Najděte si práci v personalistice. Firmy vás potřebují

Než shánět v nejisté době práci, vyplatí se stát odborníkem na shánění práce druhým. Vyplývá to z aktuálních čísel portálu Jobs.cz.

4 tisíce pozic pro personalisty

V personalistice a lidských zdrojích je poptávka firem po nových zaměstnancích poměrně slušná. Loni bylo na Jobs.cz vystaveno skoro čtyři tisíce pozic souvisejících s personalistikou, HR managementem a poradenstvím. To je v porovnání s rokem 2011 zhruba o tři procenta méně. V jiných oborech, například v prodeji a obchodě nebo v administrativě, však poptávka zaměstnavatelů klesala mnohem strměji.

Firmy potřebují náboráře i HR ředitele

Podniky mají největší zájem o HR specialisty, personalisty, HR konzultanty nebo HR generalisty. Slušné šance na uplatnění mají také náboráři a HR ředitelé.

„Největší nárůst počtu pozic jsme zaznamenali v případě mzdových účetních (takřka o třetinu) a HR Business Partnerů (o více než pětinu). Největší propad naopak zaznamenaly pozice trenérů/školitelů. Pravděpodobným důvodem je, že tyto činnosti firmám nejčastěji zajišťují externí dodavatelé,“ říká Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC (provozovatel portálu Jobs.cz).

Studujte personální management při práci

Láká vás práce v lidských zdrojích? Najděte si kurz, který vás v hledání nového uplatnění posune dál. Dobrý personalista se vyzná v pravidlech pro získávání a hodnocení zaměstnanců, dokáže pracovníkům ve firmě navrhnout na míru vzdělávací a kariérně-rozvojové plány. Má přehled o tom, které pozice bude potřeba v budoucnu obsadit a dokáže vytvářet motivační programy.

Andragogika a personální management se dá dálkově studovat na několika tuzemských vysokých školách. Podívejte se, jaké jsou podmínky pro přijetí.

Jobs.cz

Další články k tématu

Nový rok, nová práce. Jak na to?

„Letos si konečně najdu lepší místo.“ Možná i vy jste do roku 2013 vstoupili s tímto předsevzetím. Od slov k skutkům ale může vést dlouhá cesta. Zvlášť když ze všech stran slyšíte, že volná místa nejsou a vy byste se raději měli  držet toho současného.  Nadřízený si (už zase) přivlastnil úspěchy za vaši práci. Zasloužíte si vyšší … číst více

Video: Co si personalistky myslí o klišé v CV?

„Požadujeme: flexibilitu, ochotu učit se novým věcem, kreativitu, odolnost vůči stresu.“  Kdo by neznal podobné obraty z pracovních inzerátů? A myslíte si, že právě to chtějí personalisté číst v životopisech a motivačních dopisech? Právě, že nikoliv. Chce to vlastní invenci Firmy očekávají, že si vymyslíte odpovědi vlastní. Nápaditější, konkrétní a hlavně takové, které vás skutečně vystihnou. Pokud … číst více

5 nej kariérních článků, které stojí za přečtení

Jaké kariérní tipy má cenu číst? Inspirujte se tím, co čtou ostatní. Vybrali jsme pro vás články, které vás na Jobs.cz nedávno výrazně zaujaly. Nahlédněte do kanceláří předních českých technologických firem a hned potom zjistěte, čím odsuzujete své CV k vyhození do koše. Když vám firma po měsíci odpoví, nezabijte své šance už první větou, … číst více

Když chtěl uchazeč ohromit, ale personalistu spíš vyděsil

Snažit se ze sebe vydat maximum a ukázat se v tom nejlepším světle – to je při hledání práce správná taktika. Na pohovoru totiž více než jinde platí, že pokud se nepochválíme sami, nikdo jiný to za nás neudělá. Jenže někdy to může působit jako tlačení na pilu. Nebo další historka z cyklu „Baron Prášil … číst více