Jak se tam opravdu pracuje? Cofidis očima tří kolegyň

Jaká atmosféra panuje ve firmě, kam chcete nastoupit? Chovají se tam k sobě lidé hezky? Firemní kultura je při hledání práce jedním z nejdůležitějších kritérií. Patricie, Tereza a Jana vám představí kulturu ve firmě Cofidis. Typická je třeba věková různorodost v týmech nebo podpora sportu a cest do zahraničí.

Uvolněný dress code a tykání

Firemní kultura je velmi důležitá jak pro zaměstnance, tak pro uchazeče. Co je typické pro kulturu ve firmě Cofidis? Firma se na to ptala zaměstnanců v průzkumu:

„Uvolněný dress code, věková různorodost v týmu, vstřícnost a spolupráce mezi týmy, pocit velké rodiny či možnost tykat si se šéfem. To vše jsme se dozvěděli v rámci průzkumu mezi zaměstnanci,“ říká Patricie Čížová, manažerka HR oddělení.

„Také nám řekli, že se chtějí více tmelit, aby se lépe poznali. Již několik let proto na každý měsíc připravujeme dvě až tři specifické aktivity, například bruslení, lanové centrum, běh pro Světlušku a podobně. Navíc jsme všem nachystali zmrzlinové osvěžení v létě a doplnění vitamínů v podobě fresh džusů v zimě,“ dodává Patricie.

↑ V létě se v práci točí zmrzlina, v zimě fresh džusy.

Za odměnu do zahraničí

Cofidis je francouzská finanční společnost poskytující spotřebitelské úvěry. Jana Rennerová, která má na starosti interní komunikaci, představuje mezinárodní soutěž Challenge. Ta má ocenit práci nejlepších poradců, kteří poskytují zákaznický servis po telefonu:

„Výherci se za odměnu podívají do jedné ze zahraničních poboček Cofidisu. Od začátku do konce je o ně královsky postaráno – poznají práci kolegů v zahraničí, seznámí se s dalšími vítězi, městem, a to samozřejmě s tlumočníkem.“

Patricie pak doplnila: „Stejnou možnost mají i naši specialisté na různých pozicích. V rámci skupiny pracujeme na projektech a vyměňujeme si zkušenosti s kolegy z různých zemí. Máme plošší strukturu a do světa nevysíláme pouze vrcholový management, ale i ty zaměstnance, kteří na daných projektech pracují. Ti si mezi sebou dobře porozumí a sdílí zkušenosti.“

» Podívejte se na nabídku práce v Cofidis

↑ Firemní dobrovolníci z Cofidis během letošního Give and Gain Day.

Pomoc v zoo nebo indickém sirotčinci

„Nemyslíme jen na sebe, ale také pomáháme. Velké oblibě se těší tombola na novoročním večírku, v rámci které vybíráme prostředky na dobročinné účely. Účastníme se i úklidu v okolí kanceláří nebo pomáháme v zoo,“ říká Tereza Baráková z HR oddělení. „Máme také mezinárodní charitativní projekt, kde se každý rok může zapojit jeden z nás. Letos se do Indie podívá Adam, který bude deset dnů pomáhat ve škole a sirotčinci,“ doplňuje Patricie.

↑ Podpora slavné Tour před budovou Cofidisu.

Mezinárodní firemní sportovky

Možná jste si všimli, že se jménem Cofidis na zádech závodí profesionální cyklisté. „My v Praze držíme palce a podporujeme cyklisty třeba tak, že se převlečeme do cyklistického dresu a projedeme se na kole kanceláří,“ říká Tereza a pokračuje:

„Protože máme sport opravdu rádi, pořádáme v rámci Cofidisu mezinárodní sportovní hry Sports & Games Trophy. České barvy letos v Miláně hájilo 15 kolegů ve volejbale, běhu nebo badmintonu. A na podzim v Budapešti běželo maratonskou štafetu šest vytrvalců z naší kanceláře,“ přidává výčet aktivit Patricie.

Cofidis patří mezi firmy, které podporují sport a charitu, ale patří také mezi nejúspěšnější značky v Česku. To dokazuje ocenění Czech Superbrands 2018.

» Podívejte se na nabídku práce v Cofidis

(PR článek)

Další články k tématu

7 firem s pohodovými kancelářemi. Právě teď hledají lidi!

Sníte o práci v Googlu nebo Facebooku a jejich prostorách plných klouzaček, koloběžek, našlapaných firemních posiloven a občerstvení zdarma? Za pohodovým pracovním prostředím nemusíte daleko. Vytipovali jsme pro vás sedm firem, do kterých se budete opravdu těšit. A dobrá zpráva – většina z nich právě někoho hledá! » 4 minuty čtení « Firemní knihovna v … číst více

11 profesí, které před deseti lety neexistovaly

Těchto 11 pozic před deseti lety ještě neexistovalo. Chápete, jak jsme mohli žít bez vývojářů aplikací nebo UX designérů? » 3 minuty čtení « 1. Vývojář aplikací Před 10 lety: Mobilní trh se chystal na příchod horkých novinek: „véček“ s integrovaným foťákem a 5 MB pamětí (no tak, nesmějte se). Dnes: Množství „apek“, které si stahujeme … číst více

Vyhodili kolegu: jak se chovat, když se atmosféra dá krájet

Patří to ke koloběhu pracovního života. Spolupracovník z vašeho oddělení se vrátí ze schůzky s šéfem zkroušený a zamlklý. Všichni tušíte, že asi nešlo o příjemný rozhovor, a že se brzy budete muset s kolegou rozloučit. Přečtěte si několik tipů, jak se v nové situaci zachovat. » 2 minuty čtení « ↑ Co mu máme říct? … číst více

IKEA na Profesia Days ukáže, jak se ve firmě uplatnit

Začít jako prodavač, pak se stát vedoucím oddělení služeb zákazníků a nakonec řídit celý obchodní dům. To je jeden ze skutečných kariérních příběhů lidí, které můžete ve společnosti IKEA potkat. Stačí mít zájem o svou práci, chtít na sobě neustále pracovat a my vám pomůžeme růst. Přijďte se přesvědčit 12. a 13. října na veletrh Profesia … číst více