Které vysoké školy berou ještě v létě

Nevyšlo vám první kolo přijímacích zkoušek, ale přesto byste rádi zasedli na podzim do přednáškových sálů univerzit? Napište odvolání, zaměřte se na dodatečná kola přijímacích zkoušek nebo prozkoumejte nabídku soukromých vysokých škol.

Technické i humanitní obory

Nejžádanější obory sice hlásí plno, pořád ale existuje možnost najít obor, který se vašemu vysněnému studiu alespoň blíží. K mání jsou přitom nejen technické, ale i humanitní obory. Na některé fakulty nemusíte skládat přijímací zkoušky – tyto školy věří, že si váš zájem a předpoklady ke studiu ověří během prvního ročníku.

Termíny přihlášek na vybraných veřejných vysokých školách:

ČVUT v Praze – Dopravní fakulta (studium v Děčíně): do 19. srpna

UP v Olomouci – Přírodovědecká fakulta: do 15. července

VŠB v Ostravě – Fakulta elektrotechniky a informatiky: do 15. července

VŠB v Ostravě – Fakulta strojní: do 12. července

VŠB v Ostravě – Hornicko-geologická fakulta: do 15. srpna

ZČU v Plzni – Ekonomická fakulta: do 31. července

UTB ve Zlíně – Fakulta technologická: 22. července

UTB ve Zlíně – Fakulta humanitních studií: do 31. srpna

SLU v Opavě – Obchodně-podnikatelská fakulta: do 31. srpna

SLU v Opavě – Fakulta veřejných politik: do 31. července

SLU v Opavě – Matematický ústav: do 5. srpna

TU v Liberci – Fakulta strojní: do 31. srpna

TU v Liberci – Fakulta textilní: do 9. srpna

TU v Liberci – Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií: do 15. září

Termíny přihlášek na vybraných soukromých vysokých školách

Kromě veřejných vysokých škol můžete své štěstí zkusit také u jejich soukromých alternativ. Zpravidla nabízejí více termínů přijímacích zkoušek. Některé nabízejí také stipendia či jiné možnosti, jak vám financování studia usnadnit.

Vysoká škola ekonomie a managementu: do 15. září

Vysoká škola finanční a správní (VŠFS): do 31. července a 31. srpna

Univerzita Jana Amose Komenského (UJAK): do 15. září

Bankovní institut Vysoká škola: do 15. září

CEVRO Institut: do 30. srpna

Metropolitní univerzita Praha – Přijímací řízení můžete absolvovat v srpnovém nebo zářijovém termínu. Přihlášku musíte odeslat nejpozději 14 dní před jeho konáním.

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha – Přijímací řízení probíhá formou pohovoru. Na konkrétní zářijový termín vás přiřadí dle toho, kdy zašlete přihlášku.

Vysoká škola manažerské informatiky, ekonomiky a práva – Přijímací řízení se nekoná, musíte ale podat přihlášku ke studiu a projít přijímacím pohovorem.  Vybírat můžete z několika červencových a zářijových termínů.

Lenka Kováříková, Jobs.cz

Další články k tématu

Přijímací zkoušky pro starší a pokročilé

Rozhodli jste se, že při práci vystudujete vysokou školu? Mnoho škol vyžaduje složení takzvaných Národních srovnávacích zkoušek (NSZ). Bez biflování Národní srovnávací zkoušky (známé také jako Scio testy nebo testy obecných studijních předpokladů) nejsou pro středoškoláky neznámým pojmem. Dospělý, od jehož posledního studia už uplynula pěkná řádka let, však může tápat. „Tento test není založen … číst více

Dny otevřených dveří na vysokých školách

Přehled otevřených dveří na jednotlivých fakultách vysokých škol. Většina škol je pořádá v lednu a únoru, některé ale své brány otevírají už na podzim. Pokud jste dny otevřených dveří na “své” fakultě zmeškali, zajděte se 28. a 29. ledna podívat do Prahy na veletrh pomaturitního studia Gaudeamus. Vaše vysněné fakulty tam určitě budou a navíc … číst více

Sedm nových oborů, které nabízejí vysoké školy

Management sportu, ortoptika, sociologie či podnikání v nábytkářství. Uvažujete-li o studiu vysoké školy, podívejte se, jestli vás nezaujme některý z těchto nově otevíraných oborů. Pozor, ve většině případů musíte přihlášku odeslat do konce února. Ortoptika: léčba šilhání u dětí Láká vás kariéra ve zdravotnictví, ale na studium medicíny si netroufáte? Zkuste ortoptiku, nový bakalářský obor, který se … číst více

Které fakulty berou přihlášky ještě v březnu a dubnu

Většina fakult uzavřela možnost pro podání přihlášky 28. února. Neznamená to však, že pokud chcete studovat, musíte teď rok pasivně čekat. Stále je spousta škol, které uchazečům dávají šanci přihlásit se ještě v průběhu března, dubna nebo i později. A zdaleka nejde jen o ty soukromé. Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta mezinárodních vztahů –  do 31.3. … číst více