Váš názor to změní! Řekněte nám, jak firmy odpovídají

Zažili jste, že jste někam poslali životopis, ale firma to přešla mlčením? Nebo jste nejpozději do 14 dnů dostali odpověď? Ať tak nebo tak, podělte se o své zkušenosti a ohodnoťte, jak firmy (ne)odpovídají. Čím více firem ohodnotíte, tím spíše rozpoznáme, která je férová.

Do 2 týdnů odpoví

U vybraných inzerátů na Jobs.cz visí označení „Do 2 týdnů odpoví“. Dostávají ho od nás firmy, o kterých spolehlivě víme, že do 14 dnů odpoví alespoň na 80 % životopisů.

Teď můžete kartami zamíchat i vy. Ohodnoťte společnosti podle toho, jak odpovídají. Váš hlas je důležitý a může hodně změnit!

Víme, že kvůli označení „Do 2 týdnů odpoví“ se personalisté začali více zajímat, jak na tom jejich firma je. Někteří z nich se už rozhodli, že musí svůj přístup změnit.

Jak hodnotit

Chtěli jsme, aby hodnocení bylo co nejsnazší. Zabere vám tedy jen jedno kliknutí a můžete ho odbavit rychle i z mobilu.

  • V historii vašich odpovědí na Jobs.cz uvidíte všechny nabídky, na které jste v poslední době odpověděli. Zaškrtněte, v jaké fázi to nyní je. Vzali vás? Ještě jednáte? Nebo se dosud neozvali?

Screen Shot 2017-11-30 at 17.51.50

  • Také se vám připomeneme e-mailem. Dva týdny po vaší odpovědi na nabídku  pošleme e-mail a zeptáme se, jestli se tato firma ozvala, nebo ne. Hodnocení zabere jen jeden klik přímo z e-mailu.

Proč to vlastně děláme?

Protože nám spousta z vás říkala, že vám vadí, když se firmy neozývají. Na základě toho jsme si zadali průzkum a zjistili, že 68 % lidí zažilo, že jim firmy nic neposlaly.

Proto pojďte právě teď ohodnotit firmy, kterým jste poslali životopis: ať vidí, že vám to není jedno. » Jdu hodnotit

Jobs.cz

Další články k tématu

Co riskujete, když bez omluvy nepřijdete na pohovor

Firma vás pozvala na pohovor, ale mezitím jste kývli na jinou nabídku nebo se vám termín přestal hodit. Jasně, to se stává. Spousta lidí to bohužel řeší tak, že se nijak neomluví a na pohovor prostě nepřijdou. Možná si říkají: „No a co, stejně v té firmě nebudu pracovat.“ Nebo: „Určitě si pozvali víc lidí, moje … číst více

Jděte za tím, co chcete (ne pouze od toho, co nechcete)

„A co vlastně chci v té nové práci dělat?“ To je důležitá otázka, na kterou však nebývá snadné najít odpověď. Mnohem jednodušší je vysypat z rukávu výčet toho, co nechceme. Jenže hledat práci podle toho, co nechci, je krátkozraké. Lidé se často zaměří třeba jen na jeden klíčový problém – mzdu, osobu šéfa nebo dojíždění a zbytek … číst více

Tipy od personalistky. Jak zaujmout, aby vás pozvali na pohovor?

První dojem je jenom jeden, říká se. Při hledání práce ho ale vytváříte hned několikrát. Poprvé při psaní životopisu. Podruhé když vám personalista volá, aby vás poznal trochu blíž. A prvotní sympatie spolehlivě zničí, když do telefonu zníte překvapeně a zmateně, protože si nedokážete uvědomit, z jaké firmy vám vlastně volají a proč. Šanci udělat … číst více

Jak se poprat se strachem z nové výzvy

Ve chvíli, kdy se před námi otevře nějaká nová výzva, první, co pocítíme, jsou obavy. Například když dostaneme novou pracovní nabídku. Anebo když se okolnosti nečekaně změní a je potřeba si rychle najít novou práci. Jak se na věc podívat z jiného úhlu a racionálně situaci vyhodnotit tak, aby strach nepřevzal kontrolu? Poznejte svého „nepřítele“ Pocit … číst více