Zasedačka roku: soutěž, která hledá nejhezčí kanceláře

Kolik dostanu peněz, v jakém městě nebo městské části budu pracovat a jak to ve firmě vypadá. Tato tři kritéria lidé při hledání práce zvažují nejvíce. Můžete mít skvělý plat i kolegy, ale pokud se v kanceláři necítíte dobře a prostory se vám nelíbí, je to na nic.

» 2 minuty čtení «

elnino_parfums_03

↑ Elnino parfums, jeden z finalistů a jeho vzdušná zasedačka.

Hezké kanceláře jsou magnet

„Chytře navržené a zařízené firemní prostory nemalou měrou přispívají k dobré atmosféře, jež se pozitivně odráží jak ve výkonech lidí, tak i v jejich loajalitě k zaměstnavateli. Na talentované uchazeče to působí jako magnet,“ říká Tomáš Ervín Dombrovský, analytik Jobs.cz.

Zasedačka roku

Portál Jobs.cz podporuje novou soutěž CBRE Zasedačka roku, která hledá nejhezčí a neinspirativnější prostředí v tuzemských firmách. Do soutěže se přihlásilo 72 společností, z nichž odborná porota poslala třiadvacet do užšího výběru. Na „návštěvu“ ke všem finalistům jsme vás nedávno vzali. A bylo opravdu na co koukat:

Fotogalerie prvních 11 finalistů

Fotogalerie dalších 12 finalistů

Unilever_09

↑ Unilever: místo kulatého stolu si pořídili kulečník.

Kdo vyhraje?

„Do soutěže se přihlásily firmy, které se snaží život v kancelářských prostorách pro obchodní partnery i své zaměstnance zpestřit a nabídnout jim co největší komfort a zázemí. Vybrat jednoho vítěze z každé kategorie nebude pro porotu jednoduchý úkol,“ řekl Richard Curran, Managing Director CBRE.

Rozhodne porota

Firmy soutěží v kategoriích Zasedačka roku, Inovativní kancelářský koncept a Nejatraktivnější pracovní prostředí. Kdo zvítězí? To se dozvíme už v pátek 12. února. V porotě zasedli Richard Curran  z CBRE, Tomáš Ervín Dombrovský z Jobs.cz, Tomáš Jindříšek z Dark Side, Pavel Mauer (Grand restaurant), Ivo Němeček z Cisco a Marie Passburg ze Skanska.

3M_02

↑ 3M a jejich inovativní byt, který slouží pro kreativní pracovní schůzky.

Sportovní zasedačky – proč ne?

„Jsem velmi příjemně překvapen nejen množstvím přihlášených firem, ale i současným trendem vytvořit co nejpohodlnější zázemí pro své zaměstnance, ať už se jedná o relaxační zóny, kavárny, komfortní zasedačky nebo dokonce sportovní zázemí,“  komentoval porotce Tomáš Jindříšek.

„Moderní zasedačka by měla skloubit eleganci s technologickou vyspělostí. Měla by využívat všech možností, které dnes technologie pro zasedací prostory a komunikaci nabízejí,“ myslí si další z porotců, generální ředitel Cisco Česká republika Ivo Němeček.

Jobs.cz

Další články k tématu

VIDEO: Říct si o vyšší mzdu? Ano, ale ne takto

Firmy hladoví po schopných zaměstnancích. Šikovní lidé mají právě teď šanci vyjednat si, co bylo až do nedávna tabu: občasnou práci z domova, volnější příchody a odchody z kanceláře nebo více peněz na špičkové vzdělávání. A také vyšší mzdu. Jen si o ni neříkejte takto… » 4 minuty «  ↑ „Jana je tady teprve rok … číst více

5 znamení: jak poznáte, že je čas změnit práci

Dobře odvedenou práci šéf přechází mlčením. Ubíjí vás rutina. V práci je podstav a manažer s hledáním náhrady nespěchá. Přečtěte si, jakých 5 znamení říká, že je čas změnit práci. » 2 minuty čtení « 1. Neslyšíte „díky“ Můžete skákat po hlavě, ale šéf vždy zavrčí maximálně: Ale jo, šlo to. Poděkování za dobře odvedenou … číst více

7 typů lidí, kteří s vámi budou „soupeřit” o práci

Na klasickém pohovoru jste jen sami za sebe, ale v assessment centru je to jiné. Probíhá tak, že si personalisté na celý den pozvou skupinku nadějných uchazečů a zadávají jim různé úkoly. Docela hezky se ukáže, kdo se umí prosadit a kdo se spíš drží zpátky, kdo je v komunikaci přirozený a kdo tlačí na … číst více

Jak zůstat zdravý, když všichni okolo chrchlají

V MHD teď prská každý druhý a pokračuje to, sotva dorazíte do práce. Zároveň platí, že teď si opravdu, ale opravdu nemůžete dovolit ležet doma s chřipkou. Přečtěte si naše tipy, jak na podzim zůstat fit a pokud možno se nenakazit od kašlajících kolegů. 1. Ruce, ruce! Zdá se vám rada o mytí rukou banální? Nám … číst více