Baví vás komunikace? Partners markety hledají nové kolegy

Nikdy by si nepomyslel, že bude dělat to, co právě dělá. A navíc že bude ve své pozici finančního poradce Partners marketu jedním z nejúspěšnějších v rámci velké poradenské společnosti. V sedmadvaceti mu jeho práce dává smysl a kolektiv lidí kolem sebe označuje za neuvěřitelný. Má to Ondřej Kobza ale štěstí! Nebo je za tím něco jiného?Ondřej Kobza

↑ Ondřej Kobza: „Člověk práci v Partners marketu prostě musí vyzkoušet a zažít.“

Ondřeji, zdá se, že jste se profesně velmi brzy našel. Jak se vám to podařilo?

Ta cesta nebyla zrovna jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Třikrát jsem začínal vysokou školu, vždy se zaměřením na finance. Časem jsem přišel na to, že studium mi toho nepřinese tolik jako samotná praxe. Na internetu jsem narazil na inzerát, který nabízel volnou pozici v Partners marketu. S panem ředitelem jsme si padli do oka, a tak jsem tady. Už je to tři a půl roku a neměnil bych.

Nastoupil jste na pozici finančního poradce. Věděl jste tenkrát, co si pod tím představit?

Asi až časem každý poradce přijde na to, že naše práce je především o setkávání s lidmi. To je na ní to nejzajímavější. Kromě schůzek s klienty jde samozřejmě i o komunikaci s jednotlivými finančními partnery, centrálou a součástí práce je v neposlední řadě i tvorba finančních plánů.

_MG_3752pokus

↑ Partners markety dnes mají tolik klientů, že je nestačí obsluhovat. Proto hledají další kolegy do týmů. Zkušenosti z oboru financí nejsou podmínkou. Vše vás naučí.

Vypadá to, že se nenudíte a máte pestrou náplň práce. Až by člověk řekl, že to musí bavit skoro každého. Pro koho je pozice finančního poradce vhodná?

Řekl bych, že pro všechny, kteří chtějí pracovat a nebojí se. Výsledky přijdou samy. Ale ani já jsem nevěděl, zda jsem vhodný adept. Dokonce mě předtím ani nenapadlo, že bych dělal to, co teď dělám. Člověk to prostě musí vyzkoušet a zažít.

Partners markety nabízejí více způsobů odměňování, jeho nastavení si může každý vybrat. K čemu jste se přiklonil vy?

Sám jsem zvolil kombinaci fixní mzdy a provizních odměn. Vím, že kdybych v tuto chvíli přešel na čistě provizní odměňování, byl bych na tom finančně lépe. Na druhou stranu, mám rád svou jistotu a tu mi zajišťuje fixní část mzdy.

VIDEO: Jak to chodí v Partners marketu

Kdo trochu sleduje finanční trh, ví, že se rychle proměňuje. Na vás to klade nároky z hlediska dalšího vzdělávání, skládání nejrůznějších zkoušek a získávání certifikátů. Není to pro vás, Ondřeji, někdy až unavující?   

Občas to může být trochu náročné. Ale jinak myslím, že je to určitě dobře. Čím více takových zkoušek máme, tím víc se lišíme od pochybných poradců na trhu. My, u nás v Partners marketu Nové sady v Brně, chceme být ti nejlepší z nejlepších, takže pokud je potřeba absolvovat školení či zkoušku, jsme jedni z prvních, kdo se přihlásí. Právě to nás totiž posouvá nejen kariérně, ale i osobnostně.

Vypadá to, že se vám tento přístup vyplácí, protože jste jednou z nejúspěšnějších poboček sítě Partners market, kterých je v tuto chvíli po celé republice více než 70.

Nebál bych se říct, že dokonce tou nejúspěšnější (smích).

mapka

Partners markety jsou 9. největší bankovní sítí v ČR. V příštích 5 letech zaměstnají pobočky dalších zhruba 500 bankéřů a finančních poradců. Budete mezi nimi?

Klidně se pochvalte. Ale prozraďte k tomu ještě: Jak to děláte?

Je to především společným zápalem. Všichni víme, proč tuto práci děláme. Čím více se jí věnujeme, tím více lidem pomůžeme. Mě osobně hodně motivuje i soupeření s kolegy, kdo bude lepší.

Soupeření? Snad si s kolegy nejdete po krku… Jaká u vás vládne atmosféra?

Neuvěřitelná. Nikdy jsem nebyl v zaměstnání, kde by byl špatný kolektiv, ale tohle je něco úplně jiného, o level výš. Dokazuje to třeba to, že od ředitelů pobočky až po asistentky na recepci společně podnikáme nejrůznější akce a rádi se setkáváme nad rámec pracovní doby. Nechci, aby to znělo jako klišé, ale jsme tady fakt jedna velká rodina.

Je vidět, že vás to těší. Ale neříkejte, že si občas večer po práci nepostěžujete „to byl zas den!“?

Jsem hrdý na to, že nepatřím k lidem, kteří si každý večer stěžují na své zaměstnání a do práce chodí s odporem.

Co vás na ní tak baví?

Časem se to proměňuje. Někdy radši potkávám nové lidi, jindy se zase raději věnuji svým klientům z minulosti. Ale ve své podstatě asi to, když vím, že moje práce má smysl.

_MG_4175

↑ Kariéra s variabilní složkou odměny dává možnost podílet se na obchodním úspěchu celé pobočky. I v regionu je tak možné vydělat si 30–40 tisíc Kč měsíčně. Navíc jsou k dispozici zajímavé benefity.

Nezbývá než popřát, aby vám to vydrželo. A mimochodem, jak si představujete svou budoucnost – z hlediska rozvoje kariéry?

Hodně přemýšlím nad tím, jak se bude dále rozvíjet celá pobočka. Pokud bude růst, bude se dařit i členům týmu, kteří tuto pobočku vytvářejí. Vše je propojeno se vším. Pokud se rozrosteme ještě víc, rozšíří se i vedení. Ten, kdo je na pobočce delší dobu, bude předávat své zkušenosti nováčkům, kteří také chtějí rozjet úspěšnou kariéru. Zkrátka, vidím tu pro sebe dost místa.

» Podívejte se na aktuální příležitosti v Partners marketech po celé ČR

Hledají nové kolegy do týmu, kteří jim pomohou postarat se o stovky stávajících klientů pobočky a splnit jim jejich sny. Je to práce pro vás, pokud jste spolehlivá a zodpovědná osobnost, která se ráda baví s lidmi, máte alespoň maturitu, a sice možná nemáte vzdělání ve financích, ale chcete na sobě pracovat a růst.

(PR článek)

Další články k tématu

7 firem s pohodovými kancelářemi. Právě teď hledají lidi!

Sníte o práci v Googlu nebo Facebooku a jejich prostorách plných klouzaček, koloběžek, našlapaných firemních posiloven a občerstvení zdarma? Za pohodovým pracovním prostředím nemusíte daleko. Vytipovali jsme pro vás sedm firem, do kterých se budete opravdu těšit. A dobrá zpráva – většina z nich právě někoho hledá! » 4 minuty čtení « Firemní knihovna v … číst více

11 profesí, které před deseti lety neexistovaly

Těchto 11 pozic před deseti lety ještě neexistovalo. Chápete, jak jsme mohli žít bez vývojářů aplikací nebo UX designérů? Zveme vás na krátký exkurz. » 3 minuty čtení « ↑ Social Media Manager: jedna z nově vzniklých profesí. 1. Vývojář aplikací Před 10 lety: Mobilní trh se chystal na příchod horkých novinek: „véček“ s integrovaným foťákem … číst více

Vyhodili kolegu: jak se chovat, když se atmosféra dá krájet

Patří to ke koloběhu pracovního života. Spolupracovník z vašeho oddělení se vrátí ze schůzky s šéfem zkroušený a zamlklý. Všichni tušíte, že asi nešlo o příjemný rozhovor, a že se brzy budete muset s kolegou rozloučit. Přečtěte si několik tipů, jak se v nové situaci zachovat. » 2 minuty čtení « ↑ Co mu máme říct? … číst více

Co si personalisté povídají, když za vámi zapadnou dveře?

Hodinu se potíte na pohovoru a snažíte se ze sebe dostat to nejlepší. Pak vám podají ruku a zazní obligátní věta: My se ozveme. Zajímalo vás někdy, co personalisté a manažeři probírají poté, co pohovor skončil? My to víme! 1. Vážně o tu práci stojí? Někteří uchazeči srší energií. Mají o firmě nastudováno první poslední … číst více