VŠ studium při práci? Tyhle obory mají budoucnost

Už příští pátek vyprší na řadě vysokých škol termín pro podání přihlášky. Uvažujete, že si doplníte vzdělání, ale pracujete na plný úvazek a 19 let už vám zrovna také není? Přihlaste se na kombinované studium, které je uzpůsobené časovým možnostem zaměstnaných studentů. Vybíráme pro vás tipy na zajímavé obory.

shutterstock_83239810

Jazyky a mezinárodní studia

Česko je vám malé? Spojte svou kariéru se světem. Bez znalosti jazyků a odpovídajícího vzdělání to však nepůjde. Naše tipy:

 • Anglofonní studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Seznámíte se s historií, literaturou i reáliemi v anglicky mluvících zemích. Výuka probíhá převážně v angličtině.
 • Angličtina ve sféře podnikání na Ostravské univerzitě. Kromě všeobecného filologického základu se studium zaměřuje také na použití angličtiny v cestovním ruchu, administrativě nebo obchodu.
 • International Relations and Diplomacy na Anglo-americké univerzitě v Praze. Studium probíhá pouze v angličtině. Na škole vyučují zahraniční lektoři a skladba spolužáků je co do národností také velmi pestrá. Tato škola představuje zajímavé řešení pro ty, kteří si chtějí doplnit vzdělání, ale nemohou si dovolit vyjet studovat do zahraničí.

» Studium jazyků a mezinárodní studia při práci – všechny obory

Ekonomie a management

Říká se, že absolventů ekonomických škol je moc. Ovšem když máte na kontě určitou praxi a dokážete se šikovně specializovat, s uplatněním nebudete mít problém. Naše tipy:

 • Podniková ekonomika a management obchodu na ŠKODA AUTO Vysoká škola. Prakticky zaměřené studium pro ty, kteří se chtějí uplatnit na manažerských a finančních pozicích. Výuka se zaměřuje na fungování průmyslových podniků a zahrnuje předměty, jako jsou základy logistiky, základy strojírenské výroby, finanční modelování atd.
 • Bezpečnostní technologie, systémy a management na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Studium vás provede předměty jako je podniková ekonomika, programování, operační systémy, kriminalistické technologie, bezpečnost informací a další.
 • Finanční management na Univerzitě Hradec Králové. Studium kombinuje různé ekonomické disciplíny (management, finance, účetnictví) s informatikou. Absolventi se uplatní zejména jako finanční manažeři v malých a středních firmách.
 • Marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Studium pro ty, kteří se vidí coby odborníci v reklamě, médiích a marketingu. Studijní plán zahrnuje předměty jako je teorie argumentace, etické aspekty marketingových kampaní, psychologie v marketingových komunikacích a další.

» Studium ekonomie a managementu při práci – všechny obory

shutterstock_95496565

↑ Speciální pedagogiku, zaměřenou na výuku dětí se speciálními potřebami, můžete při zaměstnání vystudovat třeba na Masarykově univerzitě.

Humanitní a společenské vědy

Čísla nejsou vašimi kamarády? Zkuste studium společenských věd. Fakulty nabízejí řadu oborů, které lze studovat i při zaměstnání. Naše tipy:

 • Speciální pedagogika – komunikační techniky na Masarykově univerzitě v Brně. Absolventi oboru pomáhají začleňovat do běžných škol děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Student si v průběhu studia zvolí zaměření: logopedie/surdopedie, psychopedie/oftalmopedie nebo etopedie/psychopedie.
 • Politologie a politický marketing na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Studium připravuje odborníky na politické systémy a politické kampaně. Studenti si volí jeden ze dvou modulů: Rozhodování v politice nebo Public relations a mediální komunikace.
 • Multimediální studia na NEWTON College v Brně. Prakticky zaměřené studium vzdělává odborníky pro média, komunikační agentury nebo marketingová oddělení firem. Studenti mohou během programu absolvovat manažerský výcvik a projdou také praxemi, kterými si ozvláštní CV.

» Studium humanitních a společenských věd při práci – všechny obory

Technické obory

Technicky vzdělaní lidé najdou uplatnění bez větších potíží. Naše tipy:

 • Automatizační a měřící technika na Vysokém učení technickém v Brně. Studium se zabývá automatizací technologických procesů, aplikovanou informatikou a také umělou inteligencí. Absolventi se uplatní jako odborníci na průmyslové technologie.
 • Chemie a chemické technologie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Absolventi najdou své místo v chemickém a farmaceutickém průmyslu.
 • Biomedicínský technik na Českém vysokém učení technickém v Praze. Absolventi oboru mohou působit jako odborníci na práci se zdravotnickou technikou, zejména se věnují opravám a údržbě.
 • Technické znalectví a pojišťovnictví na Mendelově univerzitě v Brně. Studium zahrnuje předměty jako je výpočetní technika, dopravní inženýrství nebo technické znalectví. O absolventy mají zájem pojišťovny, banky, leasingové a makléřské společnosti, kde pracují jako znalci při oceňování majetku, technického stavu věcí a podobně.
 • Ortotik-protetik na Karlově univerzitě v Praze. Absolventi dokáží vytvářet technická řešení pro tělesně postižené, a to pomůcky pro běžné použití i pro sport.

» Studium technických oborů při práci – všechny obory

Jobs.cz

Další články k tématu

Zpátky do lavic. Studujte VŠ při práci

Studium při zaměstnání zpravidla znamená, že následující dva až tři roky strávíte část víkendů v posluchárnách vysoké školy a příprava na zkoušky vám spolkne kus dovolené. Pokud zvažujete návrat do školních lavic, budete asi kromě svého zájmu přemýšlet i nad tím, jestli vaši snahu podpoří zaměstnavatel. Firmy nejčastěji posílají své zaměstnance na odborné kurzy a školení. „Podniky … číst více

Chystáte se na VŠ? Bezplatné workshopy vám usnadní nástup ke studiu

První den v nové škole bývá takové malé osobní drama. Nervozita se nevyhýbá ani těm nejklidnějším povahám a při vstupu do nové třídy či posluchárny se srdce rozbuší snad každému. Nebylo by lepší seznámit se se školou a spolužáky už před začátkem školního roku a na podzim nastupovat jako zkušený mazák? Vysoká škola BIBS tuto … číst více

Na zkoušku i pohovor platí stejné zbraně

Maturita, státnice, hledání první práce – mladí teď nevědí, co řešit dřív. Podle průzkumu Jobs.cz se 40 % studentů vysokých škol a absolventů obává přijímacího pohovoru. Přitom zkouška ve škole se od pohovoru zase tolik neliší. V obou případech chcete prodat sebe a své znalosti.  Maturita jako trénink na pohovor Maturitu nebo státnice můžete brát … číst více

Přijímací zkoušky pro starší a pokročilé

Rozhodli jste se, že při práci vystudujete vysokou školu? Mnoho škol vyžaduje složení takzvaných Národních srovnávacích zkoušek (NSZ). Bez biflování Národní srovnávací zkoušky (známé také jako Scio testy nebo testy obecných studijních předpokladů) nejsou pro středoškoláky neznámým pojmem. Dospělý, od jehož posledního studia už uplynula pěkná řádka let, však může tápat. „Tento test není založen … číst více