Soft Skills: Tajemství (manažerského) úspěchu

Uvažujete o změně zaměstnání? Povýšili vás a chcete na nové pracovní pozici uspět co nejlépe? Odpovědí může být schopnost ovládat tzv. soft skills, tedy měkké dovednosti. Návod, jak je rozvinout, zdokonalit a především uplatnit v praxi, přináší následující článek.

CBS_jobs_clanek

Není pochyb o tom, že schopnost efektivní komunikace hraje podstatnou roli, ať chceme dosáhnout čehokoliv. Tajemství skutečného úspěchu tkví přitom v měkkých dovednostech (z angl. soft skills). Co si pod tímto pojmem představit?

Vedle komunikace se jedná o osobní koučink, schopnost organizace času a týmové práce, umění jednat s lidmi a motivovat druhé nebo například stress management. Uvedené dovednosti jsou klíčové nejen při vykonávání zaměstnání, ale hodí se i v běžném životě.

Jak přirozeně zaujmout?

Firmy zajímá, zda je (potenciální) zaměstnanec schopen se adaptovat na rychle se měnící pracovní prostředí. Zmíněné dovednosti tedy analyzují už v momentě přijímacího řízení s cílem odhalit, zda bude kandidát pro firmu prospěšný. Zaměstnavatelé přihlížejí také k tomu, jestli je uchazeč ochotný investovat při zaměstnání také do dalšího vzdělání a je schopný se prakticky uplatnit.

Povýšení, vyšší plat… Jak zvládnout a nezklamat?

Tuto otázku si v uvedené situaci nepochybně pokládá každý manažer. Povýšení s sebou nese řadu nových povinností, které z velké části zahrnují právě schopnost zvládat soft skills. Najednou pod sebou máte tým, který čeká na pokyny a který musíte správně motivovat. Je třeba se umět strategicky rozhodovat a svá rozhodnutí obhájit, zvládat time management a konfliktní situace, komunikovat efektivně s vedením, podřízenými i s klienty a přitom zvládat emoce a odolávat stresu.

Jak na měkké dovednosti?

Měkké dovednosti je možné rozšířit a prohloubit v rámci postgraduálního studia, konkrétně v rámci manažerského vzdělávacího programu MBA (Master of Business Administration). Studium je zaměřené prakticky a zahrnuje vedle již uvedeného také schopnost emoční inteligence nebo zásady leadershipu. Získáním titulu MBA zvýšíte svoji kvalifikaci a hodnotu na trhu práce.

Nabídka oborů, které lze v rámci MBA studovat, je opravdu široká a vyberou si v ní podnikatelé, členové středního a vyššího managementu i ti, kteří chtějí efektivně zvládat trendy moderního managementu.

Zvolit lze specializaci přímo Management soft skills, nebo Management a leadership, Finanční management a účetnictví a Strategický management.

Zásadní přínos studia MBA tkví především v získání dovedností a znalostí napříč různými obory a neméně pak schopností, které podpoří další kariérní i osobnostní růst.

(Komerční článek)

Další články k tématu

Méně známé tituly, které lze v Česku získat

Titul MBA patří v Česku mezi nejznámější odborné kvalifikace. Vzdělání si však můžete zvýšit také absolvováním jiných profesních programů. Získat mezinárodně uznávaný diplom můžete nejčastěji v oblasti financí, daní, práva a personalistky. Víte, co přesně se skrývá za zkratkami ACCA, CFA, MSC a dalšími? Finanční náročnost Že jste slyšeli maximálně o někom s titulem MBA? Není se co … číst více

Lepší uplatnění: prestižní vzdělání MBA na ESBM

ESBM neboli European School of Business & Management SE je škola mezinárodního působení. Zaměřuje se na profesní vzdělávání v manažerských programech MBA. Vychází z dlouholetých zkušeností zahraničních univerzit a oxfordského systému výuky. Tento model se oproti kontinentálnímu odlišuje tím, že je zaměřen převážně na rozvoj logických schopností a dovedností studenta, které jsou dobře uplatnitelné v praxi. Naučte se … číst více

Titul MBA nastartuje váš kariérní růst

Po dobře placené pozici ve vedení firmy touží kde kdo, ale jen „vyvoleným“ se vysněnou práci podaří skutečně získat. Chcete se k nim přidat i vy? V rozletu vás možná brzdí skutečnost, že vaši konkurenti nabízí něco navíc. Prozradíme vám konkrétní řešení, které vám zajistí rychlejší kariérní růst. Slyšeli jste již o studiu MBA? Pohodlně se posaďte … číst více

Dobrý nápad není všechno. Dělejte byznys chytře

Poslední roky vzniká v Česku mnoho zajímavých projektů. Lidé realizují své sny a často dokonce přecházejí ze zaměstnání na „volnou nohu“. Nové společnosti vyrůstají jako houby po dešti a rychle se rozšiřují. Na začátku stačí dobrý nápad a šikovný marketing. Co však dělat, abyste si firmu udrželi a generovali zisky? Dnes už se dá rozjet „vlastní byznys“ poměrně … číst více