5 znamení: jak poznáte, že je čas změnit práci

Dobře odvedenou práci šéf přechází mlčením. Ubíjí vás rutina. V práci je podstav a manažer s hledáním náhrady nespěchá. Přečtěte si, jakých 5 znamení říká, že je čas změnit práci.

» 2 minuty čtení «

1. Neslyšíte „díky“

Můžete skákat po hlavě, ale šéf vždy zavrčí maximálně: Ale jo, šlo to. Poděkování za dobře odvedenou práci, natož prémií, se od něj nedočkáte. A to ani když zůstanete v práci déle, abyste pomohli ostatním nebo „uhasíte“ nějaký problém. Máte totiž šéfa, který bere všechno jako samozřejmost.

2. Opakování, matka rutiny

Na začátku se vám líbilo, jak je práce pestrá. Na jaře projekt A, v létě projekt B, na podzim kampaň C. První rok jste hýřili nápady i nadšením. Druhý rok jste mohli díky zkušenostem naplno ukázat, co ve vás je. Třetí rok jste navrhli spoustu zlepšení. A čtvrtý rok… se to všechno nějak podezřele opakuje a vám dělá problém těšit se do práce.

shutterstock_145846628

↑ Mám změnit práci, nemám? Někdy je opravdu lepší změnu neodkládat.

» Najděte si novou práci

3. „Nejsou lidi“

Pracovali jste v týmu o šesti lidech. Za poslední půlrok odešly dvě kolegyně na mateřskou a třetí dala výpověď sama. Firma ale najala jen jednoho náhradníka místo tří. Všichni víte, že ve čtyřech se daná práce zvládat nedá – tedy víte to všichni kromě šéfa. Ten nářky odbíjí naučenou větou: musíte vydržet, někoho hledáme, ale nejsou lidi. Vám je však jasné, že za tím stojí spíš snaha ušetřit za každou cenu.

4. Chcete začít něco svého

Deset let vymetáte jednu agenturu za druhou a o polední pauze se zasněně koušete do rtů: co kdybych se na to vykašlal a rozjel něco svého? Nečekejte, až přijde ta „správná doba“ a zkuste si svůj sen splnit. Všechno si ale dobře promyslete: po světě chodí spousta těch, kteří za naivitu v podnikání zaplatili hodně vysokou cenu.

» Články o tom, jak uspět na volné noze

5. Prostě na to nemáte

Je v pořádku dávat si vysoké cíle, klidně i hodně vysoké. Ale žádný cíl vám nejspíš nezajistí novou náturu. Možná jste toužili po kariérním postupu a šéf vás skutečně povýšil. Dostali jste pár podřízených, jenže managementu teď máte „plné brýle“. Nebo pracujete ve vysněném oboru, ale trápíte se v obří korporaci, zatímco by vám lépe sedělo neformální prostředí malé firmy. Umět si přiznat, že na něco nemáte, není žádná ostuda.

» Najděte si novou práci

Jobs.cz

Další články k tématu

Získejte za svůj nápad výlet do Las Vegas

Lidé, kteří se nebojí snít a přicházejí se zdánlivě bláznivými nápady, mění svět. Takové lidi chceme odměnit. Vytáhněte ze šuplíku svůj geniální nápad a přihlaste jej do soutěže Kouzlo experimentu. Pokud bude nejlepší, odměníme vás cestou do Las Vegas. Podíváte se na největší světový veletrh inovací International CES 2015. Fandíme odvaze, nápadům a originalitě. Jobs.cz … číst více

6 tipů, jak v práci najít štěstí hned teď

Nečekejte, až vás šéf uznale poplácá po rameni nebo se vám povede něco „velkého”. Úspěch a radost můžete v práci prožívat každý den. Stačí, když si je uvědomíte a pojmenujete. Vychutnávat si pocit štěstí a naplnění pak bude mnohem snazší. » 3 minuty čtení « 1. Zapomeňte na: až jednou… Až budu vydělávat víc… Až … číst více

Nahradí vás v práci roboti?

Již jsme si zvykli vídat roboty v továrních halách. Málokdo se obává, pokud mu má provést operaci přesný robot a většina lidí ocení, pokud za ně robot vyluxuje či uhněte těsto. Jak se ale tato nová průmyslová revoluce promítne do našich zaměstnání? » 3 minuty čtení « ↑ Děkujeme za životopis, ale vybrali jsme jiného robokandidáta. … číst více

Šéf zjistil, že hledáte jinde. Co na to říct?

Šéfovi se doneslo, že se poohlížíte po jiné práci. Pozval si vás na kobereček, kde můžete očekávat šťouravé otázky. Přinášíme tipy, jak nepříjemný rozhovor ustát. 1. Přiznejte to narovinu Pokud se vás nadřízený přímo zeptá, jestli hledáte jinou práci, nesnažte se vykrucovat. Tím situaci jen zhoršíte. Naopak − buďte otevření a řekněte pravdu. Nespáchali jste zločin, … číst více