Užijte si jaro. Ukážeme vám, že to jde i v kanceláři

Venku je konečně příjemné počasí, dlouho světlo a vy byste raději své pracovní povinnosti vyměnili za pobyt na čerstvém vzduchu. Jak to udělat, aby vám jaro neproklouzlo kvůli práci mezi prsty?

Efektivní meeting venku? Jde to!

Asi každý se rád prochází jarním městem nebo přírodou. Opusťte uzavřené meeting roomy a vezměte kolegy a klienty na pracovní procházku. Úplně tím změníte náladu schůzky a možná přijdete s nápady, které by vás v kanceláři nenapadly. Dejte si ale pozor, aby se procházka nezměnila v bezcílné tlachání. Stále mějte na paměti téma, které chcete probrat a držte se jej.

Půlhodinka bez počítače

Že se neobejdete bez počítače s internetem a bez flipchartu jste jako bez ruky? Notebook s připojením k internetu a kousek papíru a tužku do ruky si přece můžete vzít také. Zkuste to ale jednou i bez nich, půl hodiny bez počítače jistě přežijete. Zapisujte si poznámky – na kus papíru nebo rovnou do telefonu, ať je snadno synchronizujete. Anebo si můžete alespoň část meetingu nahrávat na diktafon. Třeba závěrečnou část, kde se s kolegou nebo klientem dohodnete na dalších krocích.

shutterstock_48134671

↑ Porada během procházky na čerstvém vzduchu? Proč ne?

Kavárenští povaleči, nebo tvůrčí duše?

Táhne vás příjemné počasí do kavárny? Vaše tvůrčí myšlení vám poděkuje. Podle studie akademiků z University of Illinois, University of British Columbia a University of Virginia tvoří cinkání šálků, tichý hovor a pohodová hudba správný mix, ve kterém mozek přichází s originálními nápady. Slyšíte šum, který vás neobtěžuje, takže se můžete soustředit na konkrétní věc. Zároveň drobná vyrušení v podobě třeba smíchu prospívají vašemu abstraktnímu přemýšlení. Můžete se tak podívat na věc z jiného úhlu.

Kavárna přímo ve vaší kanceláři

Možná zbožňujete kavárenský ruch, ale z kanceláře odejít nemůžete. Nevadí, o nápady nepřijdete. Stačí si zvuk kavárny pustit na stránkách Coffitivity.com nebo po stažení aplikace ve svém chytrém telefonu. Stránku rozjel Justin Kauszler, který na příznivé účinky kavárenské atmosféry přišel i bez akademické studie. Jeho nadřízený mu práci z kavárny jednoho dne zatrhl. Justinovi ale klid kanceláře nevyhovoval. Nezbylo mu tak nic jiného, než si kavárnu nahrát a pouštět do sluchátek.

Kupte si květiny

Přineste si kus přírody i do kanceláře. Květiny pohlcují prach a pomáhají zvlhčit suchý kancelářský vzduch. Bude se vám díky nim lépe dýchat a nebude vás bolet hlava. Spousta květin navíc potřebuje jen minimální péči. Stačí tedy zajít do nejbližšího květinářství, nechat si poradit a vybrat tu pravou. Nenáročný a hezký je třeba fíkus. Stačí jej občas zalít a máte vystaráno. Oživit pracovní stůl můžete samozřejmě i řezanými květinami. Pozor ale na ty, které výrazně voní – třeba šeřík. Z intenzivní vůně by vás mohla bolet hlava a snaha o lepší pracovní prostředí by tak šla do kytek.

Do práce na kole

Nechte auto v garáži a jezděte do práce na kole, koloběžce nebo elektrokole. V květnu v tom určitě nebudete sami. Proběhne totiž soutěž Do práce na kole. Firemní týmy budou soutěžit o to, komu se podaří najet do práce a z práce nejvíc kilometrů, ušetřit tak životní prostředí a udělat něco pro své zdraví. Soutěžit můžete v 19 městech České republiky. Stačí sestavit tým o minimálně dvou členech a do konce dubna se na stránkách soutěže zaregistrovat.

Lenka Mydlová

Další články k tématu

Sportosofie: 18 inspirativních vět, které řekli sportovci

Zatímco sedíte na poradě, oni tahají činky. Když hrajete přesilovku na obchodním jednání, oni potí krev v národním dresu na olympiádě v Soči. Profesionální sportovci. Jejich náplň práce se od té vaší asi značně liší, ale i tak vás může svět profesionálních hokejistů, tenistů či lyžařů inspirovat. Třeba v náhledu na úspěch, kariéru, prohry a celkově život. … číst více

Koučovat můžete i sami sebe. Třeba když měníte práci

„Jako zaměstnanci zažíváme každý den spoustu situací, kdy se cítíme být do něčeho nuceni. Máme spoustu termínů, závazků, povinností. Do poloviny z nich se nám nechce nebo s nimi nejsme vniřně srovnaní. Máme pocit, že nestíháme, že jsme do něčeho tlačeni,“ říká psycholog David Heider v rozhovoru pro Jobs.cz. „Sebekoučování je pravým opakem tohoto pocitu. Ústí ve vědomí, že každý … číst více

Syndrom vyhoření znají v každé čtvrté firmě

9 z 10 firem přiznává, že  v posledních letech zvýšilo nároky na zaměstnance. Tento rostoucí tlak způsobuje, že za poslední dva roky se 26 % podniků setkalo se syndromem vyhoření u některého ze zaměstnanců. Zjistil to nový průzkum Sodexo Benefity. Přesčasy na denním pořádku Nejvíce jsou přetěžováni lidé na vyšších pozicích, kteří jsou hůře zastupitelní. Pouhé … číst více

Reportáž: IT firma, kde mají hodně netradiční benefity

Míjíme o stěnu zaparkované koloběžky, obří akvárium i dětský koutek s houpacím koníkem. Také sleeping boxy, kde si zaměstnanci mohou přes den trochu odpočinout. V jednom ze dvou fotbálkových boxů zrovna hraje čtveřice kolegů. „Na Jobs.cz nás budete fotit? Ale jo, proč ne,“ smějí se, zatímco na ně míří objektiv. ↑ Zbyšek Němec, šéf vývoje v Kentico Software: … číst více