Stáhněte si: 3 šablony životopisů

Pokud hledáte práci, nejspíš řešíte, jak ozvlášnit svůj životopis. Jakou grafiku a barvy použít, jak přehledně vypíchnout to, v čem jste nejlepší. Ve spolupráci s grafikem jsme pro vás vytvořili 3 šablony, které si můžete stáhnout a upravit dle libosti. Po dokončení úprav doporučujeme životopis převést do PDF.

1. Šablona CV pro kreativce

» Stáhnout šablonu

  • Komu se bude líbit: grafikům, designérům, marketingovým odborníkům, copywriterům (ale nejen jim).

Na první pohled výrazná šablona životopisu, která vám umožní hezky zvýraznit všechny znalosti a dovednosti, ve kterých vynikáte. Vložit můžete i fotku. Pokud ji ale k životopisu přikládat nechcete, stačí ji prostě smazat – grafika tím nijak zásadně neutrpí.

TIP: V šabloně máte možnost napsat pár řádků o sobě. Můžete v nich stručně shrnout, co umíte, jaké jsou vaše nejvýraznější vlastnosti a jakou práci hledáte.

2. Šablona CV pro obchodníky a manažery

» Stáhnout šablonu

  • Komu se bude líbit: Lidem, kteří chtějí v životopise vypíchnout to nejdůležitější a nejsou na žádné velké psaní.

Šablona je vymyšlená tak, aby nezabírala více než jednu stranu A4 a zároveň se do ní dalo napsat vše podstatné. Vypíchnout tak můžete hlavní znalosti, dovednosti, zkušenosti a získané certifikáty. Šablona vám také umožní zajímavě zvýraznit úroveň odborných znalostí – nikoliv jen suchým popisem dobrá znalost, pokročilý atd.

3. Univerzální CV šablona (i pro absolventy)

» Stáhnout šablonu

  • Komu se bude líbit: Těm, kteří chtějí získat základní šablonu, kterou si mohou libovolně upravit. Tato šablona bude vyhovovat třeba těm, kteří pracují v administrativě nebo absolventům.

Pokud píšete první životopis nebo s tím nemáte moc velké zkušenosti, tato šablona vás provede vším podstatným krok po kroku. Na úvod CV se můžete stručně představit v několika větách. Upoutáte tím zájem personalistů a docílíte toho, že se začtou dál.

Extra tip navíc: vytvořte si životopis na Jobs.cz

Registrovaným uživatelům na Jobs.cz nabízíme vytvoření životopisu jednoduše a zdarma. Vyplněný životopis si můžete stáhnout, přikládat ho k odpovědím na inzeráty a nebo třeba publikovat, aby vás mohli najít budoucí zaměstnavetlé a oslovit vás.

Jobs.cz

Další články k tématu

8 schopností, kvůli kterým vás budou chtít všude

Rádi byste si zkusili jinou práci, ale při čtení inzerátů se vždy zaseknete. Přesněji řečeno: zarazí vás obavy, že nemáte potřebnou praxi. Jenže firmy si nové kolegy nevybírají jen podle toho, co umí – hodně záleží i na tom, jací jsou. Tohle je osm schopností, které uplatníte skoro všude, bez ohledu na obor nebo profesi. Máte … číst více

3 tipy, jak si v roce 2017 rychle oprášit životopis

Může se to stát dnes, zítra nebo třeba za měsíc. Padne vám do oka zajímavá nabídka a budete na ni chtít odpovědět co nejdřív. Jenže při pohledu do životopisu zjistíte, že jste jej naposledy aktualizovali někdy před třemi lety… Když vám jde o to dostat se na pohovor, není čas ztrácet čas. Máme tipy, jak … číst více

Triky přímo od personalistky: jak získáte zájem firem

Všude slyšíte, že je dobrá doba změnit práci. Říkáte si: tak to také zkusím. Poslali jste životopis na nabídku, která vás lákala, jenže vás nevybrali. Nebo se vůbec neozvali… Nenechte se tím otrávit! Tereza Valášková dlouho pracuje v personalistice a v dnešním článku vám poradí, co můžete zkusit dělat jinak, aby vás firmy začaly zvát na pohovor. … číst více

Vyhněte se přihrádce překvalifikovaní

Může to mít celou řadu důvodů, proč žádáte o nižší pozici: potřeba zkusit si trochu jiný obor, vyrovnat se s novou životní situací, dát si pauzu. V tom případě ale hrozí, že se budete zdát personalistům překvalifikovaní. Poradíme, co udělat, aby to nenastalo a působili jste jako vhodný kandidát/ka. Když člověk žádá o místo, na … číst více