5 kancelářských vychytávek, které chcete mít i vy

Do kanceláře se můžete i těšit. Šedé kancelářské kóje se pomalu, ale jistě stávají minulostí. Firmy, kterým záleží na pohodě a zdraví zaměstnanců, zvou do svých prostor designéry, aby jim pomohli navrhnout prostor, ve kterém zaměstnanci najdou klid na práci a zároveň živoucí inspirativní prostředí s prostorem pro nezbytný odpočinek. Nahlédněte do pěti zahraničních kanceláří, které jsou toho příkladem.

» 2 minuty čtení «

 kancl

↑ Microsoft Vídeň: manažerská skluzavka

Hry a zábava do práce patří! Svými kancelářemi plnými odpočinkových zón to jednoznačně dokazují technologické ikony od Google, přes Facebook nebo Microsoft. Posledně jmenovaný gigant nedávno otevřel nové kanceláře ve Vídni. Jednou z mnoha vychytávek je třeba skluzavka, kterou si zaměstnanci krátí cestu mezi poschodími. Manažerky v sukních a podpatcích nevyjímaje. Do podobných kanceláří se prý v blízké budoucnosti mají stěhovat i zaměstnanci pražského Microsoftu.

alma

↑ Alma Media, Helsinki: schovávaná v open space

Jak v open space docílit soukromí, neschovávat se za umělé bariéry a přitom zůstat ve spojení s kolegy? Pracovníci finské společnosti Alma Media si mohou kdykoliv vytvořit vlastní kancelář, a to pouhým zatáhnutím závěsu. Ve chvíli, kdy potřebují cítit napojení na ostatní kolegy, stačí závěs zase odtáhnout. Systém chytré horákyně „zavřeno a přitom otevřeno” funguje dokonale.

 cisco

↑ Cisco, San Francisco: soukromí i na rušné chodbě

Šedé kóje s jedním stálým místem jsou pomalu na ústupu. Osvícené společnosti koncipují své kanceláře jako variabilní prostory, sedět celý den u kancelářského stolu už se nenosí. Kus klidu a soukromí můžete překvapivě najít i na rušné chodbě, jde jen o to vymyslet, jak na to. Příkladem jsou třeba odpočinkově-pracovní místa společnosti Cisco v San Franciscu.

skanska

↑ Skanska, Helsingborg: zeleň na stojáka

Do kanceláří stále více pronikají květiny. Zelená uklidňuje, pomáhá regenerovat oči, rostliny vnášejí do kanceláří život a zpříjemňují pracovní prostředí. Nemusíte je ale vsadit jen do květináče, hitem jsou teď vertikální zahrady. Jednu takovou mají třeba ve společnosti Skanska ve Švédsku.

google zurich

↑ Google Zurich: telefonní hnízda

Zuříte, že si v práci nemůžete v soukromí zatelefonovat a otravují vás hlasité hovory kolegů? Některé firmy zavádějí telefonní koutky, často v podobě telefonních budek nebo speciálních mini telefonních místností. Telefonovat se ale dá třeba i ve „vosím hnízdě“, jaké mají v kancelářích Google Zurich.

Jaká bude česká zasedačka roku?

A jaké vychytávky máte v kanceláři vy? Pochlubte se a ukažte, že inspirativní pracovní prostředí najdeme i v České republice. Přihlaste vaši firmu do soutěže Zasedačka roku.

Nahlédněte i do kanceláří českých firem:  7 firem s pohodovými relax zónami

Lenka Mydlová

Další články k tématu

8 věcí, které vám pomohou chodit z práce dřív než teď

Minule jsme vám představili 7 tipů, jak odcházet brzy z kanceláře. Dnes je čas na druhou várku. Tak co, ještě pořád za sebou chcete vláčet nekonečné: nestíhááááám? » 2 minuty čtení « ↑ Co vidíte, když se ohlédnete za svým dnem? 1. Opusťte kancelář. Aspoň jednou denně Míchat práci a osobní život je podle psycholožky … číst více

VIDEO: Říct si o vyšší mzdu? Ano, ale ne takto

Firmy hladoví po schopných zaměstnancích. Šikovní lidé mají právě teď šanci vyjednat si, co bylo až do nedávna tabu: občasnou práci z domova, volnější příchody a odchody z kanceláře nebo více peněz na špičkové vzdělávání. A také vyšší mzdu. Jen si o ni neříkejte takto… » 4 minuty «  ↑ „Jana je tady teprve rok … číst více

Reportáž: IT firma, kde mají hodně netradiční benefity

Míjíme o stěnu zaparkované koloběžky, obří akvárium i dětský koutek s houpacím koníkem. Také sleeping boxy, kde si zaměstnanci mohou přes den trochu odpočinout. V jednom ze dvou fotbálkových boxů zrovna hraje čtveřice kolegů. „Na Jobs.cz nás budete fotit? Ale jo, proč ne,“ smějí se, zatímco na ně míří objektiv. ↑ Zbyšek Němec, šéf vývoje v Kentico Software: … číst více

Inspirace od uklízeček. Jak mít rád svou práci?

V moderním světě očekáváme, že za práci dostaneme něco víc než „jenom“ peníze. Myšlenka, že by nás mělo těšit to, co děláme, je pěkná. Zajímavé přitom je, že na konkrétní profesi až tolik nezáleží. Naplňovat vás může i to, že vytíráte v nemocnici. Spokojení uklízeči Profesorka z Yaleovy univerzity Amy Wrzesniewski zkoumala, co lidem přináší pocit smysluplnosti v práci. … číst více