Práce za rohem: aplikace, která vás zbaví dojíždění

36 procentům Čechů, kteří žijí ve velkých městech, sebere cestování do zaměstnání více než 60 minut každý den. To je jako by měli o hodinu delší pracovní dobu, jen neplacenou. Přitom stejně dobrá nebo i lepší práce na ně čeká třeba jen o dvě ulice dál. Tyto nabídky umí objevit mobilní aplikace Práce za rohem. Stáhněte si ji také a ušetřete čas i peníze za dojíždění.

IMG_20771

↑ Tým, který stojí za aplikací Práce za rohem. Zleva Adam Leitmančík, Martin Junger a Martin Mráz.

12.000 nabídek „za rohem“

V aplikaci teď koluje kolem 12.000 nabídek v různých oborech. Automaticky se sem propisují inzeráty z portálů Jobs.cz a Prace.cz, u kterých personalisté vyplnili přesnou adresu. A zobrazí se vám jen nabídky přímých zaměstnavatelů, nikoliv personálních agentur.

A jak to funguje dál? „Člověk si aplikaci zdarma stáhne do smartphonu a zadá jen dva údaje – co chce dělat a kde chce pracovat,“ říká Adam Leitmančík, produktový manažer z firmy LMC, kde aplikace Práce za rohem vznikla.

Budík dejte na aukro

55 % lidí považuje čas strávený dojížděním za ztracený. Rádi by jej věnovali něčemu úplně jinému – rodině, odpočinku nebo koníčkům. Případně by se ráno chtěli docela obyčejně vyspat, místo každodenního vstávání v nekřesťanskou hodinu.

„Napsal nám jeden pán, který dojížděl každý den 60 kilometrů. Stáhl si aplikaci, odpověděl na nabídku a získal práci, kam teď dojíždí jen 7 kilometrů. A ještě mu tam prý dali víc peněz,“ popisuje Adam, co aplikace může nabídnout.

Když hledáte práci za rohem přes stejnojmennou aplikaci, můžete na zajímavý inzerát odpovědět přímo z ní. Třeba když čekáte na tramvaj a díváte se do mobilu.

„Personalisté vůbec nerozlišují, jestli odpovídáte z mobilu nebo počítače. Aplikace je udělaná tak, že to vlastně ani nepoznají,“ prozrazuje Adam.

Mobilní životopis

Pokud máte telefon s Androidem, můžete si v aplikaci vytvořit i svůj životopis, zadat více adres nebo například omezit vzdálenost, jaká vás zajímá: třeba jen 5 kilometrů od místa bydliště.

Majitelé iPhonů si na tyto zlepšováky musí ještě chvíli počkat. Nabídky firem ale i oni uvidí bez problémů a k odpovědi snadno přiloží svůj „klasický“ životopis v PDF nebo ve Wordu.

Časem v obou verzích (pro Android i IOS) přibude i možnost hledat práci třeba podle výše platu, typu úvazku nebo cizího jazyka.

„Hledat práci přes tuhle aplikaci má ještě jednu výhodu – na mobilu jste pořád online, chodí vám notifikace o nových nabídkách a vy si jich tak můžete všimnout dřív, než když se dvakrát, třikrát denně díváte na Jobs.cz,“ uzavírá Adam.

1200x628_FB

Jobs.cz

Další články k tématu

Jak vypadá online CV, kterému nehrozí „delete“

„Nejlépe je mít své CV online. Máte jej tak stále po ruce a můžete jej kdykoliv přiložit k reakci na pozici.“ Pokud má pro vás tato rada stejnou hodnotu jako rok staré noviny, asi spíše než založení online profilu řešíte, jak mít svůj  e-životopis přesně vyplněný, zároveň však originální. Personalisty zajímají online zmínky Možná vás napadlo, … číst více

Tři věty, které si napište na začátek životopisu

Uvažujete, jak oživit strohé kolonky svého životopisu? Kromě fotky nebo přitažlivé grafické úpravy můžete CV ozvláštnit stručným představením. Dvě, tři krátké věty na začátku životopisu personalistům napoví, kdo se skrývá na zbytku stránky A4. Představte se už v CV Možná si říkáte: proč životopis ještě nafukovat, když mu personalisté věnují jen pár vteřin? Zmíněné osobní … číst více

8 tipů, jak odhalit firmu ještě před nástupem

Pokud se chcete každé ráno těšit do práce, mějte oči otevřené už na pohovoru. Jak odhadnout, jestli vás budou brát jako parťáka, nebo s vámi budou jednat jako s kusem hadru? 1. Jak vás přivítají? Pokud se už na recepci cítíte jako vetřelec, zbystřete. Zaposlouchejte se do hovoru recepčních nebo vrátných. Mají dostatek taktu, aby … číst více

Závěrečné fráze, kterými si zkazíte motivační dopis

Někteří lidé se snaží do závěrečných odstavců motivačního dopisu propašovat neuvěřitelné věci. Píší všechna možná i nemožná přání, požadavky a někdy i rozkazy. Přečtěte si, jakých frází se raději vyvarovat. Všechny příklady v článku pocházejí ze skutečných motivačních dopisů. 1. Šroubované věty Účelem motivačního dopisu je shrnout kvality kandidáta (ne přepisovat celý životopis) a zaujmout personalistu. … číst více