Víte, jak výrazně zvýšit svou šanci získat skvělou práci? Založte si u nás profil

Máte na Jobs.cz svůj profil? A mohli bychom ho vidět? Ne? To je škoda. Ať už totiž sháníte práci intenzivně, nebo se po nových nabídkách díváte spíš sem tam, vyplatí se vám založit si u nás profil. Velmi vám to pomůže najít skvělé místo. Jak na to a jaké to má výhody, jsme pro vás shrnuli ve stručném článku formou otázek a odpovědí.

Jak funguje profil na Jobs.cz?

Na začátku si vyplníte své dosavadní pracovní zkušenosti, vzdělání či absolvované kurzy a poté vám Jobs.cz vytvoří přehledný strukturovaný životopis. Ten si můžete vytisknout, uložit ve formátu pdf nebo přikládat k vašim reakcím na pracovní inzeráty. Ušetříte tak čas při vyplňování každé odpovědi. A to není vše, na Jobsech můžete svůj životopis publikovat.

 

 

TIP: Nejste si jisti, jak napsat CV? Podívejte se, jak postupovat, abyste uvedli vše podstatné, ale přitom životopis zbytečně nenafukovali.

Co je publikace životopisu?

Skvělá funkce, díky níž můžete dát vědět, že vaše znalosti jsou na pracovnímu trhu k dispozici. Když zakliknete políčko “Publikovat profil”, zveřejníte svůj životopis a firmy vás mohou oslovit samy. Díky tomu vás budou mít šanci objevit tisíce zaměstnavatelů a personalistů. Ti denně prohledávají databázi volných uchazečů na Jobs.cz a oslovují lidi, kteří by se jim hodili do týmu.

Je možné si publikování nějak nastavit?

Ano, než svůj životopis publikujete, můžete si například určit, pro které firmy zůstane skrytý. Vyplníte si také, v jakých oborech hledáte práci, na jaký úvazek či kam jste ochotni za prací dojíždět. Kromě toho si můžete vybrat, jestli chcete pracovat remote, nastavit si očekávanou mzdu nebo kdy můžete nastoupit.  

 

Jak dlouho bude můj životopis vystaven?

Po publikování bude váš životopis zveřejněn na 30 dní. Vystavení lze kdykoliv prodloužit nebo také úplně zrušit, když už třeba přestanete hledat práci. Profil můžete mít nicméně uložený a publikovat ho zase někdy příště.

TIP: Nyní můžete na Jobs.cz hledat práci nejen podle pozic, ale i podle firem: Když vyberete obor a oblast, v níž práci hledáte, objeví se firmy, které nabízejí požadované zaměstnání v dané lokalitě.   

Platí se za vytvoření nebo publikování profilu?

Ne, tahle skvělá funkce je zdarma. Tak ji neváhejte využít.

 

Vyzkoušet profil na Job.cz

Další články k tématu

Napište svůj životopis jako příběh. Můžete vyzkoušet i různé „žánry“

5 minut čtení Životopisů chodí do firem kvanta. Jejich autoři mají na zaujetí personalisty jen několik okamžiků. Během nich by měl náborář z vašeho CV pochopit, kdo jste, kam jste dospěli a kam směřujete teď. To není zrovna málo. Jak toho dosáhnout? Zkuste nad svým CV přemýšlet jako nad příběhem, kterým o sobě někomu vyprávíte. … číst více

Jaro je tu a s ním i čas upravit své CV pro nové příležitosti

Nehodící se škrtněte. Toto doporučení z formulářů se hodí i při psaní životopisu. Není potřeba do něj uvádět úplně všechny vaše zkušenosti, ale jenom ty, které jsou pro tu kterou pozici relevantní. A také používat ta správná klíčová slova. Která to jsou? To se dozvíte v samotném inzerátu. Proto je nutné nejprve důkladně rozumět tomu, … číst více

Ušijte CV na míru konkrétní pozici. Tady je návod

Personalisté životopisy nečtou slovo od slova. Spíše je očima skenují a hledají relevantní klíčová slova. Proto své CV vždy upravte na míru konkrétní pozici. Přečtěte si náš článek, ve kterém vás navedeme, co je dobré zvýraznit a přepsat tak, abyste zaujali. Když víte, kam sáhnout, úprava vám zabere maximálně 10 minut. Zvýrazňujte Nejprve potřebujete důkladně … číst více

Máte za sebou kariérně turbulentní rok? Nenechte si tím sebrat odvahu při hledání práce

7 minut čtení Bylo pro vás uplynulé období po pracovní stránce poněkud nestálé? Lidí, kteří jsou na tom podobně – během pandemie přišli o místo a dosud vystřídali jen několik přivýdělků nebo brigád, je spousta. Právě nyní je ale ta správná doba shánět si stálé zaměstnání. Pracovní trh díky postupnému uvolňování ekonomiky rychle ožívá, tak … číst více