Navolte si práci podle svých představ. Začněte hledat hned

Letní klidnější období je za námi a vše se vrací do běžného pracovního tempa. I úkoly náborářů, kteří potřebují obsadit stále vysoké počty pozic. Po skončení dovolených si navíc ne jeden zaměstnanec uvědomí, že se mu do současného zaměstnání nechce vracet. Jestliže je to váš případ, neváhejte a začněte hned hledat novou práci. Na Jobs.cz si můžete nastavit velké množství parametrů.  

Zvolte si odměnu

Peníze jsou, zejména v dnešní době, nejčastějším důvodem ke změně místa. Mzdy sice stoupají, ale zdaleka ne tak rychle jako inflace neboli zdražování. Navíc nástupní mzdy rostou rychleji než ty stávajících zaměstnanců. Už proto se vyplatí se na Jobs.cz porozhlédnout. Mzdy jsou tam nyní viditelné u 40 % inzerátů. A ty, u kterých vidět nejsou, se také vyfiltrují podle vašich požadavků. Zaměstnavatelé je totiž často uvádějí do našeho systému, ovšem bez toho, aby se ukazovaly.

Rozšiřte si ob(z)or

Při hledání se nedržte v úzkých mantinelech. Po naťukání oboru vám Jobs.cz nabídne automaticky další podobné oblasti, o které můžete své hledání rozšířit. Například po zadaní „Ekonomika a podnikové finance“ se vám nabídne pro přidání Bankovnictví a finanční služby“ nebo „Administrativa“. Čím víc oborů zaškrtnete, tím širší výčet inzerátů se vám objeví. Samozřejmě pokud sháníte práci ze specifického oboru, například akustiky, Jobs.cz vám může být také nápomocen. I z takové oblasti u nás nabídky práce najdete.  

 

Odkud a kdy chci pracovat?

Dnes už si většina z nás zvykla na to, že nemusí do kanceláře každý den. Jestliže je to pro vás při hledání práce jedna ze zásadních věcí, bude pro vás důležitá kolonka Home office. Ta vám vytřídí nabídky podle šíře možnosti pracovat z domova. Pokud z nějakého důvodu potřebujete zkrácený pracovní úvazek nebo sháníte práci na dohodu (DPP či DPČ), také to je možné si u nás při hledání zvolit přes filtr Typ úvazku. 

 

TIP: Jestliže chcete dostávat nabídky od zaměstnavatelů, založte si u nás profil a zveřejněte ho. Také publikování vlastního CV si můžete nastavit, tj. vyplnit, v jakých oborech hledáte práci, na jaký úvazek či kam jste ochotni za prací dojíždět. Přečtěte si, jak na to.

Práce vhodná i pro mě

Ať už jste právě opustili školu nebo jste naopak v důchodu a rádi byste si přivydělali, můžete si vytřídit takové nabídky, které pro vás budou připadat v úvahu. Náš vyhledávač pro vás vyhledá také inzeráty, jestliže jste na rodičovské dovolené nebo jste přišli z Ukrajiny. Stačí vybrat požadovanou kolonku ve filtru „Vhodné i pro“. Nemusíte potom rozklikávat každou nabídku zvlášť a zkoumat, jestli by vzali například čerstvě vystudované kandidáty.

 

Nabízejí práci v mé oblíbené firmě?

Není to tak dávno, co jsme zavedli možnost vyhledávat práci nejen podle pozic, ale i podle firem. Klikněte nahoře na záložku Zaměstnavatelé. Potom specifikujte obor a lokalitu, například Plzeň. Objeví se firmy, které nabízejí požadované pozice ve vámi určeném regionu. Jestliže nějakou z nich preferujete, víte hned, jestli by tam pro vás neměli volné místo.

Fajn prostředí

Podle našeho průzkumu zažívá asi třetina zaměstnanců v práci něco jako ponižující jednání, tedy že se po nich vozí vedení nebo špatně fungují vztahy s kolegy. A dvěma třetinám lidí chybí častější uznání za dobře odvedenou práci. Nabídky tak, aby se vám tohle v budoucí práci nedělo, bohužel Jobs.cz ještě vytřídit neumí.

Přesto se lze o té které společnosti dozvědět, jak to v nich chodí. Podívejte se na stránky Atmoskop.cz, kde firmy hodnotí současní i bývalí zaměstnanci. Když na hlavní stránce sjedete dolů, objeví se záložky jako „Ne přesčasům“, „Stabilita a spolehlivost“ nebo „Fajn prostředí“, pod nimiž najdete firmy, které se těmito charakteristikami vyznačují.

Teď víte všechno, co potřebujete. Jenom hledat a třídit ale nestačí. Je potřeba na nalezené inzeráty také odpovídat a posílat CV. Tak do toho!  

Další články k tématu

30 konkrétních pozic. Kolik si vyděláte v Praze a Brně?

Možná se chystáte na pohovor, možná zatím jen nezávazně pokukujete po pracovních nabídkách. Tento přehled by se vám v každém případě mohl hodit. Podívali jsme se zblízka na to, jak se pohybují mzdy v šesti oborech (IT, výroba, bankovnictví & finance, administrativa, obchod & marketing, logistika). Vybrali jsme 30 konkrétních pozic a zjišťovali, kolik na … číst více

Proč nevidíte plat u všech nabídek? Povíme vám, jak to je

Zdá se vám, že se některé inzeráty objevují pořád dokola? A proč mají některé firmy problém zveřejnit nabízenou mzdu? Čtěte dál a dozvíte se to. Proč mzdu píše jen část firem? Inzerát vám prozradil, kde budete pracovat, co budete dělat, ale jednu velmi podstatnou informaci zamlčel. Nabízený plat. Vyjednávat o mzdě na pohovoru je pak … číst více

4 kroky, které vás dovedou k práci v Electroworldu

Jen z inzerátu se určité věci nedozvíte. Třeba to, co přesně vás čeká první dny a týdny v nové práci nebo v čem spočívá úvodní zaškolení. Společnost Electroworld, která má v ČR 18 obchodů se spotřební elektronikou, se rozhodla trochu odkrýt své zákulisí. Školitelé Kateřina Fousková a Pavel Nykodým popisují čtyři kroky, kterými si nováčci postupně projdou. Oba to … číst více

Řekněte si o víc: kde teď firmy nabízejí nejvíce peněz

Nabízené nástupní mzdy letí nahoru. V řadě profesí a oborů si můžete zajímavě polepšit. Ponořili jsme se do našich dat a porovnali mediány nabízených nástupních mezd v lednu 2017 a lednu 2018. Jedná se o skutečné pozice, které vystavily firmy na Jobs.cz. Toto porovnání vám poslouží jako dobrá munice: ať už se chystáte na pohovor do nové … číst více