Jak se tam opravdu pracuje? Cofidis očima tří kolegyň

Jaká atmosféra panuje ve firmě, kam chcete nastoupit? Chovají se tam k sobě lidé hezky? Firemní kultura je při hledání práce jedním z nejdůležitějších kritérií. Patricie, Tereza a Jana vám představí kulturu ve firmě Cofidis. Typická je třeba věková různorodost v týmech nebo podpora sportu a cest do zahraničí.

Uvolněný dress code a tykání

Firemní kultura je velmi důležitá jak pro zaměstnance, tak pro uchazeče. Co je typické pro kulturu ve firmě Cofidis? Firma se na to ptala zaměstnanců v průzkumu:

„Uvolněný dress code, věková různorodost v týmu, vstřícnost a spolupráce mezi týmy, pocit velké rodiny či možnost tykat si se šéfem. To vše jsme se dozvěděli v rámci průzkumu mezi zaměstnanci,“ říká Patricie Čížová, manažerka HR oddělení.

„Také nám řekli, že se chtějí více tmelit, aby se lépe poznali. Již několik let proto na každý měsíc připravujeme dvě až tři specifické aktivity, například bruslení, lanové centrum, běh pro Světlušku a podobně. Navíc jsme všem nachystali zmrzlinové osvěžení v létě a doplnění vitamínů v podobě fresh džusů v zimě,“ dodává Patricie.

↑ V létě se v práci točí zmrzlina, v zimě fresh džusy.

Za odměnu do zahraničí

Cofidis je francouzská finanční společnost poskytující spotřebitelské úvěry. Jana Rennerová, která má na starosti interní komunikaci, představuje mezinárodní soutěž Challenge. Ta má ocenit práci nejlepších poradců, kteří poskytují zákaznický servis po telefonu:

„Výherci se za odměnu podívají do jedné ze zahraničních poboček Cofidisu. Od začátku do konce je o ně královsky postaráno – poznají práci kolegů v zahraničí, seznámí se s dalšími vítězi, městem, a to samozřejmě s tlumočníkem.“

Patricie pak doplnila: „Stejnou možnost mají i naši specialisté na různých pozicích. V rámci skupiny pracujeme na projektech a vyměňujeme si zkušenosti s kolegy z různých zemí. Máme plošší strukturu a do světa nevysíláme pouze vrcholový management, ale i ty zaměstnance, kteří na daných projektech pracují. Ti si mezi sebou dobře porozumí a sdílí zkušenosti.“

» Podívejte se na nabídku práce v Cofidis

↑ Firemní dobrovolníci z Cofidis během letošního Give and Gain Day.

Pomoc v zoo nebo indickém sirotčinci

„Nemyslíme jen na sebe, ale také pomáháme. Velké oblibě se těší tombola na novoročním večírku, v rámci které vybíráme prostředky na dobročinné účely. Účastníme se i úklidu v okolí kanceláří nebo pomáháme v zoo,“ říká Tereza Baráková z HR oddělení. „Máme také mezinárodní charitativní projekt, kde se každý rok může zapojit jeden z nás. Letos se do Indie podívá Adam, který bude deset dnů pomáhat ve škole a sirotčinci,“ doplňuje Patricie.

↑ Podpora slavné Tour před budovou Cofidisu.

Mezinárodní firemní sportovky

Možná jste si všimli, že se jménem Cofidis na zádech závodí profesionální cyklisté. „My v Praze držíme palce a podporujeme cyklisty třeba tak, že se převlečeme do cyklistického dresu a projedeme se na kole kanceláří,“ říká Tereza a pokračuje:

„Protože máme sport opravdu rádi, pořádáme v rámci Cofidisu mezinárodní sportovní hry Sports & Games Trophy. České barvy letos v Miláně hájilo 15 kolegů ve volejbale, běhu nebo badmintonu. A na podzim v Budapešti běželo maratonskou štafetu šest vytrvalců z naší kanceláře,“ přidává výčet aktivit Patricie.

Cofidis patří mezi firmy, které podporují sport a charitu, ale patří také mezi nejúspěšnější značky v Česku. To dokazuje ocenění Czech Superbrands 2018.

» Podívejte se na nabídku práce v Cofidis

(PR článek)

Další články k tématu

V malé firmě vyděláte o třetinu méně než ve velké

Vyplatí se pracovat v malé nebo ve velké společnosti? Z finančního hlediska je perspektivnější velký podnik, ukázal nový průzkumu portálu Platy.cz. Lidé zaměstnaní ve firmách do 10 zaměstnanců totiž na výplatních páskách najdou v průměru jen dvě třetiny částky, kterou měsíčně vydělají pracovníci korporací nad tisíc zaměstnanců. Manažeři berou ve velkých firmách více Například manažeři a manažerky si ve … číst více

Když vás osloví headhunter

Ne vždy jste to vy, kdo musí učinit první krok, aby získal dobré pracovní místo. Zvláště u vyšších manažerských pozic a v případě zkušených specialistů se vám může přihodit, že vás se zajímavou nabídkou osloví headhunter. Jak se v takové situaci zachovat a vytěžit z ní co nejvíce? Rozhodují zkušenosti Headhunteři k vytipování nadějných lidí využívají … číst více

Zasedačka roku: soutěž, která hledá nejhezčí kanceláře

Kolik dostanu peněz, v jakém městě nebo městské části budu pracovat a jak to ve firmě vypadá. Tato tři kritéria lidé při hledání práce zvažují nejvíce. Můžete mít skvělý plat i kolegy, ale pokud se v kanceláři necítíte dobře a prostory se vám nelíbí, je to na nic. » 2 minuty čtení « ↑ Elnino parfums, jeden … číst více

11 profesí, které před deseti lety neexistovaly

Těchto 11 pozic před deseti lety ještě neexistovalo. Chápete, jak jsme mohli žít bez vývojářů aplikací nebo UX designérů? » 3 minuty čtení « 1. Vývojář aplikací Před 10 lety: Mobilní trh se chystal na příchod horkých novinek: „véček“ s integrovaným foťákem a 5 MB pamětí (no tak, nesmějte se). Dnes: Množství „apek“, které si stahujeme … číst více