10 zajímavých pozic, na které stačí i maturita

Připadá vám, že dnes všude chtějí alespoň bakaláře? Všude ne. Vybrali jsme pro vás těchto 10 aktuálních pozic, kde na vysoké škole nebazírují. A často jde o velmi zajímavé firmy: Socialbakers, Siemens, Avast Software…

» 2 minuty čtení «

shutterstock_212288326

↑ Na Jobs.cz si najdete dobrou práci, i když máte „jen” maturitu.

1. PRAHA: SOCIAL MEDIA RESEARCHER

Firma Socialbakers u právě vypsané pozice píše: „Nepotřebujeme žádnou konkrétní zkušenost, jen zdravý rozum.“ Na univerzitní diplomy tu nehrají, zato bez dobré angličtiny se nehnete.

2. PLZEŇ: KOORDINÁTOR PROJEKTŮ

Škoda Transportation hledá koordinátora projektů. Hlavním úkolem nového kolegy bude vytvářet dokumentace a jednoduché konstrukční práce. Maturita ze střední průmyslovky výhodou!

3. PRAHA: QUALITY ASSURANCE ENGINEER FOR MOBILE

AVAST Software shání nového kolegu s velmi dobrou angličtinou pro tým, který se stará o kvalitu mobilních produktů. Nabízená práce je něco mezi testerem a vývojářem.

4. LIBEREC: CONTENT EDITOR

Internetový srovnávač Heureka.cz zaměstná editora pro kategorii Dům a zahrada. Editor bude hlídat správné zatřídění výrobků, komunikovat s obchody, vylepšovat informace o produktech, navrhovat zlepšení a podobně. Láká vás taková práce?

5. PRAHA: OSOBNÍ BANKÉŘ/KA

Raiffeisenbank hledá osobní bankéře a poradce na call centru. Hlavní úkoly? Komunikovat se stávajícími i budoucími klienty a dokázat jim poradit ohledně spoření, úvěrů, internetového bankovnictví a podobně.

6. KUŘIM: QUALITY ENGINEER

Tyco Electronics Czech hledá inženýra kvality se střední školou technického směru, který pohlídá kvalitu výroby a postará se o reklamace. Firma je největším světovým výrobcem kabelové a konektorové techniky.

7. PRAHA: HLAVNÍ ÚČETNÍ

Realitní poradenská společnost CBRE shání do týmu hlavní účetní. Středoškolské vzdělání stačí, podmínkou jsou však tři roky praxe v účetnictví. Umíte s programem ORACLE? Vypíchněte to v životopise a motivačním dopise. Čím je firma CBRE zajímavá? Letos třeba pořádala soutěž Zasedačka roku.

8. HAVLÍČKŮV BROD: ASISTENTKA ŘEDITELE ZÁVODU

Výrobce zdravotnického materiálu HARTMANN – RICO hledá asistentku ředitele závodu, která umí anglicky. Výhodou je znalost němčiny a programu SAP.

9. PRAHA: MARKETING EXECUTIVE

Vydavatelství Mladá fronta hledá posilu do marketingu, která se postará o administrativní a organizační podporu marketingového týmu, pohlídá termíny, domluví barterovou spolupráci a zvládne i komunikovat s klienty. Vydavatelství nyní hledá i Brand Managera, který zajistí marketingový a komunikační plán pro svěřené tituly.

10. BRNO: FIREMNÍ BANKÉŘ/KA

Starat se o malé a střední podniky a živnostníky, to bude úkolem firemního bankéře v České spořitelně, kterého banka právě teď hledá.

Jobs.cz

Další články k tématu

Tři rychlé tipy: jak vylepšit manažerské CV

Pracovali jste jako specialisté a časem se vypracovali na manažerskou pozici. Jenže ve stávající firmě už vás to nebaví, a tak koketujete s myšlenkou na změnu. Poradíme vám, jak svou manažerskou zkušenost co nejlépe prodat v životopise. 1. Začátek životopisu Nedávno jsme vám ukazovali, jak lze své CV ozvláštnit krátkým osobním představením o několika větách. … číst více

6 nejžádanějších profesí roku 2016

V jakých oborech si letos najdete lepší práci? Vytipovali jsme těchto šest profesí. Se změnou práce neváhejte, pokud si v roce 2016 chcete více vydělat. Nástupní mzdy nováčků totiž podle analytika Jobs.cz porostou o 5 až 15 procent, zatímco platy stálých zaměstnanců nejvíce o 5 procent. Letos na tom tedy bude lépe ten, kdo se rozhoupá … číst více

Práce, kde dostanete volnou pracovní dobu

Přibývá firem, které si uvědomují, že lidé chtějí mít čas i na osobní život, nejen na práci. Pružná pracovní doba a možnost pracovat částečně z domova se tak v inzerátech objevuje stále častěji. Jaké pozice to třeba jsou? 1. HR assistant pro Servodata » Podívat se na pozici Co je to za firmu: IT společnost … číst více

Reportáž: jeden den prodavačkou v Marks & Spencer

Co vás čeká, když nastoupíte na pozici prodavačky v dvoupatrovém obchodě ve velkém nákupním centru? Vyzkoušeli jsme si jednu směnu na vlastní kůži. ↑ Potraviny, dámské, pánské. Noví prodavači si během zaškolení vyzkoušejí práci ve všech odděleních, aby pak dokázali zákazníkům vždy poradit. Klidnější pánské Je 9 hodin ráno, rozsvěcejí se všechny zářivky a hliníková roleta … číst více