Trend: hledání práce pomocí mobilu

Mobilní telefony dnes slouží uživatelům i pro hledání informací, zábavy nebo třeba práce. Aby pro vás byla posledně zmiňovaná činnost co nejpříjemnější, připravili jsme novou mobilní podobu našich služeb – m.jobs.cz. Pátrat po novém místě tak můžete i během cesty autobusem, při venčení psa nebo při čekání v řadě u pokladen.

 

Jen během letních prázdnin m.jobs.cz vyzkoušelo 103 tisíc lidí. Každý měsíc mohli přímo z mobilu vybírat z více než 20 tisíc pracovních míst. “Největší zájem byl o pozice v oborech prodej a obchod, služby, logistika a doprava, ale také třeba ve stavebnictví a realitách. Jedním z důvodů je skutečnost, že lidé v těchto oborech pracují častěji v terénu, než u kancelářského stolu,“ uvedl David Ruzius, produktový manažer mobilních služeb LMC, provozovatele Jobs.cz.

Jak používat m.jobs.cz

Používat m.jobs.cz je snadné. Stačí, abyste měli ve svém mobilu přístup na internet. Pracovní nabídky můžete vyhledávat podle oborů i konkrétních profesí, nechybí samozřejmě ani možnost upřesnění lokality. Pokud vás některá z pozic zaujme, okamžitě na ni můžete odpovědět, což však v některých situacích nemusí být příliš pohodlné. Pro registrované uživatele Jobs.cz je proto navíc připravena možnost uložit si vybrané pozice a reagovat na ně později, třeba z pohodlí domova. Po přihlášení ke svému profilu na m.jobs.cz si navíc můžete kdykoliv prohlédnout pozice doporučené vyhledávacím agentem a snadno procházet historii svých reakcí na nabídky.

 Odpovědi necháváme „ke stolu“

I přes rostoucí tendenci hledat práci přes mobil většina lidí stále odpovědi zaměstnavatelům posílá ze stolního počítače nebo notebooku. Zatímco skrze mobilní verzi Jobs.cz bylo během prázdnin odesláno jen zhruba 5 tisíc odpovědí, „od stolu“ na pracovní nabídky reagovalo více než 950 tisíc lidí.

“Je to celkem pochopitelné. Většina z nás si chce pečlivě upravit životopis, případně napsat motivační dopis, který je obvykle součástí reakce na vystavenou pozici. To je zatím z mobilu poměrně nepohodlné. Právě proto doporučuji registrovat se na Jobs.cz, a díky tomu i v mobilní verzi využívat řadu pokročilých možností,“ dodává Ruzius.

Práce i odborný rozvoj

Mobilní verze Jobs.cz se vám může hodit i ve chvíli, kdy práci nehledáte. Na m.jobs.cz totiž lze vybírat také ze seznamu zajímavých konferencí a odborných setkání, které mohou přispět k vašemu dalšímu rozvoji. Tato služba je samozřejmě k dispozici i v plné verzi Jobs.cz, v rámci nové sekce Vzdělávání.

Zdroj: Jobs.cz

Další články k tématu

Co musíte splnit, když chcete pracovat pro Skype

Česká pobočka softwarové společnosti Skype letos více než zdvojnásobila počet zaměstnanců. Hledání kvalitních lidí tím ale rozhodně neskončilo. Co všechno musíte udělat proto, abyste mohli pracovat pro Skype, jsme se ptali Miroslava Vaška, staffing consultanta z české pobočky firmy. „Mám rád, když lidé umí v životopise zvýraznit své vlastnosti a dovednosti. Je dobré, když se umí … číst více

Ze zákulisí: Jak si Allianz vybírá nové kolegy

Nahlédnout pod pokličku a zjistit, jak vypadá „výběrko“ v konkrétní firmě. Víme, že tyto články patří k nejžádanějším. Vyzpovídali jsme proto Ivana Svitáka a Petra Pavlíka – dva manažery pojišťovny Allianz, která právě shání spoustu nových kolegů. Čím na pohovoru přesvědčíte a co od této profese vlastně čekat? Jobs.cz: Co vám jako manažerům napoví, že před … číst více

6 nejžádanějších profesí roku 2016

V jakých oborech si letos najdete lepší práci? Vytipovali jsme těchto šest profesí. Se změnou práce neváhejte, pokud si v roce 2016 chcete více vydělat. Nástupní mzdy nováčků totiž podle analytika Jobs.cz porostou o 5 až 15 procent, zatímco platy stálých zaměstnanců nejvíce o 5 procent. Letos na tom tedy bude lépe ten, kdo se rozhoupá … číst více

Práce, kde dostanete volnou pracovní dobu

Přibývá firem, které si uvědomují, že lidé chtějí mít čas i na osobní život, nejen na práci. Pružná pracovní doba a možnost pracovat částečně z domova se tak v inzerátech objevuje stále častěji. Jaké pozice to třeba jsou? 1. HR assistant pro Servodata » Podívat se na pozici Co je to za firmu: IT společnost … číst více