Které vysoké školy berou ještě v létě

Nevyšlo vám první kolo přijímacích zkoušek, ale přesto byste rádi zasedli na podzim do přednáškových sálů univerzit? Napište odvolání, zaměřte se na dodatečná kola přijímacích zkoušek nebo prozkoumejte nabídku soukromých vysokých škol.

Technické i humanitní obory

Nejžádanější obory sice hlásí plno, pořád ale existuje možnost najít obor, který se vašemu vysněnému studiu alespoň blíží. K mání jsou přitom nejen technické, ale i humanitní obory. Na některé fakulty nemusíte skládat přijímací zkoušky – tyto školy věří, že si váš zájem a předpoklady ke studiu ověří během prvního ročníku.

Termíny přihlášek na vybraných veřejných vysokých školách:

ČVUT v Praze – Dopravní fakulta (studium v Děčíně): do 19. srpna

UP v Olomouci – Přírodovědecká fakulta: do 15. července

VŠB v Ostravě – Fakulta elektrotechniky a informatiky: do 15. července

VŠB v Ostravě – Fakulta strojní: do 12. července

VŠB v Ostravě – Hornicko-geologická fakulta: do 15. srpna

ZČU v Plzni – Ekonomická fakulta: do 31. července

UTB ve Zlíně – Fakulta technologická: 22. července

UTB ve Zlíně – Fakulta humanitních studií: do 31. srpna

SLU v Opavě – Obchodně-podnikatelská fakulta: do 31. srpna

SLU v Opavě – Fakulta veřejných politik: do 31. července

SLU v Opavě – Matematický ústav: do 5. srpna

TU v Liberci – Fakulta strojní: do 31. srpna

TU v Liberci – Fakulta textilní: do 9. srpna

TU v Liberci – Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií: do 15. září

Termíny přihlášek na vybraných soukromých vysokých školách

Kromě veřejných vysokých škol můžete své štěstí zkusit také u jejich soukromých alternativ. Zpravidla nabízejí více termínů přijímacích zkoušek. Některé nabízejí také stipendia či jiné možnosti, jak vám financování studia usnadnit.

Vysoká škola ekonomie a managementu: do 15. září

Vysoká škola finanční a správní (VŠFS): do 31. července a 31. srpna

Univerzita Jana Amose Komenského (UJAK): do 15. září

Bankovní institut Vysoká škola: do 15. září

CEVRO Institut: do 30. srpna

Metropolitní univerzita Praha – Přijímací řízení můžete absolvovat v srpnovém nebo zářijovém termínu. Přihlášku musíte odeslat nejpozději 14 dní před jeho konáním.

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha – Přijímací řízení probíhá formou pohovoru. Na konkrétní zářijový termín vás přiřadí dle toho, kdy zašlete přihlášku.

Vysoká škola manažerské informatiky, ekonomiky a práva – Přijímací řízení se nekoná, musíte ale podat přihlášku ke studiu a projít přijímacím pohovorem.  Vybírat můžete z několika červencových a zářijových termínů.

Lenka Kováříková

Další články k tématu

Co potřebujete vědět o národních srovnávacích zkouškách

Pokud uvažujete o studiu na vysoké škole, pojem národní srovnávací zkoušky pro vás jistě není nový. Možná vám ale není zcela jasné, jak se na ně přihlásit, na jaké zkoušky, v jakých termínech a na jaké fakulty. Odlišnosti a výhody národních srovnávacích zkoušek (NSZ) oproti tradičním přijímačkám fakult shrnuje tento článek. NSZ jsou organizovány nezávisle na fakultách … číst více

Dny otevřených dveří na vysokých školách

Přehled otevřených dveří na jednotlivých fakultách vysokých škol. Většina škol je pořádá v lednu a únoru, některé ale své brány otevírají už na podzim. Pokud jste dny otevřených dveří na “své” fakultě zmeškali, zajděte se 28. a 29. ledna podívat do Prahy na veletrh pomaturitního studia Gaudeamus. Vaše vysněné fakulty tam určitě budou a navíc … číst více

Sedm nových oborů, které nabízejí vysoké školy

Management sportu, ortoptika, sociologie či podnikání v nábytkářství. Uvažujete-li o studiu vysoké školy, podívejte se, jestli vás nezaujme některý z těchto nově otevíraných oborů. Pozor, ve většině případů musíte přihlášku odeslat do konce února. Ortoptika: léčba šilhání u dětí Láká vás kariéra ve zdravotnictví, ale na studium medicíny si netroufáte? Zkuste ortoptiku, nový bakalářský obor, který se … číst více

Chystáte se na VŠ? Bezplatné workshopy vám usnadní nástup ke studiu

První den v nové škole bývá takové malé osobní drama. Nervozita se nevyhýbá ani těm nejklidnějším povahám a při vstupu do nové třídy či posluchárny se srdce rozbuší snad každému. Nebylo by lepší seznámit se se školou a spolužáky už před začátkem školního roku a na podzim nastupovat jako zkušený mazák? Vysoká škola BIBS tuto … číst více