Rozjezdy ocení vaše nápady. Podnikat se dá i při práci

Možná ta myšlenka občas přepadá i vás: chybí mi dělat něco rukama! Něco vyrobit, uvařit, vymyslet. Něco, na co si pak můžu, na rozdíl od tabulky nebo prezentace, sáhnout.

» 1 minuta čtení «

rozjezdy2015

↑ Podnikat můžete i při práci – dělá to tak 78 % lidí, kteří se hlásí do Rozjezdů roku.

Posílejte nápady

Portál Jobs.cz je i letos partnerem Rozjezdů roku – soutěže pro začínající podnikatele, kterou pořádá T-Mobile. Do letošního ročníku se můžete přihlásit do 19. března, a to buď s nápadem nebo už hotovou firmou, pokud ovšem nefunguje déle než rok.

Většina začala podnikat při zaměstnání

T-Mobile se zeptal dřívějších účastníků Rozjezdů, kdy s podnikáním začali. A rovných 78 procent vlastní byznys rozjelo při zaměstnání. Věnovali se mu asi 10 hodin týdně – po večerech a o víkendech. Využili tak toho, že v prvním roce podnikání nemusejí platit odvody na zdravotní a sociální pojištění.

Rodičovská: ideální doba

Do Rozjezdů se hlásí třeba hodně maminek na mateřské, které začaly podomácku něco vyrábět a postupně prodávat – nejprve jen známým, ale postupně jim z toho vyplynul byznys. Některé z těchto úspěšných podnikatelek dnes dávají práci dalším lidem.

» Čtěte dále: Šila pro radost na rodičovské, nyní se tím úspěšně živí

Semináře zdarma

V každém kraji se nad nápady soutěžících sejde porota Rozjezdů složená z odborníků, místních novinářů i úspěšných podnikatelů. Autoři vítězných nápadů si rozdělí ceny v hodnotě několika stovek tisíc, které jim pomohou nastartovat vlastní podnikání.

Od poloviny dubna do konce května se také ve všech krajských městech postupně konají bezplatné semináře, kde se lidé načerpají znalosti z marketingu, plánování nebo financí.

» Více o Rozjezdech roku

Jobs.cz

Další články k tématu

5 věcí, které musíte vědět, než půjdete na volnou nohu

„Pííp-píííp-píííp!“ zvoní neurvale budík v 6:30 ráno. Ach jo, už zase do práce? Co mě tam čeká? Jen další šedý týden v odstínech rutiny, nesmyslných porad, odkládání úkolů kvůli četbě knížky o prokrastinaci a šéf, který na poradách veledůležitě prezentuje moji práci? Mám já tohle zapotřebí? Pokud je vaší odpovědí rezolutní ne, na nic nečekejte a práskněte … číst více

Podnikáte na sebe? 7 tipů, jak si určit vlastní cenu

Na českém trhu se v posledních dvou letech vyrojilo tolik freelancerů, jako je hub po dešti. Vzniká tak velmi konkurenční prostředí svobodných profesionálů, kteří se utkávají s nabídkami u zákazníků. Co rozhoduje o úspěchu ve výběrovém řízení? Mimo jiné cena. Ale podle čeho ji stanovit? Poradíme. ↑ Sama na sebe, ale za kolik? Určit si vlastní plat, … číst více

Pro freelancery: 5 rad, jak přivábíte klienty

Opustili jste bezpečí velké korporace, začali podnikat sami na sebe a zakázek dostáváte méně, než jste čekali? Freelanceři, osvojte si těchto 5 bodů a zákazníci se o vás budu prát. » 3 minuty čtení « ↑ Jste na volné noze? Poradíme vám, jak získáte důvěru klientů. 1.  Prodejte se (i za hranicemi) Rozhlédněte se za … číst více

Mentální mapy: vemte je investorovi místo byznys plánu

„Mentální mapa je jen nástroj, ne cíl – i když si to lidé často myslí,“ říká Daniel Gamrot, lektor techniky mentálních map. Jeho přednášky si teď můžete poslechnout zdarma na seminářích podnikatelské soutěže Rozjezdy roku. Jak tedy mapy využít v podnikání? » 2 minuty čtení « Jobs.cz: Když jde začínající podnikatel za investorem, je lepší s sebou … číst více