3 tajemství trhu práce, která všichni chtějí vědět

Něco vám pošeptáme: situace pro hledání práce dlouho nebyla tak příznivá. Nevymýšlíme si. Tohle jsou tři argumenty založené na jasných číslech.

shutterstock_178281617

1. Je rekordně nabídek

Firmy hledají mnohem víc lidí než v předchozích letech. Na Jobs.cz teď uvidíte v průměru 32.000 nabídek za měsíc. To je proti „krizovému“ roku 2010 skoro jednou tolik.

Nejvíce nabídek přibylo ve službách, administrativě, bankovnictví a finančních službách, logistice a dopravě nebo ve stavebnictví. Míst je ale více v podstatě ve všech oborech, jak vyplývá ze statistiky portálu Jobs.cz.

Toužíte po lepší práci (kde si sáhnete na zajímavější technologie, přidají vám peníze nebo umožní brát si home office), ale říkáte si, že to má ještě čas? Ta nejlepší doba je skutečně právě teď.

2. Nebudete se tlačit ve frontě

Nejspíš by znělo logicky, kdyby platilo: čím více nabídek, tím více lidí, kteří rozesílají životopisy. Jenže je tomu právě naopak. Zatímco dříve nebylo zvlášť v některých oborech výjimkou, že se na jedno místo hlásily až desítky lidí, dnes je konkurence uchazečů mnohem menší.

Třeba na jednu pozici v administrativě se loni hlásilo 39 lidí, dnes jen 27. Banky a finanční společnosti dostanou na jeden inzerát v průměru 13 životopisů, přitom loni to bylo o sedm více. Ve službách „bojuje“ o jedno místo 16 lidí, ale ještě minulý rok to bylo rovných 25 uchazečů.

Inzerátů je tedy víc, ale tlačenice na ně je menší. To opět velmi vyhovuje těm, kteří se poohlížejí po něčem novém.

» Prozkoumat aktuální nabídky

3. Firmy vám nabídnou více

A netýká se to jen platu a bonusů, ale i zajímavých benefitů:

  • 36 % inzerátů obsahuje příslib 5 a více týdnů dovolené ročně,
  • 22 % nabídek láká na pružnou pracovní dobu,
  • 10 % inzerátů nabízí možnost home office.

Mnohem častější jsou také sick days, tedy placené zdravotní volno nebo příspěvky a sport a kulturu.

» Najít si práci se zajímavými benefity

Jobs.cz

Další články k tématu

V malé firmě vyděláte o třetinu méně než ve velké

Vyplatí se pracovat v malé nebo ve velké společnosti? Z finančního hlediska je perspektivnější velký podnik, ukázal nový průzkumu portálu Platy.cz. Lidé zaměstnaní ve firmách do 10 zaměstnanců totiž na výplatních páskách najdou v průměru jen dvě třetiny částky, kterou měsíčně vydělají pracovníci korporací nad tisíc zaměstnanců. ↑ Cože, tak málo? Manažeři si v průměru vydělají více ve velkých firmách, … číst více

5 mýtů o práci pojišťovacích poradců

O práci zástupců pojišťoven koluje spousta zaručených „pravd“. Zeptali jsme se Petra Pavlíka a Libora Rolníka, kteří pracují pro jednu z největších pojišťoven na českém trhu – Allianz. Co je skutečnost a co babské povídačky? ↑ Práce v pojišťovně? Zeptali jsme se lidí z praxe, co si myslí o těchto 5 lidových mýtech. 1. mýtus: Tato práce … číst více

10 pozic, kde vyděláte víc než čínský prezident

Si Ťin-pching je prezidentem druhé největší ekonomiky světa – Číny. Na výplatní pásce ale najde míň než obchodní ředitel hotelu v jižních Čechách. » 2 minuty čtení « ↑ „Jaký si představujete plat?” – „Větší, než má prezident Číny.” Překvapivě nízký plat státníka Americká stanice CNN se podívala na výdělky dvanácti nejvýznamnějších politiků planety. Plat čínského prezidenta … číst více

Rok 2016: Rostly platy i šance získat lepší práci

Tak tenhle rok stál za to. Firmy na Jobs.cz vystavily rekordně nabídek a ochotněji nabízely lepší platy. Prostě a jednoduše – kdo letos změnil práci, většinou si o dost polepšil. Do konce roku 2016 ještě pár dní zbývá – využijte toho, že je doba pro hledání práce tak příznivá a odpovězte na pár inzerátů ještě … číst více