3 tajemství trhu práce, která všichni chtějí vědět

Něco vám pošeptáme: pokud přemýšlíte o změně práce nebo už aktivně hledáte novou, nyní jsou pro to velmi výhodné podmínky. Jak to?

?????????

1. Je spousta nabídek

Firmy hledají mnohem více lidí než v předchozích letech. Na Jobs.cz se objeví v průměru 32 000 nabídek za měsíc. To je skoro jednou tolik v porovnání třeba s rokem 2010, kdy českou ekonomikou cloumala krize.

Nabídek práce přibylo v podstatě ve všech oborech, jak vyplývá ze statistik Jobs.cz. Nejvíce ve službách, obchodě, administrativě, bankovnictví a finančních službách, logistice a dopravě nebo ve stavebnictví.

» Profese, o které se firmy v roce 2018 poperou

2. Je menší konkurence

Nejspíš by znělo logicky, kdyby platilo: čím více je nabídek, tím více lidí na ně odpovídá. Jenže je tomu právě naopak. Nezaměstnanost se drží rekordně nízko a firmy mají problém přilákat dostatek nových lidí.

Zatímco zvlášť v některých oborech nebylo výjimkou, že se na jedno místo hlásily až desítky lidí, dnes je konkurence menší. Záleží na konkrétní profesi a oboru, ale konkurence, se kterou se na pohovorech „utkáte“, je v porovnání s předchozími lety slabší zhruba o třetinu.

» Ukažte mi aktuální nabídky práce

3. Firmy vám nabídnou více…

…a netýká se to jen mezd a finančních bonusů, ale i zajímavých výhod. Průzkum Jobsindex v říjnu 2017 zjišťoval, jaké benefity mohou lidé využívat:

Využijte toho, že je příznivá doba pro změnu práce. Držíme vám palce v hledání.

Jobs.cz

Další články k tématu

7 firem s pohodovými kancelářemi. Právě teď hledají lidi!

Sníte o práci v Googlu nebo Facebooku a jejich prostorách plných klouzaček, koloběžek, našlapaných firemních posiloven a občerstvení zdarma? Za pohodovým pracovním prostředím nemusíte daleko. Vytipovali jsme pro vás sedm firem, do kterých se budete opravdu těšit. A dobrá zpráva – většina z nich právě někoho hledá! » 4 minuty čtení « Firemní knihovna v … číst více

11 profesí, které před deseti lety neexistovaly

Těchto 11 pozic před deseti lety ještě neexistovalo. Chápete, jak jsme mohli žít bez vývojářů aplikací nebo UX designérů? » 3 minuty čtení « 1. Vývojář aplikací Před 10 lety: Mobilní trh se chystal na příchod horkých novinek: „véček“ s integrovaným foťákem a 5 MB pamětí (no tak, nesmějte se). Dnes: Množství „apek“, které si stahujeme … číst více

Vyhodili kolegu: jak se chovat, když se atmosféra dá krájet

Patří to ke koloběhu pracovního života. Spolupracovník z vašeho oddělení se vrátí ze schůzky s šéfem zkroušený a zamlklý. Všichni tušíte, že asi nešlo o příjemný rozhovor, a že se brzy budete muset s kolegou rozloučit. Přečtěte si několik tipů, jak se v nové situaci zachovat. » 2 minuty čtení « ↑ Co mu máme říct? … číst více

IKEA na Profesia Days ukáže, jak se ve firmě uplatnit

Začít jako prodavač, pak se stát vedoucím oddělení služeb zákazníků a nakonec řídit celý obchodní dům. To je jeden ze skutečných kariérních příběhů lidí, které můžete ve společnosti IKEA potkat. Stačí mít zájem o svou práci, chtít na sobě neustále pracovat a my vám pomůžeme růst. Přijďte se přesvědčit 12. a 13. října na veletrh Profesia … číst více