5 relaxačních technik do kanceláře, které uleví od stresu

Nepotřebujete masážní míček, vonné tyčinky ani šálek harmonizujícího čaje. Abyste se v práci rychle zklidnili a rozpustili nahromaděný stres, zkuste naše rychlé relaxační techniky. Není to žádná velká duchařina a vyberou si jak introverti, tak extroverti.

1. Deset nádechů

Ztratili jste hodinu na úplně zbytečné poradě. Nebo vám šéf nařídil udělat věc, která absolutně nedává smysl. Klid, pojďte to rozdýchat.

Relaxace: Až se vrátíte na své místo, odsuňte si trochu židli a položte dlaň na pupek. Zhluboka se nadechněte, napočítejte do tří a teprve poté pomalu vydechněte. Udělejte to desetkrát nebo patnáctkrát za sebou. Soustřeďte se jen na to, jak vzduch vstupuje do břicha. Že je to hned lepší?

Kolik času to zabere: 1 minutu

2. Rychlý pokec

Máte takový ten den, kdy prostě vůbec nestíháte. Nejdete ani na oběd a zapomínáte kolegům odpovědět na pozdrav.

Relaxace: Udělejte pravý opak a s někým si popovídejte. Vyrazte do firemní kuchyňky a odchytněte prvního člověka, kterého potkáte. Zeptejte se, co říká na včerejší fotbal, jak se má jeho pes… Prostě na cokoliv. I když to možná budou banality, zkuste se opravdu soustředit jen na to. Zapomenete na chvíli na všechen ten stres. A když je firemní kuchyňka prázdná? Někomu zavolejte.

Jak dlouho to zabere: 5 – 10 minut

» Firmy, které nabízejí pružnou pracovní dobu

3. Vyhozené pojistky

Pořád jste neodevzdali tu fatálně důležitou věc. Šéf už z toho roste a vy máte nervy nadranc.

Relaxace: Potřebujete na chvíli úplně vypnout. Psychiku, která jede na plné obrátky, nejspíš jen tak nezklidníte. Se svaly a tělem to ale dokážete. Sedněte si a zavřete oči. Nejprve uvolněte obličejové svaly a čelist. Hned potom šíji a ramena. Nechte paže spadnout do stran, jako by ani nebyly vaše. Nezapomeňte uvolnit prsty. Stehna se propadají do židle, lýtka máte těžká. Chodidly jakoby zarůstáte do země. Tenhle pocit uzemnění je hodně důležitý – bude se vám pak na práci soustředit mnohem lépe.

Kolik času to zabere: 3 – 4 minuty

4. Zírání z okna

Vrátili jste se po čtrnácti dnech z dovolené a nevíte, co dřív. Všichni od vás něco chtějí, a to nejlépe ASAP.

Relaxace: To, co potřebujete, je krátká pauza. Že absolutně nestíháte? Zastavte se na pět minut a uvidíte, že další hodinu vám to bude odsýpat mnohem líp. Vstaňte, trochu se projděte a pak se zadívejte z okna na libovolný bod. Strom, zajímavou věž nebo chvíli sledujte ruch na ulici. To je všechno. Tak dobrý, zpátky do práce!

Kolik času to zabere: 5 minut

» Jak zkrotit ASApáka: kolegu, který chce všechno hned

5. Zmačkaný papír

Kolega vám drze tvrdil do očí, že jste se na něčem domluvili, i když to nebyla pravda. Dodavatel nedodal, co měl a dostal firmu do problémů.

Relaxace: Zmuchlejte nebo roztrhejte papír. Ano, není to bůhví jak sofistikované, ale od vzteku to uleví. A pokud ne, roztrhejte ještě jeden.

Kolik času to zabere: 1 minutu

Jobs.cz

Další články k tématu

Češi jezdí na stále kratší dovolené

35 procent lidí si letos v létě vybere pouze týden dovolené nebo dokonce méně. Těch, kteří plánují jen takovouto ultrakrátkou dovolenou, proti loňsku přibylo o 8 procent. Zjistil to nový průzkum portálu Jobs.cz, do kterého se zapojilo 1037 lidí. Jeden až dva týdny Největší část Čechů, konkrétně 38 procent, stráví v létě na dovolené mezi jedním až … číst více

Jen 3 lidé z 10 vyčerpali celou loňskou dovolenou

Nestíhám, mám toho moc. Dokonce tolik, že si nemůžu vzít ani pořádnou dovolenou… Češi si podle nového průzkumu Jobs.cz zvykli podceňovat odpočinek. Celou loňskou dovolenou si loni vybralo jen 30 procent lidí. Každý pátý si pak do dalšího roku převedl více než 10 dní volna. Týden volna nestačí „V posledních letech se výrazněji rozšířil zvyk … číst více

Čech z Wall Street: Pracovní týden má 100 hodin

Čtyři roky strávil Petr Stöhr prací, o kterou denně usilují tisíce lidí. Wall Street je totiž přesně tak velkolepé a opojné pracoviště, jak o něm všichni smýšlíme na základě filmů a článků v novinách. Pracovní tempo je však vražedné: „Kdykoliv jsem šel domů před půlnocí, bral jsem to jako krátký den,“ říká Petr Stöhr. » 4 … číst více

Věci, které zdržují od práce. Jak s nimi zatočit?

Znáte ten pocit, kdy celý den pracujete a večer před sebou máte stejně práce jako ráno? Pravděpodobně za to může některá z 10 věcí na tomto seznamu. Další tipy nasbírejte ve středu 2. září od 20 hodin na webináři Filipa Dřímalky. « 3 minuty čtení » ↑ Věčně nestíháte? Co zkusit část práce outsourcovat jinam? 1. … číst více