Stáhněte si: 3 šablony životopisů

Pokud hledáte práci, nejspíš řešíte, jak ozvlášnit svůj životopis. Jakou grafiku a barvy použít, jak přehledně vypíchnout to, v čem jste nejlepší. Ve spolupráci s grafikem jsme pro vás vytvořili 3 šablony, které si můžete stáhnout a upravit dle libosti. Po dokončení úprav doporučujeme životopis převést do PDF.

1. Šablona CV pro kreativce

» Stáhnout šablonu

  • Komu se bude líbit: grafikům, designérům, marketingovým odborníkům, copywriterům (ale nejen jim).

Na první pohled výrazná šablona životopisu, která vám umožní hezky zvýraznit všechny znalosti a dovednosti, ve kterých vynikáte. Vložit můžete i fotku. Pokud ji ale k životopisu přikládat nechcete, stačí ji prostě smazat – grafika tím nijak zásadně neutrpí.

TIP: V šabloně máte možnost napsat pár řádků o sobě. Můžete v nich stručně shrnout, co umíte, jaké jsou vaše nejvýraznější vlastnosti a jakou práci hledáte.

2. Šablona CV pro obchodníky a manažery

» Stáhnout šablonu

  • Komu se bude líbit: Lidem, kteří chtějí v životopise vypíchnout to nejdůležitější a nejsou na žádné velké psaní.

Šablona je vymyšlená tak, aby nezabírala více než jednu stranu A4 a zároveň se do ní dalo napsat vše podstatné. Vypíchnout tak můžete hlavní znalosti, dovednosti, zkušenosti a získané certifikáty. Šablona vám také umožní zajímavě zvýraznit úroveň odborných znalostí – nikoliv jen suchým popisem dobrá znalost, pokročilý atd.

3. Univerzální CV šablona (i pro absolventy)

» Stáhnout šablonu

  • Komu se bude líbit: Těm, kteří chtějí získat základní šablonu, kterou si mohou libovolně upravit. Tato šablona bude vyhovovat třeba těm, kteří pracují v administrativě nebo absolventům.

Pokud píšete první životopis nebo s tím nemáte moc velké zkušenosti, tato šablona vás provede vším podstatným krok po kroku. Na úvod CV se můžete stručně představit v několika větách. Upoutáte tím zájem personalistů a docílíte toho, že se začtou dál.

Jobs.cz

Další články k tématu

3 dobře míněné věci, kterými si pokazíte pohovor

„Cesta do pekla je dlážděna nejlepšími úmysly,“ zní známé rčení. Platí to i pro pracovní pohovor. Myslíte si, že jste skvěle připraveni, ale první dojem si můžete pokazit. Třeba těmito věcmi, které byly původně myšleny dobře. 1. Přehnaná řeč těla Všude se přece píše, jak je důležitý oční kontakt, úsměv, rovná záda, pevný stisk ruky… … číst více

Nenapíše, nezavolá... Když marně čekáte na reakci firmy

Padla vám do oka zajímavá nabídka, takže jste poslali životopis. Reakce ze strany firmy ale byla čistá nula. To je docela nepříjemná zkušenost, bohužel i v dnešní době ji zažívá velké množství lidí. Těm přirozeně vadí posílat životopisy v podstatě „do zdi“. Proč se to vlastně děje, že firmy uchazečům neodpovídají? A proč má smysl to … číst více

(Video) Jak opravdu vzniká dobrý pocit z práce?

Dan Ariely je profesor psychologie, který vymýšlí úžasné experimenty odhalující, jak lidé skutečně přemýšlejí. V jednom z nich třeba zjistil, že ignorovat výsledky něčí práce působí na jeho motivaci stejně devastujícím způsobem, jako bychom mu výtvor rozšlapali před očima. V téhle nabité videopřednášce Ariely rozebírá, na základě čeho skutečně vzniká náš dobrý pocit z práce. … číst více

Proč nevidíte plat u všech nabídek? Povíme vám, jak to je

Zdá se vám, že se některé inzeráty objevují pořád dokola? A proč mají některé firmy problém zveřejnit nabízenou mzdu? Čtěte dál a dozvíte se to. Proč mzdu píše jen část firem? Inzerát vám prozradil, kde budete pracovat, co budete dělat, ale jednu velmi podstatnou informaci zamlčel. Nabízený plat. Vyjednávat o mzdě na pohovoru je pak … číst více