Je čas se probudit. Nepropásněte jarní nadílku pracovních nabídek

Počet obsazovaných pozic byl i v prvním čtvrtletí letošního roku asi o čtvrtinu vyšší než v předcovidovém roce 2019. Přitom volných míst je stále víc než aktivních uchazečů. Jinými slovy hojnost pracovních nabídek vybízí k jejich prozkoumání a také k využití. Najděte si novou lepší práci a vymaňte se z letargického spánku končící zimy.   

Letos, možná víc než jiné roky, jsme byli celou zimu hodně zalezlí. I kvůli pandemii firmy často omezily provoz kanceláří, takže náš život trochu připomínal přezimování ledního medvěda. Soudě podle počasí, zima ještě neřekla poslední slovo, nicméně slunce už je častějším společníkem a s rozvolňováním protipandemických opatření všechno ožívá. Možná i naše touhy začít dělat konečně to, co bychom rádi. Naslouchejte jim.  

TIP: Víte, že na Jobs.cz můžete vyhledávat pozice nejen podle oborů a využít přitom řadu různých filtrů, například požadovaný jazyk nebo home office, ale nově také podle firem?   

Zůstat na svém, nebo se rozhoupat?

Je pravda, že mít své jisté, jak se říká, má v dnešní době svoji váhu. Jsme svědky nejrůznějších nenadálých událostí. Ovšem možná právě proto je teď čas nespokojit se jen tak s něčím. Zejména s přežíváním na pozici, kde je nás škoda, kde neuplatňujeme svoje schopnosti tak, jak bychom rádi, nebo kde děláme pořád tu samou rutinní práci dokola. „Ano, štve mě to,“ říkáte si možná. „Ale shánění práce je zdlouhavý, celkem náročný proces, navíc s nejistým výsledkem,“ běží vám hlavou.

Je pravda, že sehnat ideální zaměstnání není něco, co se stane samo za pár minut. Jenže taky je pravda, že člověk o tom mívá zbytečně strašidelné představy. Navíc Jobs.cz vám bude průvodcem, který vám bude doručovat sám nabídky, pokud využijete našeho agenta, nebo na něm najdete nepřeberné množství rad. Že jste si v posledních deseti letech nepsali životopis a nevíte, jak na to? Na našem serveru najdete spoustu nápadů, jak při psaní CV postupovat. Není to žádná jaderná věda a jako všechno se to lze naučit.

TIP: Pokud něco vypadá jako příliš velké sousto, je dobré si to rozdělit na několik dílčích kroků. Přečtěte si, jak to udělat, když hledáte novou práci.  

Pohovor jako zubař?

Anebo možná nevíte, co byste říkali na pohovoru? Nedokážete si představit, jak to probíhá, a ve vaší hlavě pohovor vypadá jako šťouravý výslech příjemný asi jako návštěva zubaře? Strach má velké oči. V naprosté většině případů tomu tak není. Na pohovor se dá poměrně dobře připravit a pokud si s lidmi z firmy sednete, bývá to docela příjemné setkání, na které pak člověk rád vzpomíná. A když ne, nemusí litovat, zřejmě to nebylo to pravé ořechové. S klidným svědomím může oslovit další společnosti.

Nabídek je totiž stále obrovské množství, zatímco aktivních kandidátů méně. Hlad firem po lidech začal už na podzim loňského roku a pokračuje i v roce novém. Zvlášť specialisté, jako jsou IT odborníci, zkušení obchodníci, marketéři nebo finanční specialisté si mohou docela dobře vybírat, ale zdaleka nejen oni. Navíc nižší počet kandidátů nahrává při vyjednávání, pokud jde o plat nebo benefity, do jisté míry uchazečům. Nic se však nemá přehánět.

 Využijte zvýšené poptávky firem po nových lidech a najděte si lepší práci. Na Jobs.cz jsou každý den desetitisíce nabídek.   

Další články k tématu

Dalibor Dědek: dobrý šéf zůstává amatérem

„Představte si, že je mi šest let a chci vědět, jak funguje splachování na záchodě.“ Takové otázky klade uchazečům Dalibor Dědek, ředitel firmy Jablotron. Zkoumá, jak si promovaní inženýři poradí s netradičním zadáním. V byznysu se Dalibor Dědek pohybuje od roku 1990. „Zjistil jsem, že manažerské poučky nefungují. Pokud chcete být dobrým šéfem, musíte zůstat věčným amatérem,“ … číst více

Reportáž: Jak se hledá práce bývalým vězňům

Šedivá lednová obloha tomu místu na optimismu moc nepřidává, spíš naopak. Jakoby na vytvoření tísnivé atmosféry bohatě nestačily mříže, ostnaté dráty, bezpečnostní rámy a uniformovaní strážní, kteří dohlížejí na stovky mužů oděných do bleděmodrých mundúrů. Nacházíme se v jedné severočeské věznici. Za katrem, ve vězeňské kulturní místnosti, už na nás čeká 27 odsouzených. Přijeli jsme se … číst více

Na začátku mu věřili jen čtyři lidé. Teď rozšiřuje výrobu

Václav Klapetek stavěl vodovody v rozvojových zemích. Po návratu na rodnou Moravu začal podnikat – založil firmu Budka jako dárek a vyrábí stavebnicové ptačí budky, které si mohou sestavit i děti. Loni se svým nápadem uspěl v soutěži pro začínající podnikatele Rozjezdy roku. „Díky tomu jsem se hodně zviditelnil,“ říká Václav Klapetek, který chce brzy vyrábět … číst více

Krach mě o byznysu hodně naučil, říká manažer

Když přes dvacet let sedíte na nejvyšších postech významných firem v ČR i zahraničí, není divu, že chcete šéfovat něčemu svému. Heinrich Homola si otevřel baletní školu, aby ji po roce fungování pro neúspěch zase zavřel. Jak se na tuto etapu zpětně dívá novopečený ředitel Musée Grévin – muzea voskových figurín? ↑ Heinrich Homola dnes … číst více