Každý den přibývá tisícovka pozic. 5 tipů, jak se v nich zorientovat a najít si skvělý job

Poptávka firem po nových zaměstnancích je stále vysoká. Na Jobs.cz přibývá každý den asi 1000 nových inzerátů. Můžete si je vytřídit, případně využít další sadu nástrojů, které vám pomohou najít si práci podle svých představ.

 

1. Nechte si ukázat nejčerstvější nabídky

Při „nefiltrovaném“ hledání se můžou nové inzeráty ztratit mezi těmi staršími, které už jste viděli. Využijte proto filtr Čas zveřejnění, díky němuž si můžete nastavit zobrazení nabídek starých jen 24 hodin, případně tři dny nebo týden. U některých našich inzerátů také vidíte, kolik lidí na ně zatím odpovědělo.

 

Chci vidět nejnovější inzeráty

 

2. Přidejte požadovaný plat

Jestliže chcete zobrazit nejčerstvější pozice zároveň s určitou výší mzdy, nastavte si požadovanou měsíční odměnu pomocí dalšího filtru –⁠ Plat. Vyjedou vám jen nejnovější a platově zajímavé nabídky. Vyberte z nich ty, které vás zaujaly, a odpovězte na ně. Budete mít jistotu, že jste nepromarnili žádnou nově přidanou příležitost získat vysněnou práci.

TIP: Životopis se vyplatí vždy trochu přizpůsobit tomu, co je napsané v inzerátu. Stačí pár drobných úprav, abyste padli personalistovi do oka.

3. Rozesílejte životopisy s rozvahou

Jak často rozesílat CV? Jednou je málo, kobercové nálety jsou zase moc. Nejlepší je posílat odpovědi na vybrané inzeráty. To jsou takové, které popisem práce a dalšími parametry, například možností dělat částečně z domova, odpovídají mým přáním, a zároveň já odpovídám alespoň z 80 % jejich požadavkům. Určitě jich bude víc než jeden. Řada lidí se totiž odhodlá odpovědět „na zkoušku“ na jeden inzerát, ale když to nevyjde, řekne si, že to nemá cenu a další zaměstnavatele neosloví. A to je škoda.

4. Oslovte firmy nejen životopisem

Odpovídací formuláře nabízejí zpravidla možnost poslat nejen CV, ale napsat k němu také pár slov. Zkuste toho využít. Bude vás to sice stát o něco víc času, ale pokud dokážete v pár větách vystihnout, proč se na místo vzhledem ke svým zkušenostem hlásíte a co vás na inzerované pozici láká, člověk na druhé straně už si vás spíš zapamatuje a zařadí si vás mezi motivované a aktivnější kandidáty.

5. Využívejte všech nástrojů

Na Jobs.cz se vám snažíme hledání vysněné práce co nejvíce usnadnit. Obrovské a stále přibývající množství nabídek si lze filtrovat podle různých kritérií. A když si vytvoříte profil, zaměstnavatelé vás budou oslovovat sami. Zároveň vám můžeme posílat emailem nabídky, na které byste sami třeba ani nenarazili. Je toho spousta, co pro vás mohou naše technologie zařídit. Tak se nebojte je naplno využívat.

Co největší shodu mezi vámi, a tím, kdo práci nabízí, vám přeje Jobs.cz. Děláme na tom s vámi.

 

 

 

 

 

 

Další články k tématu

7 signálů, že už je opravdu čas na změnu práce

Jste v práci nespokojení, ale pandemie vaši chuť na změnu zahnala do kouta. Říkali jste si, že můžete být rádi, že vůbec nějakou práci máte, a nechtěli jste riskovat změnu v tomto turbulentním období? Nebo jste si nedávno našli novou práci, ale trpíte tam. Jak rozpoznat, kdy už opravdu potřebujete změnu? Kdy je zkrátka lepší zvednout kotvy … číst více

3 tipy, jak si v roce 2017 rychle oprášit životopis

Může se to stát dnes, zítra nebo třeba za měsíc. Padne vám do oka zajímavá nabídka a budete na ni chtít odpovědět co nejdřív. Jenže při pohledu do životopisu zjistíte, že jste jej naposledy aktualizovali někdy před třemi lety… Když vám jde o to dostat se na pohovor, není čas ztrácet čas. Máme tipy, jak … číst více

Temné síly, které vás drží v práci, kterou nechcete

Změnit práci není jako převléct si tričko. Je to důležité rozhodnutí, které lidé zvažují z různých úhlů pohledu. Někdy však zvažují tak dlouho, až se ke slovu dostanou temné síly. Jsou to myšlenky, které nám mozek naservíruje ve chvíli, kdy zatáhl za ruční brzdu. Všechny zní dost rozumně, a tak není těžké jim podlehnout. Ano, … číst více

Na tom, jakým mluvíte jazykem, při hledání práce záleží

Čtete si inzerát a nejsou vám úplně jasné některé termíny? Nenechte se hned odradit. Možná jste zvyklí na jiné názvosloví. To nemusí být na překážku. Pokud by vás práce lákala a máte k ní odborné i jiné předpoklady, na inzerát odpovězte. Snažte se však jazyku firmy přizpůsobit.   Někdy si člověk přečte inzerát a hned je … číst více