Kam ještě poslat přihlášku: tyto vysoké školy vás chtějí

Prošvihli jste únorový termín pro podání přihlášky na vysokou? Nezoufejte, i na přelomu března a dubna máte šanci dostat se na kvalitní univerzitu. Připravili jsme pro vás 8 tipů na zajímavé školy a obory.

shutterstock_60851728

↑ Vzali mě! I na přelomu března a dubna máte šanci dostat se na dobrou školu.

1. Zachraňujte lidské životy

  • Na přihlášky čeká: do 31. března 2016

Najdete tu širokou nabídku nelékařských oborů – Všeobecná sestra, Laborant, Záchranář, Fyzioterapeut, Radiologický asistent a mnoho dalších. Přijímací zkouška probíhá formou písemného testu z biologie člověka, u oboru Zdravotní laborant vás čeká test z biologie člověka, chemie a všeobecného přehledu.

2. Objevte poklady zapadlých koutů světa

Dobrodruzi a milovníci zapadlých koutů světa tu najdou opravdovou studijní lahůdku. Fakulta nabírá studenty do oboru Zemědělství tropů a subtropů. Během studia poznáte cizí kultury, čeká vás studium v malé skupině mezinárodních studentů nebo se podíváte do rozvojových oblastí.

3. Slibná kariéra v technice či IT

Patříte mezi technicky založené lidi? Máme pro vás dobrou zprávu:  na ČVUT se můžete hlásit až do konce měsíce. Jedinou výjimkou je Fakulta architektury, kde už přijímací řízení skončilo. ČVUT se řadí mezi nejprestižnější univerzity v Česku, pravidelně boduje také v mezinárodních žebříčcích. Obory jsou úzce provázané s praxí, proto nebudete mít problém s uplatněním.

4. Štědrá studentská stipendia

Nabídka studijních příležitostí ústecké univerzity zahrnuje technické, přírodovědní, environmentální, ekonomické, sociální, společenskovědní nebo zdravotnické obory, učitelství i výtvarné umění. Škola se chlubí bohatým stipendijním programem a vysokým příspěvkem na bydlení. Univerzita má dostatek míst na kolejích, a tak nehrozí, že by na vás nezbylo místo. Až 10 % studentů absolvovalo semestr v zahraničí (přes program Erasmus).

5. Rybí specialisté

Tato fakulta vychovává odborníky, kteří rozumí chovu ryb a raků, jejich nemocem, reprodukci a genetice. Nové studenty však stále hledají i některé další fakulty českobudějovické univerzity. Například na Ekonomickou fakultu se můžete hlásit až do 15. dubna.

6. S touhle školou máte práci jistou

Drtivá většina absolventů této soukromé vysoké školy najde okamžitě po škole práci. Aktuální nezaměstnanost absolventů dosahuje úctyhodných 0 %. Recept na úspěch zní: velká porce angličtiny a němčiny, spolu s pořádnou dávkou praktické výuky. Jediná firemní vysoká škola v Česku dbá na praxi, kterou jde absolvovat také v zahraničí v rámci koncernu Volkswagen.

7. Budoucí ekonomové mají dost času

Proč studovat na největší ekonomické univerzitě v ČR? Škola nabízí kromě klasických ekonomických oborů i ty úzce profilované a netradiční, například Management zdravotnictví nebo Arts management. Průchod studiem máte ve své režii v daleko větší míře, než bývá obvyklé. Podle svých zájmů si volíte předměty a sestavujete rozvrh. Není tak problém najít si během studia práci na částečný úvazek.

8. Zachraňte umění

Jestli ve vás dřímá láska k umění, jistě si zamilujete studijní obory, které otevírá Univerzita Pardubice (ale pozor, Fakulta restaurování sídlí v Litomyšli). Naučíte se pracovat s různými materiály, historické výtvarné postupy a hlavně zachraňovat vzácné knihy, nástěnné malby nebo sochy.

Jan Hruška

Další články k tématu

Nevzali vás na školu? Poradíme, kdy má smysl odvolání

Když dostanete z vysoké školy vyrozumění, že vás nepřijali, prvními pocity mohou být zklamání, marnost i vztek. Někdy do vašeho výkonu při přijímacích zkouškách zasáhnou věci, které nemůžete ovlivnit – horko, hluk, nejasná formulace otázek. Ještě ale není vše ztraceno – můžete se odvolat. ↑ Poradíme vám, co napsat do odvolání na vysokou školu. Všichni se … číst více

6 zajímavých oborů na soukromých VŠ

Najít vysněné povolání bez předchozích zkušeností bývá pro absolventy stresující zážitek. Personalisté se totiž rádi řídí heslem, že praxe je nejlepší učitelka. Kde na soukromých vysokých školách získáte kromě biflování i tolik ceněné dovednosti v oboru? Vybrali jsme těchto 6 prakticky zaměřených oborů. 1. Literární tvorba Kde: Literární akademie Kdo v sobě objevil umělecké sklony a chtěl … číst více

Troufnete si? 5 oborů s nejtěžšími přijímačkami

Vysněnou školu už máte, teď ještě se na ni dostat. Přečtěte si, u kterých oborů je tradičně nejtěžší projít přijímacím řízením. » 2 minuty čtení « ↑ Medicína, právo, sport, herectví či psychologie. Přijímačky na tyto obory nejsou žádná „dávačka”. 1. Umělecké obory Talentové zkoušky. Postrach každého studenta, který rád tvoří a láká ho umělecká … číst více

5x video: Co o sobě natočily české školy?

Mnich, který odchází na Západ, protože tam mají rovnice výsledek. Barokní univerzitní město očima studentského bažanta i mazáka. Pět fakultních postaviček, které vám položí záludnou otázku: už víš, kam půjdeš na vejšku? Podívejte se na videa českých vysokých škol. 1. Univerzita Hradec Králové: Už víš, kam půjdeš na vejšku? 2. VUT Brno: VUT FU – … číst více