Kariéra s E.ON: spolupráce, kde získáte volnost

Máte rádi obchod a klasická pracovní doba není nic pro vás? Třeba proto, že máte děti, bokem vlastní malé podnikání nebo spoustu koníčků? Jobs.cz má pro vás tip: ve společnosti E.ON rozšiřují tým obchodníků. O jakou spolupráci jde a v čem je výhodná, mluvila projektová manažerka Eva Duchoňová.

« 2 minuty čtení »

Eva Duchoňová_2_9314

↑ Eva Duchoňová, projektová manažerka společnosti E.ON.

V jakých regionech teď hledáte obchodníky?

Hledáme ve všech regionech Čech, kromě Jihočeského kraje. Na Moravě máme činnosti zprostředkovatelů/obchodníků plně vykryté.

S jakou prací mohou nováčci počítat? Co jim jako firma nabízíte?

Jedná se o spolupráci formou obchodního zastoupení a je tedy potřeba, aby uchazeči měli vlastní živnostenský list nebo zájem si jej založit a následně využívat. Spíše než dosažené vzdělání jsou pro nás důležité zkušenosti z obchodu, chuť potkávat se se zákazníky, zaměření na výsledek a splnění cíle. Co se týká samotné náplně spolupráce, ta je zaměřená na akvírování nových zákazníků s nabídkou elektřiny, zemního plynu a dalších služeb z našeho produktového portfolia.

» OBCHODNÍ ZÁSTUPCE PRO E.ON: podívejte se na pozici

Zmínila jste zkušenosti z obchodu. Jakou praxi za sebou mají ti, kteří u vás už pracují? Jinými slovy, jakou kariérní zkušenost uvítáte?

Máme mnoho obchodních zástupců, kteří dříve pracovali třeba v pojišťovnictví, obchodě nebo jako Avon/Oriflame ladies. Využíváme spolupráci také s obchodníky, kteří dříve pracovali pro jinou energetickou společnost. Po přeškolení a nastavení pravidel spolupráce jde o vítaného obchodníka. Všichni tito lidé mají zkušenost s oslovováním a hledáním vlastních klientů, což velmi oceňujeme.

iStock_000007564767_Large

↑ Obchodníci si mohou svůj pracovní čas plánovat podle sebe.

Je potřeba mít znalosti z energetiky, nebo nové obchodní partnery zaučíte?

Všechny obchodníky čeká vstupní školení, které je zaměřené na seznámení s oborem a produkty a službami v našem portfoliu. Dále obchodníky školíme ohledně komunikačních a obchodních dovedností. Vzdělávání probíhá i průběžně, týká se třeba proškolení nových produktů nebo jde o rozvojová školení tzv. soft skills.

Zmínila jste, že se jedná o spolupráci na živnostenský list. Dá se říci, jak vypadá typická „pracovní doba“ vašeho obchodního zástupce?

Právě proto, že je to forma obchodní spolupráce, tak rozsah spolupráce s naším obchodníkem nijak nelimitujeme. Necháváme každému prostor pro to, aby si čas vyhrazený pro naši spolupráci, plánoval sám. Někteří obchodníci začínají třeba už v 8 hodin ráno, jiní sí nechávají dopoledne volné. Je pravda, že většina schůzek se zákazníky se koná po 16. hodině, kdy přicházejí domů z práce. Obchodní schůzka ale může probíhat i u klienta doma nebo v kanceláři, je to na oboustranné domluvě.

Hodí se tato spolupráce třeba pro seniory nebo maminky na mateřské?

Určitě ano. Aktuálně s námi spolupracuje pár obchodníků-seniorů, kteří celý život pracovali v obchodě anebo je baví komunikovat se zákazníky. Zrovna tak maminky na nebo po mateřské, kterým vyhovuje, že si mohou čas plánovat podle svých potřeb, jsou vítané. Spolupráce je ale vhodná pro všechny firmy či jednotlivce, kteří pracují na živnostenský list.

Obchodník u vás musí být hodně samostatný. Scházejí se ale obchodníci i mimo práci nebo pořádá pro ně firma nějaké akce?

V užších regionech se obchodníci znají, často jsou to přátelé a potkávají se i soukromě. My pro podporu samozřejmě pořádáme i různá setkání, abychom se v rámci spolupráce stmelili a aby si naši partneři vzájemně předali své zkušenosti.

Poslední otázka: co jako manažerka oceníte v životopise (nabídce spolupráce)?

Z nabídky spolupráce musí vyznít, že dotyčný obchodník chce dělat obchod, má s ním zkušenosti a baví ho. Nebo, i když zkušenost nemá, tak se chce obchodně rozvíjet a ví, že by ho bavilo setkávat se se zákazníky, komunikovat, akvírovat. Hodně poznáme na osobním pohovoru. Je z člověka cítit elán? Chuť obchodovat? Popere se s  tím, že bude dvakrát, třikrát, desetkrát odmítnut, ale i tak bude svou práci dělat rád? Pokud ano, rádi mu spolupráci nabídneme.

» OBCHODNÍ ZÁSTUPCE PRO E.ON: podívejte se na pozici

Jobs.cz

Další články k tématu

7 firem s pohodovými kancelářemi. Právě teď hledají lidi!

Sníte o práci v Googlu nebo Facebooku a jejich prostorách plných klouzaček, koloběžek, našlapaných firemních posiloven a občerstvení zdarma? Za pohodovým pracovním prostředím nemusíte daleko. Vytipovali jsme pro vás sedm firem, do kterých se budete opravdu těšit. A dobrá zpráva – většina z nich právě někoho hledá! » 4 minuty čtení « Firemní knihovna v … číst více

VIDEO: Říct si o vyšší mzdu? Ano, ale ne takto

Firmy hladoví po schopných zaměstnancích. Šikovní lidé mají právě teď šanci vyjednat si, co bylo až do nedávna tabu: občasnou práci z domova, volnější příchody a odchody z kanceláře nebo více peněz na špičkové vzdělávání. A také vyšší mzdu. Jen si o ni neříkejte takto… » 4 minuty «  ↑ „Jana je tady teprve rok … číst více

Jak si v práci vyjednáte víc času na rodinu

Možná i vy jste v práci každý den do večera a svoje vlastní děti málem nevidíte. Jenže ono to tak být nemusí – a nemá. Nechte se inspirovat lidmi, kterým se podařilo zařídit si lepší rovnováhu mezi rodinným a pracovním životem. « 3 minuty čtení » ↑ Dětství uteče strašně rychle. Abyste si jednou nevyčítali, … číst více

Dojíždění lidi stresuje podobně jako návštěva zubaře

Dojíždění do práce je podle obyvatelů Říma a Londýna stejně stresující, jako stěhování nebo návštěva zubaře. A jen 27 % Čechů by přijalo zaměstnání, které by znamenalo dvouhodinové cestování každý den. Dojíždění si prostě málokdo užívá a bereme ho jen jako nutné zlo. Ale vážně se s tím nedá nic dělat? Dojíždění: ztráta času „A odkud … číst více