Svahilština výhodou. Pusťte se do cizích vod a najděte si práci v zahraničí

Možná, že tady na vás všechno padá. V kanceláři pořád ti samí kolegové a doma zas rozchod, který jste nedávno absolvovali. Pěna s vůní jablečnou, vyvanulý sprej… Anebo vám jen jaro nazouvá toulavé boty. Pak se u nás podívejte na nabídky práce v zahraničí. Můžete vybírat od delegáta v Řecku po obchodního zástupce v Africe. Až se vrátíte, budete mít pořádný zářez v CV a taky zásobu historek pro kamarády.

Jestli pořád váháte, podívejte se na průměrnou odměnu nabízenou za práci mimo hranice ČR. Ano, je to přes 70 tisíc korun měsíčně, jak uvidíte na našem portálu. Zápecnictví se nemusí zdaleka tolik vyplácet. Navíc ta řádka zkušeností, které naberete v cizím prostředí, a za zlomek času. K těm byste se na rodné hroudě dostali jen těžko.

Kdo umí jazyky, má aspoň trochu dobrodružnou povahu a nic extra ho doma nedrží, měl by si nabídky práce v zahraničí na Jobs.cz projet. Jsou totiž velmi pestré. Pro přehlednost můžeme některé z nich vypíchnout.

Udělejte si hezké léto

Vzpomínáte na paní nebo pána, kteří vás vítali při příjezdu na dovolenou u moře? Byli opálení, usměvaví, s recepční si tykali a věděli, kam zajít na večeři do zapadlé uličky, aniž by vás při ní obtěžoval hráč na loutnu v tradičním kroji.

Říkali jste si možná, že delegát musí být práce snů. Dny, které si kupujete za těžce vydřené peníze v přímořském letovisku, má někdo nejen zadarmo, ale ještě za ně dostává zaplaceno. Nejspíš si málokdo představí odvrácenou stranu této práce, když je potřeba v noci krotit hlučnou českou omladinu, řešit ztracený pas nebo nedej bože dítě. Většinou to ale musí být příjemná práce, i když jen na pár měsíců. Podobně sezónní je i výpomoc v gastru, hotelech nebo jako animátor v turistických centrech. Ty na Jobs.cz také najdete.

Rozvíjejte vztahy ve jménu dobra nebo byznysu

Zatímco práce v turismu bývá několikaměsíční záležitost, člověk, který má rozvíjet obchodní vztahy nebo charitativní pomoc, už musí udělat větší a trvalejší krok do často exotických končin. V obou případech je potřeba se rychle naučit plout v neznámé vodě. A vykoumat nejen to, jak přesvědčit místního bosse, aby si objednal sto křišťálových lustrů nebo povolil stavbu nové školy, ale také vypozorovat, kdy a jak zdravit, smrkat nebo konzumovat místní laskominu v podobě podivné příšerky se spoustou chapadel či jačího zakysaného mléka.

Jestli se něčemu dá říkat kariérní výzva, pak právě podobným pracovním nabídkám, při kterých se budete muset spolehnout především sami na sebe a svoje komunikativní i organizační schopnosti.

Pracujte jako ďas (v Německu)

Jestliže dáváte před exotickými pokrmy i zážitky přednost osvědčené klobáse a německému pořádku, podívejte se po práci u našich západních sousedů. Mezi nabídkami se nejčastěji objevují místa ve výrobě, a to zdaleka nejen dělnické, ale zejména technické a inženýrské pozice, jejichž náplní práce je starat se o nastavení a optimalizaci výrobních procesů.

Německo je kousek, takže bude snazší čas od času zaskočit domů. Navíc je to příležitost poznat tuto zemi víc po cestovatelské stránce. Ne, není to narážka na tamní dálnice, které si člověk obvykle ve spojitosti s cestováním po Německu vybaví. Po nich lze totiž dojet k nespočtu tamních hradů a zámků s jejich legendami, městečkům založeným v hlubokém středověku i přírodním pozoruhodnostem. Protože ruku na srdce, jak moc dobře Německo vlastně známe?

Pláštěnku, dobrou náladu a kuráž s sebou

Skandinávie, Nizozemsko, Británie, Kypr… I na takových místech můžete díky Jobs.cz najít práci. Většinou je stěžejní znalost angličtiny, další jazyk bývá spíš výhodou než nutností. Kdo už pracoval ve firmě se zahraniční účastí, je minimálně zvyklý běžně komunikovat s kolegy v cizím jazyce. Ale vyjet na zkušenou může každý i bez této předchozí zkušenosti. Kromě pláštěnky a dobré nálady to bude chtít už jen aspoň malou dávku odvahy.

Vycestovat vás neláká? Nevadí. Na Jobs.cz máme moře nabídek i pro ty, kteří se do ciziny pracovat nechystají.

 

 

 

Další články k tématu

Co vás motivuje? Jakých výsledků jste dosáhli? Tyto otázky určitě padnou, připravte se na ně

Každý pohovor vypadá jinak. Na tyto tři věci se však personalista zeptá téměř určitě. Týkají se motivace, podrobností o předchozí práci a dosažených výsledků. Jakou odpověď je nejlepší vytáhnout z rukávu? » 3 minuty čtení « 1. Co vás motivuje ke změně práce? Otřepané otázky typu „jaké jsou vaše silné a slabé stránky“ možná ani nezazní. … číst více

Reference: co všechno si o vás personalista zjistí předem?

Když personalista sbírá reference na zajímavého kandidáta, dává tím najevo, že nechce nic podcenit. Nedá jen na dojem z pohovoru, ale chce potvrdit kvality kandidáta od těch, kteří s ním už pracovali. Je vám to nepříjemné? Ano, ve světě recenzí úplně na všechno se dočkáme i recenze na sebe sama. Co vlastně personalisté ověřováním referencí sledují? A … číst více

Zkušená headhunterka radí, na co si mají dát absolventi pozor, aby na trhu práce letos uspěli

7 minut čtení Dokončujete školu? Pokud máte ambici zajistit si stálé místo nejpozději na podzim, začněte shánět práci ještě před prázdninami. Ekonomika se postupně nadechuje a firmy opět nabírají. Absolventi však mohou letos čelit větší konkurenci. Největší šanci budou mít dobře připravení uchazeči, odhodlaní zvládnout všechny nástrahy výběrového řízení. Různé obory podnikání se postupně rozvolňují … číst více

Firma po vás chce referenční kontakty? Zkuste toho využít

Práce snů je na dosah ruky. Přitom stačí tak málo. Personalista vás žádá o referenční kontakty, tudíž telefonní čísla na důvěryhodné osoby, které mohou potvrdit vaše schopnosti. Jak se máte zachovat a jakých chyb se při jejich poskytování vyvarovat?  Reference může hrát v náboru klíčovou roli. Jeden dva telefonáty vám dokáží pomoci k úspěchu. Musíte … číst více