8 tipů, jak přežít horko v kanceláři

Pondělí: 31 stupňů. Úterý: 33 stupňů. Čtvrtek: 36 stupňů. Počasí tento týden podle předpovědi opět ukáže, že umí zabrnkat i na tropickou notu. Jak přežít vedro, když musíte do práce?

« 2 minuty čtení »

iStock_000005999105_Large

↑ Čeká nás pár pěkně horkých dnů. Máme 8 tipů, jak je zvládnout.

1. Pracujte brzy ráno

Vstaňte brzy a jeďte do kanceláře třeba už na sedmou. Do nějaké desáté, jedenácté hodiny pak máte spoustu času odbavit ty nejnáročnější úkoly. Odpoledne to „zabalte“ o dvě hodiny dřív a vyrazte se třeba zchladit někam k vodě.

2. Dejte si vege oběd

Rozpálená tortilla nacpaná masem a superpálivá salsa – pokud se v horkém počasí chcete ohřívat i zevnitř, prosím. Mnohem lepší službu vám ale udělá lehký vegetariánský oběd – což takhle dát si osvěžující gazpacho a velký zeleninový salát?

3. Pokropte se mlhou

I když vás v kanceláři ovívá klimatizace, osvěžte svůj obličej během dne jemnou „sprškou“. V lékárně si kupte termální vodu ve spreji nebo si nalijte obyčejnou vodu do rozprašovače. Nebudeme lhát, že toto osvěžení vydrží kdo ví jak dlouho. Ale i těch pár minut (zvlášť, když je venku 35 stupňů) se počítá.

Vybírejte z 15.000 nabídek      Podívat se

4. Pijte

To asi víte i bez nás, ale přesto: v horkých dnech nezapomínejte pít. Nejlepší je obyčejná voda, šťáva z ovoce/zeleniny nebo studený neslazený čaj. Pokud nejste vyloženě závislák, odpusťte si v letních vedrech horkou kávu.

5. Zhasněte

V některých open spacech se svítí bez ohledu na denní dobu. Žárovky (i ty úsporné) ale vydávají jen další zbytečné teplo. Pokud je to tedy možné, pozhasínejte.

6. Vezměte si home office

Možnost pracovat částečně z domova nabízí stále více firem. Dny, kdy teploměr ukazuje hodně přes 30 stupňů, jsou pro home office ideální. Třeba proto, že můžete začít pracovat opravdu hodně brzy ráno. Doma také nehrozí žádný dress code. A když bude nejhůř, prostě skočíte pod sprchu.

7. Dělejte si přestávky

Vedro + tři hořící deadliny = katastrofa. V tropických dnech to chce časté přestávky. Vstaňte od stolu, trochu se projděte, udělejte si něco dobrého k pití, opláchněte si ruce studenou vodou. Tyhle pěti, desetiminutové pauzy vás sice na první pohled zdržují, ale ve skutečnosti díky nim zvládnete udělat mnohem více.

8. Chytré oblečení

Pokud vás nesvazuje korporátní dress code, máte v tropech velkou výhodu. Pokud svazuje, pohrajte si alespoň s materiály. Hedvábná košile je v horkém dni mnohem příjemnější než bavlněná, stejně jako lněné sako místo vlněného.

Vybírejte z 15.000 nabídek      Podívat se

Jobs.cz

Další články k tématu

7 firem s pohodovými kancelářemi. Právě teď hledají lidi!

Sníte o práci v Googlu nebo Facebooku a jejich prostorách plných klouzaček, koloběžek, našlapaných firemních posiloven a občerstvení zdarma? Za pohodovým pracovním prostředím nemusíte daleko. Vytipovali jsme pro vás sedm firem, do kterých se budete opravdu těšit. A dobrá zpráva – většina z nich právě někoho hledá! » 4 minuty čtení « Firemní knihovna v … číst více

5 nej kariérních článků, které stojí za přečtení

Jaké kariérní tipy má cenu číst? Inspirujte se tím, co čtou ostatní. Vybrali jsme pro vás články, které vás na Jobs.cz nedávno výrazně zaujaly. Nahlédněte do kanceláří předních českých technologických firem a hned potom zjistěte, čím odsuzujete své CV k vyhození do koše. Když vám firma po měsíci odpoví, nezabijte své šance už první větou, … číst více

Dovolená letos nebude? Léto si užijete i jinak. Máme tipy

Patříte mezi „šťastlivce“ pracující v oboru, kde léto znamená sezónu? Nebo prostě nejste dostatečně letní typy, abyste si pro horké dny brali dovolenou? Tak či onak, i v létě by si každý měl najít čas na zábavu či vzdělání. Podívejte se, jak naložit s létem, když nemáte dovolenou. » 2 minuty čtení « ↑ Idylka. Nebuďte smutní, pokud vám … číst více

Jak si v práci vyjednáte víc času na rodinu

Možná i vy jste v práci každý den do večera a svoje vlastní děti málem nevidíte. Jenže ono to tak být nemusí – a nemá. Nechte se inspirovat lidmi, kterým se podařilo zařídit si lepší rovnováhu mezi rodinným a pracovním životem. « 3 minuty čtení » ↑ Dětství uteče strašně rychle. Abyste si jednou nevyčítali, … číst více