Užijte si společně Vánoce, letos naživo. Jobs.cz tu bude i nadále pro vás

Už jen pár dní zbývá do svátků, kdy se vše na chvíli zastaví. A to včetně náborů. Pracovní nabídky najdete na Jobs.cz samozřejmě i o Vánocích a můžete mezi nimi hledat ty, které vám budou nejvíc vyhovovat. Nicméně rekrutování nových zaměstnanců se naplno rozběhne zase po Novém roce. Takže pokud si dáte od světa práce na konci roku pauzu, nic nezanedbáte.

Ani letošní rok nelze považovat za období, kdy bychom si mohli vydechnout. Doznívající boj s pandemií nahradily jiné události a z nich vyplývající starosti. Většina z nás byla nucena věnovat jim v průběhu roku spoustu pozornosti a přizpůsobovat se jim.

Možná mezi opatření, která jste zvolili, abyste se s rostoucími životními náklady vyrovnali, patřilo i hledání nové práce. Pokud jste ji našli na Jobs.cz, máme z toho radost. A pokud práci stále hledáte, uděláme i v příštím roce maximum, abychom vám pomohli najít skvělý job právě pro vás.

Letos to může být naživo

Přes svátky ale zkuste na svět práce na chvíli zapomenout. Jsou dvě období v roce, kdy by měl člověk vypnout všechny pracovní chaty a věnovat se rodině a přátelům: dovolená a Vánoce. Jsou to dva pomyslné vrcholy roku, kdy si můžeme dopřát jiný režim a strávit čas s nejbližšími. A to i s těmi z širší rodiny. Není to tak dávno, co jsme se s nimi kvůli covidu „setkávali“ jenom na dálku přes obrazovku počítače.

Letos navíc není období svátků příliš dlouhé, proto využijte každý den. Kromě různých návštěv si do programu zařaďte beze všeho i „lenivé“ dny: pozdní vstávání, pyžamová dopoledne, hraní her a sledování oblíbených filmů z pohodlí gauče. Třeba. Jednou za čas je podobné lenošení zdravé.

Není toho málo

Pokud jde o nábory, ty přes svátky poněkud hibernují. Trh práce ožije zas až po Novém roce, kdy většina firem nabírání posil rozjede ve větším. Proto je možná rozumné nechat větší aktivitu na poli shánění práce až na leden.

Na druhou stranu, pokud berete konec roku jako předěl, od něhož začnete intenzivně hledat, klidně se už o svátcích podívejte na náš server, projděte si nabídky, přečtěte pár článků. Uděláte si alespoň rámcovou představu o tom, co shánění práce obnáší.

Nezapomeňte se také ocenit za to, co všechno jste v uplynulém roce dokázali. Není toho málo vzhledem k tomu, že pocit určité nejistoty bohužel stále pokračuje. Pokud vše zvládáte i v této obtížné době, stojí to za pochvalu.

Hodně sil do dalšího roku vám přeje Jobs.cz, váš průvodce nejen světem náboru.

Další články k tématu

Jak získat práci v evropské centrále eBay

Na to, abyste zastávali kvalifikovanou pozici v zahraničí, nemusíte vždy čekat roky. Například Radim Quittek dokončil studia na pražské VŠE teprve před třemi lety a dnes ve švýcarském Bernu pracuje pro evropskou centrálu aukčního portálu eBay. „Srovnal bych to se společnostmi jako Google nebo Facebook. Klade se důraz na výkon, ale firma se stará, abychom … číst více

Lucie chce kolonizovat Mars. „Je to prostě práce," říká

„Je to drzé, odvážné a přece realistické,“ říká o své vysněné práci Češka Lucie Ferstová, která se dostala do užšího výběru pro jednosměrnou cestu na Mars. » Čtyři minuty čtení « ↑  Lucie Ferstová se dostala do užšího výběru lidí, kteří mají letět na Mars. Kolonista na Marsu. Pro někoho představa, která patří do oddělení … číst více

Restart kariéry: 3 životní lekce šéfredaktora Forbesu

Velí magazínu o úspěšných lidech a kromě jiného v něm upozorňuje, že žijeme v zemi, kde je spousta inspirativních, talentovaných a pracovitých lidí, kteří Česko posunují dopředu. Tu a tam otiskne i příběh prohry, která předznamenala kolosální úspěch. „Když máte vše pod kontrolou, jedete pravděpodobně příliš pomalu,“ zní oblíbené motto Petra Šimůnka, šéfredaktora českého Forbesu. … číst více

Inspirace na víkend #2

Rajčetem proti prokrastinaci | Brouzdat v práci po Facebooku je normální | Fantazie budoucího trhu práce. Rajčetem proti prokrastinaci Skáčete od jednoho k druhému tak často, že už nevíte, kde vám hlava stojí? Technika Pomodoro je určená pro všechny, kteří si neví rady s prokrastinací a multitaskingem. Její princip je poměrně jednoduchý – 25 minut se soustředíte na … číst více