Bankovní institut vysoká škola (BIVŠ) je nejstarší českou soukromou vysokou školou. Zakladateli Bankovního institutu byly subjekty působící v oblasti bankovnictví v čele s Českou národní bankou. Od roku 2001 je BIVŠ soukromou vysokou školou se strategickým zahraničním partnerem - významným německým vzdělávacím holdingem COGNOS AG.

Studijní programy

BIVŠ vedle vzdělání pro bankéře připravuje studenty na profesní dráhu i mimo obor bankovnictví. Ve studijních programech klade důraz na management, ekonomii, informační technologie, marketing, řízení lidských zdrojů a další. Studijní obor Oceňování majetku je pak jedinečným studijním programem na českém vzdělávacím trhu.

BIVŠ je atraktivní nejen svou nabídkou vzdělání, ale i podmínkami ke studiu, zejména díky své moderní budově v Praze 5, novou IT laboratoří simulující bankovní systémy, sériemi odborných seminářů a workshopů otevřených i pro širokou veřejnost, spoluprací s většinou bank v ČR. BIVŠ svým studentům dále nabízí praxe a stáže u zajímavých firem nebo možnost strávit část studia v zahraničí s využitím programu Erasmus+. Ve spolupráci s významnou jazykovou školou umožňujeme našim studentům složení mezinárodně uznávaných jazykových zkoušek z angličtiny či z němčiny za velmi lákavých podmínek při úspěšném absolvování zkoušky.

www.bivs.cz

Studijní obory

Přihlášky a přijímačky

Přijímací zkouška se na BIVŠ nekoná. K bakalářskému studiu jsou přijímáni uchazeči s ukončeným středoškolským vzděláním s maturitou, příp. vysokoškolským vzděláním. 

Přihlášku ke studiu je možné podat elektronicky do 31.5.

Elektronická přihláška
Elektronická přihláška: 400 Kč

Aktuality

Den otevřených dveří na BIVŠ

Den otevřených dveří na BIVŠ

Vážení uchazeči, dny otevřených dveří na naší soukromé vysoké škole se blíží – přijďte se podívat, co všechno Vám Bankovní institut vysoká škola může nabídnout. číst více

Novinky na BIVŠ

Novinky na BIVŠ

Aktuality a novinky číst více

Doplňující informace

Koleje a menzy

Studenti Bankovního institutu vysoké školy mají možnost stravovat se v naší vlastní menze přímo v budově školy.Další možnosti stravování jsou v restauracích v okolí školy. 

Škola nemá vlastní kolej, avšak má dohodu s UK, takže studenti BIVŠ mohou pooužívat koleje UK za stejných podmínek jako studenti UK. Další možnost ubytování je v soukromých kolejích FiftyFive.