5 znamení: jak poznáte, že je čas změnit práci

Dobře odvedenou práci šéf přechází mlčením. Ubíjí vás rutina. V práci je podstav a manažer s hledáním náhrady nespěchá. Přečtěte si, jakých 5 znamení říká, že je čas změnit práci.

» 2 minuty čtení «

1. Neslyšíte „díky“

Můžete skákat po hlavě, ale šéf vždy zavrčí maximálně: Ale jo, šlo to. Poděkování za dobře odvedenou práci, natož prémií, se od něj nedočkáte. A to ani když zůstanete v práci déle, abyste pomohli ostatním nebo „uhasíte“ nějaký problém. Máte totiž šéfa, který bere všechno jako samozřejmost.

2. Opakování, matka rutiny

Na začátku se vám líbilo, jak je práce pestrá. Na jaře projekt A, v létě projekt B, na podzim kampaň C. První rok jste hýřili nápady i nadšením. Druhý rok jste mohli díky zkušenostem naplno ukázat, co ve vás je. Třetí rok jste navrhli spoustu zlepšení. A čtvrtý rok… se to všechno nějak podezřele opakuje a vám dělá problém těšit se do práce.

shutterstock_145846628

↑ Mám změnit práci, nemám? Někdy je opravdu lepší změnu neodkládat.

» Najděte si novou práci

3. „Nejsou lidi“

Pracovali jste v týmu o šesti lidech. Za poslední půlrok odešly dvě kolegyně na mateřskou a třetí dala výpověď sama. Firma ale najala jen jednoho náhradníka místo tří. Všichni víte, že ve čtyřech se daná práce zvládat nedá – tedy víte to všichni kromě šéfa. Ten nářky odbíjí naučenou větou: musíte vydržet, někoho hledáme, ale nejsou lidi. Vám je však jasné, že za tím stojí spíš snaha ušetřit za každou cenu.

4. Chcete začít něco svého

Deset let vymetáte jednu agenturu za druhou a o polední pauze se zasněně koušete do rtů: co kdybych se na to vykašlal a rozjel něco svého? Nečekejte, až přijde ta „správná doba“ a zkuste si svůj sen splnit. Všechno si ale dobře promyslete: po světě chodí spousta těch, kteří za naivitu v podnikání zaplatili hodně vysokou cenu.

» Články o tom, jak uspět na volné noze

5. Prostě na to nemáte

Je v pořádku dávat si vysoké cíle, klidně i hodně vysoké. Ale žádný cíl vám nejspíš nezajistí novou náturu. Možná jste toužili po kariérním postupu a šéf vás skutečně povýšil. Dostali jste pár podřízených, jenže managementu teď máte „plné brýle“. Nebo pracujete ve vysněném oboru, ale trápíte se v obří korporaci, zatímco by vám lépe sedělo neformální prostředí malé firmy. Umět si přiznat, že na něco nemáte, není žádná ostuda.

» Najděte si novou práci

Jobs.cz

Další články k tématu

5 nej kariérních článků, které stojí za přečtení

Jaké kariérní tipy má cenu číst? Inspirujte se tím, co čtou ostatní. Vybrali jsme pro vás články, které vás na Jobs.cz nedávno výrazně zaujaly. Nahlédněte do kanceláří předních českých technologických firem a hned potom zjistěte, čím odsuzujete své CV k vyhození do koše. Když vám firma po měsíci odpoví, nezabijte své šance už první větou, … číst více

6 tipů, jak v práci najít štěstí hned teď

Nečekejte, až vás šéf uznale poplácá po rameni nebo se vám povede něco „velkého”. Úspěch a radost můžete v práci prožívat každý den. Stačí, když si je uvědomíte a pojmenujete. Vychutnávat si pocit štěstí a naplnění pak bude mnohem snazší. » 3 minuty čtení « 1. Zapomeňte na: až jednou… Až budu vydělávat víc… Až … číst více

10 klíčových dovedností pracovníka budoucnosti

Chcete uspět ve světě velkých dat, inteligentních přístrojů, téměř nulového soukromí a globální konkurence, která na nás díky virtuálnímu světu útočí den co den? Výzkumníci z amerického Institute for the Future se dlouhodobě zabývají predikcí budoucích trendů v celosvětovém měřítku. Spolu s University of Pheonix nedávno vydali studii, ve které jmenují 10 klíčových dovedností, bez … číst více

VIDEO: Říct si o vyšší mzdu? Ano, ale ne takto

Firmy hladoví po schopných zaměstnancích. Šikovní lidé mají právě teď šanci vyjednat si, co bylo až do nedávna tabu: občasnou práci z domova, volnější příchody a odchody z kanceláře nebo více peněz na špičkové vzdělávání. A také vyšší mzdu. Jen si o ni neříkejte takto… » 4 minuty «  ↑ „Jana je tady teprve rok … číst více