Dobrá zpráva: počet volných míst konečně roste

Po 18 měsících útlumu, kdy počet volných pracovních míst buď stagnoval nebo klesal, je tu konečně obrat k lepšímu. V září firmy na Jobs.cz vystavily 20 013 pozic na plný nebo částečný úvazek. To je o 1,4 procenta více než loni v září a o 2,5 procenta více než letos v srpnu.

Více volných míst i brigád

„Nárůst u pozic na plný úvazek je prozatím velmi mírný. Oživení se na pracovním trhu ve větší míře promítne až s odstupem několika měsíců,“ říká Tomáš Ervín Dombrovský, analytik Jobs.cz. V září firmy vystavily rovněž rekordní počet brigád, konkrétně 6 592, což je nejvíce za posledních pět let. „Zaměstnavatelé hledají způsoby, jak zvýšit své kapacity a připravit se na slibné předvánoční období,“ vysvětluje Dombrovský.

Strojírenství, výroba, doprava

Největší nárůst volných pracovních míst je patrný ve strojírenství, výrobě a průmyslu, dopravě, logistice a zásobování a ve službách. Nové kariérní příležitosti můžete na Jobs.cz snadno vyhledávat podle oboru a regionu. Využít můžete také pokročilé vyhledávání.

Založte si agenta a online CV

Podmínky na trhu práce po dlouhé době opravdu přejí těm, kteří shánějí nové místo. Opřete se do toho naplno: založte si virtuálního agenta, který bude inzeráty pročesávat podle vámi zadaných kritérií a nejlepší nabídky vám pošle do e-mailu. Vytvořte si  online CV, které si pak můžete vytisknout, přiložit k odpovědi na inzerát nebo zviditelnit 22 tisícům personalistů z naší databáze. Vaše osobní údaje budou chráněny a zaměstnavatelé dostanou příležitost oslovit vás napřímo.

Uspějí jen ti, co nesedí s rukama za zády

I přes určité oživení trhu se uchazeči v mnoha oborech setkají s tvrdou konkurencí. Místo získají jen ti, kteří na sobě soustavně pracují a vzdělávají se. Projděte si proto nabídku kurzů a školení na Jobs.cz. Vybírat můžete z několika tisíc jazykových, počítačových, odborných i rozvojových kurzů. Získáte znalosti, které vám už nikdo nevezme a také zajímavý údaj do životopisu.

Jak vyjednávat na pohovoru o platu?

A máme pro vás ještě jeden tip, díky kterému budete při hledání místa úspěšnější. Porovnejte si anonymně svůj plat podle profese a regionu. Vyplnění dotazníku zabere pár minut a obratem získáte důležitou informaci, která vám usnadní vyjednávání o platu na pohovoru.

Jobs.cz

Další články k tématu

Naučte se: jak za minutu říct, kdo jste a co chcete

Představte si, že jste navštívili odbornou konferenci a během pauzy na kávu potřebujete rychle oslovit jednoho z řečníků. Prohodit pár zdvořilostních vět, předat mu vizitku a pozvat jej na akci, kterou vaše firma pořádá za měsíc. Výtahová řeč Nezdá se to, ale může jít o nesnadný úkol. Ve váš neprospěch hraje omezený čas, rušné prostředí a … číst více

Jaká fotka se hodí do životopisu?

Vždy když mě někdo osloví s tím, abych udělala přednášku na téma životopis, připadá mi, že toto téma je provařené a že všichni už musí vědět, jak na to. Bohužel ze čtyřleté praxe vyplývá, že tomu tak není. Většina studentů a absolventů i vysokých škol je schopná zaslat životopis, který člověku spíše ublíží, než aby mu … číst více

Z volné nohy do práce: můžete to skvěle prodat na pohovoru!

Po letech v zaměstnání jste si dobrovolně prošli školou života v podobě práce na volné noze. Ať už se vám v podnikání dařilo více nebo méně, po návratu do nového zaměstnání je třeba nabyté zkušenosti zúročit. Jak? » 2 minuty čtení « ↑ Udělejte na pohovoru výhodu z toho, že jste strávili nějaký čas na volné … číst více

Od ledna v nové práci: co udělat jako první?

Nový rok, nová práce. Čeká vás to také? První dny budou asi trochu náročnější. A počítat s tím, že na nové pozici dostanete 100 dnů hájení, nejspíš nemůžete. Co udělat po nástupu jako první a jak se v zatím neznámém týmu co nejlépe uvést? ↑ Při seznamování s kolegy nebuďte moc vlezlí. „Já jsem…“ Představit se novým … číst více