Váš názor to změní! Řekněte nám, jak firmy odpovídají

Zažili jste, že jste někam poslali životopis, ale firma to přešla mlčením? Nebo jste nejpozději do 14 dnů dostali odpověď? Ať tak nebo tak, podělte se o své zkušenosti a ohodnoťte, jak firmy (ne)odpovídají. Čím více firem ohodnotíte, tím spíše rozpoznáme, která je férová.

Do 2 týdnů odpoví

U vybraných inzerátů můžete už teď vidět označení „Do 2 týdnů odpoví“. Dostávají ho od nás firmy, o kterých spolehlivě víme, že do 14 dnů odpoví alespoň na 80 % životopisů.

Teď můžete kartami zamíchat i vy. Ohodnoťte společnosti podle toho, jak odpovídají. Váš hlas je důležitý a může hodně změnit!

Víme, že kvůli označení „Do 2 týdnů odpoví“ se personalisté začali více zajímat, jak na tom jejich firma je. Někteří z nich se už rozhodli, že musí svůj přístup změnit.

Jak hodnotit

Chtěli jsme, aby pro vás hodnocení bylo co nejsnazší. Zabere vám tedy jen 1 kliknutí a můžete ho udělat rychle i z mobilu.

  • V historii vašich odpovědí na Jobs.cz uvidíte všechny nabídky, na které jste v poslední době odpověděli. Zaškrtněte, v jaké fázi to nyní je. Vzali vás? Ještě jednáte? Nebo se dosud neozvali?

Screen Shot 2017-11-30 at 17.51.50

  • Také se vám připomeneme e-mailem. Dva týdny po vaší odpovědi na nabídku vám pošleme e-mail a zeptáme se, jestli se vám tato firma ozvala, nebo ne. Hodnocení vám také zabere jen jeden klik přímo z e-mailu.

Proč to vlastně děláme?

Protože nám spousta z vás říkala, že vám vadí, když se firmy neozývají. Na základě toho jsme si zadali průzkum a zjistili, že 68 % lidí zažilo, že jim firmy nic neposlaly.

Proto pojďte právě teď ohodnotit firmy, kterým jste poslali životopis: ať vidí, že vám to není jedno. » Jdu hodnotit

Jobs.cz

Další články k tématu

Tyto 3 otázky na pohovoru určitě zazní: jak se připravit?

Každý pohovor je jiný, a tak se na něj dá připravit jen částečně. Tyto tři věci však od vás personalisté budou chtít slyšet téměř určitě. Týkají se vaší individuální motivace a výsledků. Co přesně je bude zajímat? 1. Vaše motivace Otřepané otázky typu „jaké jsou vaše silné a slabé stránky“  možná ani nezazní. Na motivaci … číst více

Tipy, jak si v roce 2018 vylepšíte životopis

Věnujte svému životopisu pár minut a aktualizujte si ty nejdůležitější pasáže. Máme konkrétní tipy, co oprášit, aby životopis zaujal i v roce 2018. Vyplatí se to – pokud vás zaujme zajímavá nabídka, můžete na ni odpovědět hned. Dobrá fotka Díky fotce působí životopis sympatičtěji a personalisté si ho lépe zapamatují. Portrét by však měl být aktuální. … číst více

Triky přímo od personalistky: jak získáte zájem firem

Všude slyšíte, že je dobrá doba změnit práci. Říkáte si: tak to také zkusím. Poslali jste životopis na nabídku, která vás lákala, jenže vás nevybrali. Nebo se vůbec neozvali… Nenechte se tím otrávit! Tereza Valášková dlouho pracuje v personalistice a v dnešním článku vám poradí, co můžete zkusit dělat jinak, aby vás firmy začaly zvát na pohovor. … číst více

Comdata: věk u nás nehraje roli

Šedesátník Alexander Jakerle pracuje v Comdata jako telefonní operátor. A některé ze svých mladších kolegů strčí svými výsledky i energií do kapsy. „Zas tak těžké to není. Člověk musí hlavně chtít a být živý. To ale nezáleží na věku, někteří lidé mi připadají mrtví i ve třiceti.” Co radí svým vrstevníkům, kteří po padesátce hledají … číst více