Nabírá se. Některé firmy hledají nové zaměstnance do poboček hned v několika městech

Pracovních nabídek je víc než kdy dřív. Nechybějí mezi nimi pozice expertů na finance, kteří na serveru Jobs patří mezi nejžádanější profese. Například společnost CYRRUS aktuálně hledá nové kolegy do svých poboček v Praze, Brně a Ostravě. Nabízí nejen pozice expertů na finanční trhy, ale i příležitost pro obchodníky, kteří jsou rádi v kontaktu s klienty.

Ředitel společnosti CYRRUS Marek Hatlapatka

 

Práce investičního makléře je velmi různorodá. Nevěnuje se jen sledování vývoje situace na finančních trzích, ale je především v blízkém kontaktu s klienty. Těm pomáhá s investicemi a nabízí zajímavé produkty, které se hodí do jejich portfolia. Je pro své klienty nejen zkušeným rádcem, ale i zdrojem inspirace. Investiční makléři společnosti CYRRUS se mohou spolehnout na silné zázemí analytického týmu, který jim dodává aktuální informace a souvislosti týkající se finančních trhů. Analytici společnosti pracují přímo s terminálem Bloomberg, a proto mají ty nejaktuálnější informace o trhu. Společnost CYRRUS, která existuje už čtvrt století, se takto stará o finance více než 11 tisíc zákazníků. Jsou mezi nimi jednotlivci, ale také firmy.

Investiční butik CYRRUS začínal jako obchodník s cennými papíry v Brně, ale dnes má pobočky také v Praze, Ostravě a další otevírá v Českých Budějovicích. Do všech svých filiálek i do centrály hledá v současnosti nové lidi, především v jihomoravské metropoli a v hlavním městě vypisuje řadu pozic různé seniority.

 

Nabírají se budoucí hvězdy

Nabízí práci jednak pro zkušenější uchazeče, hledá například akciového analytika na brněnskou centrálu nebo marketingového specialistu, jednak obsazuje řadu juniorských pozic, jako je asistent/ka obchodního oddělení nebo CYRRUS Future Stars. Zejména „budoucí hvězdy“ mají možnost se po čase vypracovat na investiční makléře různé seniority. Kandidáti, kteří chtějí v budoucnu v investicích „zazářit“, nemusí být finančními experty, ty si z nich v CYRRUS vychovají. Požadují však cílevědomost a touhou vyhrávat. To jsou totiž pro úspěch v této branži klíčové vlastnosti.

„Investiční makléři jsou v naší společnosti mnohdy od ukončení střední školy. Jedná se práci, která je velmi náročná jak na psychiku, tak na odborné znalosti. Lhal bych, kdybych říkal, že práce investičního makléře je jednoduchá, to rozhodně není, ale pro určitý typ lidí, kteří touží uspět, neradi se v práci nudí a dokáží pořádně zabrat, když je potřeba, to může být práce ideální,“ říká Marek Hatlapatka, ředitel společnosti CYRRUS.

 

Stabilita prokázána

Mezi benefity, které CYRRUS nabízí, patří mimo jiné 7,5hodinová pracovní doba s možností končit v pátek o 2,5 hodiny dřív, systém školení nebo vlastní stylová kavárna. Jako další nezanedbatelný “benefit” může firma uvést svoji stabilitu. Ta se projevila zejména v době pandemie, kdy společnost nejenže nepropouštěla, ale dokonce se rozhodla pro opačnou strategii.

„V představenstvu jsme se jednohlasně shodli, že prioritou je zachovat pracovní místa a životní standardy našich zaměstnanců,“ říká Marek Hatlapatka. „Nábor pozastavený nebyl, naopak jsme se rozhodli, že využijeme krizového období k expanzi a celkovému růstu firmy,“ dodává ředitel investiční společnosti CYRRUS.

 

Silný argument pro uchazeče

Takový postoj se líbil i Andree Hanušové, která do společnosti CYRRUS nastoupila na pozici recruitera loni v prosinci. „Byla jsem hodně překvapená, když jsem se dozvěděla, že ve firmě nebyl v důsledku pandemie propuštěný ani jeden zaměstnanec, nesahalo se na mzdy ani benefity. Překážky na straně zaměstnavatele, pro mě velmi známý pojem, tady byl tabu,“ uvádí náborářka.

Podle ní se i v současnosti ukazuje, že se odvaha, s jakou se firma k nelehké situaci postavila, vyplatila. Zachování pracovních míst zapůsobilo v hlavách stávajících zaměstnanců jako záruka jistoty, že o práci v turbulentních časech nepřijdou, a je silným argumentem také pro uchazeče.

„Musím říct, že tahle zkušenost neuvěřitelně funguje v náboru. Jsem až překvapená, kolik lidí aktivně zjišťuje, jakým způsobem se firma k pandemii postavila. Ptá se mě na to každý druhý kandidát,“ popisuje Andrea Hanušová.

A ředitel společnosti Marek Hatlapatka dodává: „Od začátku jsem přesvědčený o tom, že pokud v krizi zachovám pracovní místa, v budoucnu se mi to vrátí. Lidé mi to vrátí. Jsme investiční společnost a tohle byla investice do našich lidí.“

 

Kdo je CYRRUS?

Společnost CYRRUS je investiční butik, který se již přes 25 let stará o finance více než 11 tisíc klientů. Díky dlouholetým zkušenostem, týmu předních tuzemských expertů a exkluzivní spolupráci s globálními investičními bankami je považován za předního českého poskytovatele wealth management služeb pro jednotlivce i firmy. Je členem BCPP, Deutsche Boerse, AKAT ČR.

Kompletní přehled volných míst ve společnosti CYRRUS najdete zde: https://cyrrus.jobs.cz/.

Další články k tématu

Videodotazník: tipy jak zlepšíte svůj projev před kamerou

Personalistu zaujalo vaše CV. Než vás pozve na osobní schůzku, požádá vás, abyste doma natočili videodotazník. S tímto postupem se budou uchazeči o zaměstnání setkávat stále častěji. Poradíme vám pár triků, jak videodotazník natočit a zanechat skvělý dojem. Příprava na otázky Otázky, na něž budete ve videodotazníku odpovídat, se dozvíte až za pochodu. Pro uklidnění: to … číst více

Co nového na vás chystají personalisté? Nedejte se zaskočit

On-line životopisy a profily, assessment centre, rozřazovací pohovor po telefonu – někteří zaměstnavatelé jdou ještě dále. Nenechte se zaskočit, až po vás budou chtít, abyste na dálku na kameru odpovídali na jejich dotazy, nebo se pokusí odhalit vaši osobnost a přístup k práci dříve, než vás uvidí naživo. Videodotazníky Možná už jste zažili rychlý pohovor po … číst více

5 nej kariérních článků, které stojí za přečtení

Jaké kariérní tipy má cenu číst? Inspirujte se tím, co čtou ostatní. Vybrali jsme pro vás články, které vás na Jobs.cz nedávno výrazně zaujaly. Nahlédněte do kanceláří předních českých technologických firem a hned potom zjistěte, čím odsuzujete své CV k vyhození do koše. Když vám firma po měsíci odpoví, nezabijte své šance už první větou, … číst více

V Consultingu běží čas rychleji než v jiných zaměstnáních

Mnoho mladých lidí neví, co si představit pod pojmem kariéra v oblasti Consulting. Portál „Kariéra bez hranic“ na toto téma přinesl rozhovor se Zuzanou Guller, ředitelkou pro lidské zdroje v regionu střední a východní Evropy ve společnosti Accenture. » 4 minuty čtení « ↑ Zuzana Guller z Accenture: „V Consultingu často nevíte, kde budete zítra, pro … číst více