7 pozic v neziskovkách, kde si užijete svůj rok jinak

Neziskovky zdaleka nehledají jen pečovatele a sociální pracovníky. Potřebují i schopné manažery, účetní nebo odborníky na PR. Tedy kolegy, jejichž zkušenosti z korporátu jsou pro ně (doslova) k nezaplacení.

« 3 minuty čtení »

women's hands

↑ Zkuste se na svět podívat i jinýma než byznysovýma očima.

Rok jinak a jinde

Projekt Rok jinak nejspíš znáte. Člověk s alespoň pětiletou pracovní zkušeností se domluví s nějakou neziskovkou na tom, co by pro ni mohl celý následující rok dělat. Nadace Vodafone, která za projektem stojí, pak dotyčnému posílá jeho stávající plat.

Cestovka pro vozíčkáře

Grantistům Roku jinak se na 12 měsíců otevřou úplně jiné obzory. Třeba IT manažer, který vedl tým 50 lidí, tak najednou spouští eshop s výrobky z chráněné dílny. Nebo krizová manažerka, která firmám pomáhala z finančních problémů, vymýšlí ojedinělou cestovku pro vozíčkáře.

Váš soukromý rok jinak

Rok jinak v neziskovce si ale můžete udělat i sami. Na Jobs.cz teď najdete 250 nabídek různých sdružení, obecně prospěšných společností nebo center, kterým nejde o vydělávání peněz.

iStock_000061861728_Medium

↑ Pracovat můžete třeba v neziskovce, která pomáhá ohroženým dětem.

Na ukázku jsme vybrali těchto 7 nabídek, kde zúročíte zkušenosti z byznysu:

1. Nadace Naše dítě

20 let pomáhá Nadace Naše dítě zanedbávaným, týraným a sexuálně zneužívaným dětem. Těžké téma, ale společensky velmi důležité. Nadace teď do týmu hledá specialistu fundraisingu a také specialistu PR a reklamy. Obzory vám rozšíří nejen samotná práce, ale i prostředí. Nadace Naše dítě totiž sídlí přímo v areálu bohnického psychiatrického centra.

2. RUBIKON Centrum

Zajímavým společenským tématem se zabývá i neziskovka RUBIKON Centrum, která vrací lidi, kteří prošli vězením, zpátky na trh práce. Nyní hledá profíka, který povede nově vznikající sociální firmu. Přímo v inzerátu neziskovka láká: pojďme se domluvit, že se společně přihlásíme do Roku jinak.

3. APLA Praha

Asociace APLA Praha pomáhá lidem s autismem. Teď nabízí zajímavou příležitost lidem, které baví PR, fundraising a péče o dárce. Nový kolega bude třeba pořádat sbírky, vymýšlet osvětové kampaně nebo komunikovat s novináři.

4. Charita Česká republika

Tak tohle bude rok jinak opravdu se vším všudy. Charita ČR totiž hledá projektového koordinátora, který se od ledna 2016 přesune na misi do Zambie. Pokud máte v životopise tři roky zkušeností s projektovým managementem a umíte dobře anglicky, určitě to zkuste.

5. Člověk v tísni

„U nás nečekej, že budeš dělat klasickou účtařinu. Tvá práce bude spočívat především v kontrole a supervizi účetních oddělení na zahraničních misích,“ láká v inzerátu největší česká neziskovka Člověk v tísni. Nabízená pozice se jmenuje Účetní trochu jinak.

6. Liga lidských práv

Brněnská neziskovka Liga lidských práv hledá fundraisera, který dokáže sehnat nové firemní dárce. Takže schůzky, přesvědčování, networking… Je to vaše parketa?

7. REMEDIUM Praha

Na tuto neziskovku se už od roku 1991 obracejí lidé v tíživých situacích. Například když spadnou do dluhové pasti, ztratí práci nebo je čeká soud. REMEDIUM Praha teď nabízí pozici pracovníka PR, který pomůže s propagací.

Smysluplná práce v neziskovkách      Zobrazit nabídky

Jana Kutarňová

Další články k tématu

5 nej kariérních článků, které stojí za přečtení

Jaké kariérní tipy má cenu číst? Inspirujte se tím, co čtou ostatní. Vybrali jsme pro vás články, které vás na Jobs.cz nedávno výrazně zaujaly. Nahlédněte do kanceláří předních českých technologických firem a hned potom zjistěte, čím odsuzujete své CV k vyhození do koše. Když vám firma po měsíci odpoví, nezabijte své šance už první větou, … číst více

Jazykové certifikáty, díky kterým získáte lepší práci

Angličtina je dnes pro studium i práci základ, proto je skvělé, když zvládáte další cizí jazyk. Velmi žádaná je němčina, francouzština, čím dál častěji pak ruština a další jazyky. Pokud tedy kromě angličtiny vládnete i jinou cizí řečí, byla by škoda si tuto znalost neposvětit certifikátem, co myslíte? Poradíme, jaký zvolit. » 2 minuty čtení « … číst více

Dovolená letos nebude? Léto si užijete i jinak. Máme tipy

Patříte mezi „šťastlivce“ pracující v oboru, kde léto znamená sezónu? Nebo prostě nejste dostatečně letní typy, abyste si pro horké dny brali dovolenou? Tak či onak, i v létě by si každý měl najít čas na zábavu či vzdělání. Podívejte se, jak naložit s létem, když nemáte dovolenou. » 2 minuty čtení « ↑ Idylka. Nebuďte smutní, pokud vám … číst více

Petr Pouchlý: při networkingu víc dávejte než berte

Novou práci můžete shánět i přes známosti. Že vy žádné známé nemáte? To není pravda. Možná jste je zatím jen nepožádali o pomoc. Petr Pouchlý vede společnost Court of Moravia a ve firmách i na Masarykově univerzitě učí o networkingu. Teď se můžete zdarma přihlásit do jeho online kurzu na toto téma. » 3 minuty … číst více