3 tajemství trhu práce, která všichni chtějí vědět

Něco vám pošeptáme: pokud přemýšlíte o změně práce nebo už aktivně hledáte novou, nyní jsou pro to velmi výhodné podmínky. Jak to?

?????????

1. Je spousta nabídek

Firmy hledají mnohem více lidí než v předchozích letech. Na Jobs.cz se objeví v průměru 32 000 nabídek za měsíc. To je skoro jednou tolik v porovnání třeba s rokem 2010, kdy českou ekonomikou cloumala krize.

Nabídek práce přibylo v podstatě ve všech oborech, jak vyplývá ze statistik Jobs.cz. Nejvíce ve službách, obchodě, administrativě, bankovnictví a finančních službách, logistice a dopravě nebo ve stavebnictví.

» Profese, o které se firmy v roce 2018 poperou

2. Je menší konkurence

Nejspíš by znělo logicky, kdyby platilo: čím více je nabídek, tím více lidí na ně odpovídá. Jenže je tomu právě naopak. Nezaměstnanost se drží rekordně nízko a firmy mají problém přilákat dostatek nových lidí.

Zatímco zvlášť v některých oborech nebylo výjimkou, že se na jedno místo hlásily až desítky lidí, dnes je konkurence menší. Záleží na konkrétní profesi a oboru, ale konkurence, se kterou se na pohovorech „utkáte“, je v porovnání s předchozími lety slabší zhruba o třetinu.

» Ukažte mi aktuální nabídky práce

3. Firmy vám nabídnou více…

…a netýká se to jen mezd a finančních bonusů, ale i zajímavých výhod. Průzkum Jobsindex v říjnu 2017 zjišťoval, jaké benefity mohou lidé využívat:

Využijte toho, že je příznivá doba pro změnu práce. Držíme vám palce v hledání.

Jobs.cz

Další články k tématu

7 firem s pohodovými kancelářemi. Právě teď hledají lidi!

Sníte o práci v Googlu nebo Facebooku a jejich prostorách plných klouzaček, koloběžek, našlapaných firemních posiloven a občerstvení zdarma? Za pohodovým pracovním prostředím nemusíte daleko. Vytipovali jsme pro vás sedm firem, do kterých se budete opravdu těšit. A dobrá zpráva – většina z nich právě někoho hledá! » 4 minuty čtení « Firemní knihovna v … číst více

11 profesí, které před deseti lety neexistovaly

Těchto 11 pozic před deseti lety ještě neexistovalo. Chápete, jak jsme mohli žít bez vývojářů aplikací nebo UX designérů? Zveme vás na krátký exkurz. » 3 minuty čtení « ↑ Social Media Manager: jedna z nově vzniklých profesí. 1. Vývojář aplikací Před 10 lety: Mobilní trh se chystal na příchod horkých novinek: „véček“ s integrovaným foťákem … číst více

Vyhodili kolegu: jak se chovat, když se atmosféra dá krájet

Patří to ke koloběhu pracovního života. Spolupracovník z vašeho oddělení se vrátí ze schůzky s šéfem zkroušený a zamlklý. Všichni tušíte, že asi nešlo o příjemný rozhovor, a že se brzy budete muset s kolegou rozloučit. Přečtěte si několik tipů, jak se v nové situaci zachovat. » 2 minuty čtení « ↑ Co mu máme říct? … číst více

IKEA na Profesia Days ukáže, jak se ve firmě uplatnit

Začít jako prodavač, pak se stát vedoucím oddělení služeb zákazníků a nakonec řídit celý obchodní dům. To je jeden ze skutečných kariérních příběhů lidí, které můžete ve společnosti IKEA potkat. Stačí mít zájem o svou práci, chtít na sobě neustále pracovat a my vám pomůžeme růst. Přijďte se přesvědčit 12. a 13. října na veletrh Profesia … číst více