5 nej kariérních článků, které stojí za přečtení

Jaké kariérní tipy má cenu číst? Inspirujte se tím, co čtou ostatní. Vybrali jsme pro vás články, které vás na Jobs.cz nedávno výrazně zaujaly. Nahlédněte do kanceláří předních českých technologických firem a hned potom zjistěte, čím odsuzujete své CV k vyhození do koše. Když vám firma po měsíci odpoví, nezabijte své šance už první větou, která z vás na pohovoru vypadne a zjistěte, jak na svém povýšení začít makat už během prvních dnů na novém místě.

» 2 minuty čtení «

karierni tipy

7 firem s pohodovými kancelářemi. Právě teď hledají lidi!

Sníte o práci v Googlu nebo Facebooku a jejich prostorách plných klouzaček, koloběžek, našlapaných firemních posiloven a občerstvení zdarma? Za pohodovým pracovním prostředím nemusíte daleko. Zjistili jsme, že podobnou atmosféru najdete ve společnostech Avast, Edhouse, AVG, Et Netera, H1.cz, YSoft a LMC. A dobrá zpráva – většina z nich právě někoho hledá!

Přečíst článek

lmc ping pong

10 fatálních chyb, kterými zabíjíte své CV

Rady, jak napsat životopis, jste možná četli už stokrát. Jste si ale opravdu jistí, že je z vašeho CV jasné, co umíte a personalisté se v něm během 30 vteřin zorientují?

Přečíst článek

infografika_jobs_v3

VIDEO: Jak zaujmout v jedné minutě. Zvládnete to také!

O úspěchu v networkingu nebo na pracovním pohovoru často rozhoduje i taková „maličkost” jako první dojem. Jak ho máte zvládnutý? Zjistěte, jak nacvičit údernou Elevator Speech.

Přečíst článek a podívat se na video

elevator speech

 

Pro absolventy: 5 tipů, jak vyzrát na první pracovní místo

Hurá! Nastoupili jste po škole na své první místo. A oni vás v tom nechávají plavat. Žádná speciální péče se nekoná, na všechno musíte přijít sami. Zjistěte, jak vyzrát na nejistotu a změnu tak, aby šéfové a kolegové na konci zkušební doby ani na minutu nezapochybovali, že vás chtějí.

Přečíst článekshutterstock_201571499

Jak dlouho může trvat, než se vám firma ozve?

Klidně tři týdny až měsíc. Je to proto, že na vás kašlou, probírají se stovkami odpovědí, spadli jste do spamu nebo za tím vězí něco úplně jiného?

Přečíst článek

shutterstock_44473462

Lenka Mydlová

Další články k tématu

10 fatálních chyb, kterými zabíjíte své CV

Kdy naposledy jste aktualizovali svůj životopis? Přestaňte práci se svým životopisem brát jako rutinu a podívejte se na své CV vždy novýma očima. Vyvarujete se tak zdánlivě stokrát opakovaným chybám, které na první zdání dnes už nikdo nedělá. Personalisté vám potvrdí, že se s nimi setkávájí dnes a denně, a to i u pozic, kde … číst více

Restart kariéry: 3 životní lekce šéfredaktora Forbesu

Velí magazínu o úspěšných lidech a kromě jiného v něm upozorňuje, že žijeme v zemi, kde je spousta inspirativních, talentovaných a pracovitých lidí, kteří Česko posunují dopředu. Tu a tam otiskne i příběh prohry, která předznamenala kolosální úspěch. „Když máte vše pod kontrolou, jedete pravděpodobně příliš pomalu,“ zní oblíbené motto Petra Šimůnka, šéfredaktora českého Forbesu. … číst více

Infografika: 3 zásadní otázky, než svoláte meeting

Pro více než polovinu lidí jsou porady jen synonymem pro ztrátu času. Menší část lidí meetingy vyloženě nesnáší a snaží se jim vyhnout. Podle čeho určit, zda je setkání v zasedačce opravdu nutné a neprohlubovat zbytečně frustraci lidí z promarněného času?  » 3 minuty čtení « Otázka číslo 1: Máte v plánu hodit dosavadní práci do … číst více

Co mezi řádky vyčtete z pracovních inzerátů

Prvním krokem k tomu, abyste nalezli ty správné nabídky, je si hned na začátku uvědomit, co vlastně hledáte, kam chcete svou kariéru směrovat a co jste pro ni ochotni udělat. Na co se tedy při čtení inzerátů zaměřit, abyste objevili práci přesně pro vás? « 2 minuty čtení » Hezký název pozice není všechno Nenechte se … číst více