7 pozic v neziskovkách, kde si užijete svůj rok jinak

Neziskovky zdaleka nehledají jen pečovatele a sociální pracovníky. Potřebují i schopné manažery, účetní nebo odborníky na PR. Tedy kolegy, jejichž zkušenosti z korporátu jsou pro ně (doslova) k nezaplacení.

« 3 minuty čtení »

women's hands

↑ Zkuste se na svět podívat i jinýma než byznysovýma očima.

Rok jinak a jinde

Projekt Rok jinak nejspíš znáte. Člověk s alespoň pětiletou pracovní zkušeností se domluví s nějakou neziskovkou na tom, co by pro ni mohl celý následující rok dělat. Nadace Vodafone, která za projektem stojí, pak dotyčnému posílá jeho stávající plat.

Cestovka pro vozíčkáře

Grantistům Roku jinak se na 12 měsíců otevřou úplně jiné obzory. Třeba IT manažer, který vedl tým 50 lidí, tak najednou spouští eshop s výrobky z chráněné dílny. Nebo krizová manažerka, která firmám pomáhala z finančních problémů, vymýšlí ojedinělou cestovku pro vozíčkáře.

Váš soukromý rok jinak

Rok jinak v neziskovce si ale můžete udělat i sami. Na Jobs.cz teď najdete  250 nabídek různých sdružení, obecně prospěšných společností nebo center, kterým nejde o vydělávání peněz.

iStock_000061861728_Medium

↑ Pracovat můžete třeba v neziskovce, která pomáhá ohroženým dětem.

Na ukázku jsme vybrali těchto 7 nabídek, kde zúročíte zkušenosti z byznysu:

1. Nadace Naše dítě

  • 20 let pomáhá Nadace Naše dítě zanedbávaným, týraným a sexuálně zneužívaným dětem. Těžké téma, ale společensky velmi důležité. Nadace teď do týmu hledá specialistu fundraisingu a také specialistu PR a reklamy. Obzory vám rozšíří nejen samotná práce, ale i prostředí. Nadace Naše dítě totiž sídlí přímo v areálu bohnického psychiatrického centra.

2. RUBIKON Centrum

  • Zajímavým společenským tématem se zabývá i neziskovka RUBIKON Centrum, která vrací lidi, kteří prošli vězením, zpátky na trh práce. Nyní hledá profíka, který povede nově vznikající sociální firmu. Přímo v inzerátu neziskovka láká: pojďme se domluvit, že se společně přihlásíme do Roku jinak.

3. APLA Praha

  • Asociace APLA Praha pomáhá lidem s autismem. Teď nabízí zajímavou příležitost lidem, které baví PR, fundraising a péče o dárce. Nový kolega bude třeba pořádat sbírky, vymýšlet osvětové kampaně nebo komunikovat s novináři.

4. Charita Česká republika

  • Tak tohle bude rok jinak opravdu se vším všudy. Charita ČR totiž hledá projektového koordinátora, který se od ledna 2016 přesune na misi do Zambie. Pokud máte v životopise tři roky zkušeností s projektovým managementem a umíte dobře anglicky, určitě to zkuste.

5. Člověk v tísni

  • U nás nečekej, že budeš dělat klasickou účtařinu. Tvá práce bude spočívat především v kontrole a supervizi účetních oddělení na zahraničních misích,“ láká v inzerátu největší česká neziskovka Člověk v tísni. Nabízená pozice se jmenuje Účetní trochu jinak.

6. Liga lidských práv

  • Brněnská neziskovka Liga lidských práv hledá fundraisera, který dokáže sehnat nové firemní dárce. Takže schůzky, přesvědčování, networking… Je to vaše parketa?

7. REMEDIUM Praha

  • Na tuto neziskovku se už od roku 1991 obracejí lidé v tíživých situacích. Například když spadnou do dluhové pasti, ztratí práci nebo je čeká soud. REMEDIUM Praha teď nabízí pozici pracovníka PR, který pomůže s propagací.
Smysluplná práce v neziskovkách      Zobrazit nabídky

Jana Kutarňová
jana.kutarnova@jobs.cz

Další články k tématu

Získejte za svůj nápad výlet do Las Vegas

Lidé, kteří se nebojí snít a přicházejí se zdánlivě bláznivými nápady, mění svět. Takové lidi chceme odměnit. Vytáhněte ze šuplíku svůj geniální nápad a přihlaste jej do soutěže Kouzlo experimentu. Pokud bude nejlepší, odměníme vás cestou do Las Vegas. Podíváte se na největší světový veletrh inovací International CES 2015. Fandíme odvaze, nápadům a originalitě. Jobs.cz … číst více

Restart kariéry: 3 životní lekce šéfredaktora Forbesu

Velí magazínu o úspěšných lidech a kromě jiného v něm upozorňuje, že žijeme v zemi, kde je spousta inspirativních, talentovaných a pracovitých lidí, kteří Česko posunují dopředu. Tu a tam otiskne i příběh prohry, která předznamenala kolosální úspěch. „Když máte vše pod kontrolou, jedete pravděpodobně příliš pomalu,“ zní oblíbené motto Petra Šimůnka, šéfredaktora českého Forbesu. … číst více

Home office: udělejte v obýváku víc než v kanceláři

Šéfe, přijedou mi stěhováci. Mám nemocné dítě. V tom open spacu se vážně nedá soustředit. Kdo by takové situace neznal. Pokud máte štěstí na osvíceného šéfa, pak vám dovoluje brát si home office. Jenže pracovat z domova nemusí být tak lehké, jako se na první pohled zdá. Dali jsme dohromady 8 tipů, jak na to. » 2 … číst více

Jak si zničit život: běžte za svou vášní

Když budete dělat, co milujete, naleznete úspěch, peníze i životní štěstí, tvrdí nám různé populární příručky a koučové. Calwin Newport, profesor z georgetownské univerzity ve Washingtonu D.C. napsal knihu, která tvrdí opak. Když budete hledat práci, kterou byste mohli milovat, narazíte na tvrdou konkurenci, deziluzi a možná i zbankrotujete. Radši se naučte milovat, co děláte a … číst více