Zasedačka roku: soutěž, která hledá nejhezčí kanceláře

Kolik dostanu peněz, v jakém městě nebo městské části budu pracovat a jak to ve firmě vypadá. Tato tři kritéria lidé při hledání práce zvažují nejvíce. Můžete mít skvělý plat i kolegy, ale pokud se v kanceláři necítíte dobře a prostory se vám nelíbí, je to na nic.

» 2 minuty čtení «

elnino_parfums_03

↑ Elnino parfums, jeden z finalistů a jeho vzdušná zasedačka.

Hezké kanceláře jsou magnet

„Chytře navržené a zařízené firemní prostory nemalou měrou přispívají k dobré atmosféře, jež se pozitivně odráží jak ve výkonech lidí, tak i v jejich loajalitě k zaměstnavateli. Na talentované uchazeče to působí jako magnet,“ říká Tomáš Ervín Dombrovský, analytik Jobs.cz.

Zasedačka roku

Portál Jobs.cz podporuje novou soutěž CBRE Zasedačka roku, která hledá nejhezčí a neinspirativnější prostředí v tuzemských firmách. Do soutěže se přihlásilo 72 společností, z nichž odborná porota poslala třiadvacet do užšího výběru. Na „návštěvu“ ke všem finalistům jsme vás nedávno vzali. A bylo opravdu na co koukat:

Fotogalerie prvních 11 finalistů

Fotogalerie dalších 12 finalistů

Unilever_09

↑ Unilever: místo kulatého stolu si pořídili kulečník.

Kdo vyhraje?

„Do soutěže se přihlásily firmy, které se snaží život v kancelářských prostorách pro obchodní partnery i své zaměstnance zpestřit a nabídnout jim co největší komfort a zázemí. Vybrat jednoho vítěze z každé kategorie nebude pro porotu jednoduchý úkol,“ řekl Richard Curran, Managing Director CBRE.

Rozhodne porota

Firmy soutěží v kategoriích Zasedačka roku, Inovativní kancelářský koncept a Nejatraktivnější pracovní prostředí. Kdo zvítězí? To se dozvíme už v pátek 12. února. V porotě zasedli Richard Curran  z CBRE, Tomáš Ervín Dombrovský z Jobs.cz, Tomáš Jindříšek z Dark Side, Pavel Mauer (Grand restaurant), Ivo Němeček z Cisco a Marie Passburg ze Skanska.

3M_02

↑ 3M a jejich inovativní byt, který slouží pro kreativní pracovní schůzky.

Sportovní zasedačky – proč ne?

„Jsem velmi příjemně překvapen nejen množstvím přihlášených firem, ale i současným trendem vytvořit co nejpohodlnější zázemí pro své zaměstnance, ať už se jedná o relaxační zóny, kavárny, komfortní zasedačky nebo dokonce sportovní zázemí,“  komentoval porotce Tomáš Jindříšek.

„Moderní zasedačka by měla skloubit eleganci s technologickou vyspělostí. Měla by využívat všech možností, které dnes technologie pro zasedací prostory a komunikaci nabízejí,“ myslí si další z porotců, generální ředitel Cisco Česká republika Ivo Němeček.

jak, Jobs.cz

Další články k tématu

Závislost na práci. Hrozí i vám?

Pod slovem workoholik si lidé obyčejně představí ambiciózního a úspěšného člověka, který má jen jednu „drobnou“ vadu – neustále mluví o své práci, čímž je svému okolí trochu protivný. Paradoxem je, že člověk stižený workoholismem vůbec nemusí být úspěšný. E-maily i na dovolené Kdo je ten kolega s průsvitnou tváří, který vždy odchází z kanceláře jako poslední, … číst více

Syndrom vyhoření znají v každé čtvrté firmě

Devět z deseti firem přiznává, že  v posledních letech zvýšilo nároky na své zaměstnance. Tento rostoucí tlak způsobuje, že za poslední dva roky se 26 procent podniků potýkalo u některého ze zaměstnanců se syndromem vyhoření. Zjistil to nový průzkum Sodexo Benefity. Přesčasy na denním pořádku Nejvíce jsou přetěžováni lidé na vyšších pozicích, kteří jsou hůře zastupitelní. Pouhé … číst více

5 kancelářských vychytávek, které chcete mít i vy

Do kanceláře se můžete i těšit. Šedé kancelářské kóje se pomalu, ale jistě stávají minulostí. Firmy, kterým záleží na pohodě a zdraví zaměstnanců, zvou do svých prostor designéry, aby jim pomohli navrhnout prostor, ve kterém zaměstnanci najdou klid na práci a zároveň živoucí inspirativní prostředí s prostorem pro nezbytný odpočinek. Nahlédněte do pěti zahraničních kanceláří, … číst více

Home office: udělejte v obýváku víc než v kanceláři

Šéfe, přijedou mi stěhováci. Mám nemocné dítě. V tom open spacu se vážně nedá soustředit. Kdo by takové situace neznal. Pokud máte štěstí na osvíceného šéfa, pak vám dovoluje brát si home office. Jenže pracovat z domova nemusí být tak lehké, jako se na první pohled zdá. Dali jsme dohromady 8 tipů, jak na to. » 2 … číst více