Programujte! 5 rad, jak si vybrat dobrý kurz

Chcete se naučit programovat, nebo jen prohloubit dosavadní znalosti programovacích jazyků? Porozhlédněte se v nabídce kurzů. Máme pár tipů, jak si vybrat ten nejlepší pro vás.

» 2 minuty čtení «

shutterstock_266896496

1. Zkušený lektor nade vše

Libozvučný název kurzu, známost školy? Ne, ne. Tím hlavním je osobnost školitele a jeho zkušenosti. Zejména v IT oboru probíhá šuškanda velmi dobře, a ostřílené lektory si snadno najdete třeba ve facebookových skupinách Programátoři a Vývojáři.

Na co se při hledání školitele zaměřit? Podívejte se přehled úspěšně dodaných projektů, jaké má certifikace a ocenění. Napoví i počet ovládaných programovacích jazyků. HTML a PHP jsou základ, specialisté ale umí i něco navíc – Javu, JavaScript, Python či Delphi.

2. Kolik času vám budou věnovat

Když si lektor pozve 30 lidí, těžko vám poskytne osobní přístup. Než se tedy přihlásíte, podívejte se, jaká je plánovaná kapacita kurzu. Vyšší počet „žáků“ naznačuje, že škola chce hlavně vydělávat, než mít zákazníka na prvním místě.

3. Praxe vás naučí!

Kromě lektora a počtu spolužáků je samozřejmě důležitý i obsah programátorského kurzu. Setkání, kde vám školitel bude jen vyprávět a něco ukazovat, vám asi moc nedá. Nejlepší školou je přece praxe! Vyberte si proto interaktivní kurz, kde se budete zapojovat, přímo programovat a něco sami vytvářet.

4. Nové programovací jazyky

Programovací jazyky jsou velmi dynamickým oborem. Výborné je, když na to školy umí reagovat. Upravují obsah svých kurzů, přicházejí s novinkami a vylepšeními. Přece se nebudete učit něco, co „frčelo“ před x lety.

5. Kolik vás to bude stát

Nenechte se zmást. Drahý kurz neznamená vždy výhru v podobě erudovaných lektorů, osobního přístupu a hutného obsahu. Opravdu dbejte na výše zmíněné body a shánějte se po referencích.

Vybírejte z 200 kurzů programování      Podívat se

Jobs.cz

Další články k tématu

Czechitas: Schopné holky fušují klukům do IT

Holky v IT aby jeden hledal lupou. Dita Přikrylová, která pracuje v IT poradenství, o tom ví své. Rozjela proto Czechitas, kde spolu s dalšími nadšenými „ajťačkami” zasvěcuje holky do tajů kódování, programování, navrhování webů nebo grafiky. K IT tak díky jejím workshopů zatím přičichly stovky holek, už brzy se ale začnou počítat na tisíce. … číst více

5 kurzů pro úspěch v práci, které vás nesmí minout

Telefonování, e-maily, námitky… Potýkáte se i vy s těmito „malými“ každodenními problémy? Možná se zdají bezvýznamné, ale ve skutečnosti vás mohou zbytečně otravovat. Proto jsme vybrali těchto 5 květnových kurzů, aby se úspěch v práci dostavil rychleji. » 2 minuty čtení « ↑ Čeká vás telefonát v angličtině? Naučte se, jak jej zvládnout! 1. Telefonování v angličtině … číst více

Tipy na kurzy, které z vás udělají lepšího manažera

Člověk nepřijde na všechno sám, dokonce ani když je šéf. Tohle je 5 kurzů, které vám pomohou být ještě lepším manažerem. Vyberete si? Zaplatit vám je může i firma, zeptejte se na svém HR oddělení. » 2 minuty čtení « ↑ Vybrali jsme 5 kurzů, které z vás udělají lepšího šéfa. Nabídka je ale mnohem širší. … číst více

Budou vás milovat: tipy, jak dělat skvělé prezentace

Lidé se rozhodují na základě prvních dojmů. Využijte toho. Když je nezískáte během 60 vteřin, pak už nikdy. Neplýtvejte svůj drahocenný čas na košilaté vtípky, po kterých se rozhostí trapné ticho. Chce to něco originálnějšího. » 3 minuty čtení « Zapomeňte na formální představování, popisování o čem vaše přednáška bude a podobná klišé. Představte si svou … číst více