Rok 2016: Rostly platy i šance získat lepší práci

Tak tenhle rok stál za to. Firmy na Jobs.cz vystavily rekordně nabídek a ochotněji nabízely lepší platy. Prostě a jednoduše – kdo letos změnil práci, většinou si o dost polepšil. Do konce roku 2016 ještě pár dní zbývá – využijte toho, že je doba pro hledání práce tak příznivá a odpovězte na pár inzerátů ještě do Vánoc. Máte pak šanci, že personalisté váš životopis uvidí jako jeden  z prvních. V lednu už jim totiž bude zase chodit více odpovědí od uchazečů.

Sailing ship yachts with white sails. Luxury yachts.

180 000

Tolik volných míst teď podle odhadů potřebují firmy obsadit. Část těchto příležitostí vidíte na Jobs.cz, část visí na jiných portálech. O některých pozicích firmy dávají vědět jen interně: třeba požádají své zaměstnance, aby doporučili kamarády a známé.

5 – 15 %

O tolik se letos v průměru zvedly nástupní platy. Pohovory díky tomu byly o něco menší stres – vyjednat si lepší podmínky bylo prostě snazší.

Platí, že kdo letos změnil práci, ten si polepšil. Zaměstnancům, kteří ve své práci zůstali, totiž firmy k platu „přihodily“ třeba jen 5 %. A dobrá zpráva: ekonomice se má dařit i příští rok.

1 z 10

Tolik lidí sice nyní má stálou práci, ale nebrání se zajímavým nabídkám. Brouzdají po pracovních portálech a hledají, zda se jim nenaskytne něco lepšího.

Tip: Založte si „preventivně“ agenta Jobs.cz. Bude vám zajímavé nabídky z vašeho oboru posílat e-mailem. A upozorní vás i na inzeráty, které byste sami třeba neobjevili.

5, 3 milionu

Tolik lidí má nyní v Česku práci. To je rekordně hodně. Podle Českého statistického úřadu máme už půl roku nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii (aktuálně 3,9 %).

22 %

Na tolika pozicích nyní můžete vidět nabídku pružné pracovní doby. Znamená to, že si pracovní čas mohou částečně upravit podle svých potřeb: díky tomu třeba stíhají vyzvedávat dítě ze školky.

10 %

V tolika inzerátech najdete zmínku o home office, možnosti pracovat alespoň částečně z domova.

36 %

V tolika vystavených nabídkách lidem slibují příjemný benefit: 5 a více týdnů dovolené.

Jobs.cz

Další články k tématu

V malé firmě vyděláte o třetinu méně než ve velké

Vyplatí se pracovat v malé nebo ve velké společnosti? Z finančního hlediska je perspektivnější velký podnik, ukázal nový průzkumu portálu Platy.cz. Lidé zaměstnaní ve firmách do 10 zaměstnanců totiž na výplatních páskách najdou v průměru jen dvě třetiny částky, kterou měsíčně vydělají pracovníci korporací nad tisíc zaměstnanců. ↑ Cože, tak málo? Manažeři si v průměru vydělají více ve velkých firmách, … číst více

5 mýtů o práci pojišťovacích poradců

O práci zástupců pojišťoven koluje spousta zaručených „pravd“. Zeptali jsme se Petra Pavlíka a Libora Rolníka, kteří pracují pro jednu z největších pojišťoven na českém trhu – Allianz. Co je skutečnost a co babské povídačky? ↑ Práce v pojišťovně? Zeptali jsme se lidí z praxe, co si myslí o těchto 5 lidových mýtech. 1. mýtus: Tato práce … číst více

10 pozic, kde vyděláte víc než čínský prezident

Si Ťin-pching je prezidentem druhé největší ekonomiky světa – Číny. Na výplatní pásce ale najde míň než obchodní ředitel hotelu v jižních Čechách. » 2 minuty čtení « ↑ „Jaký si představujete plat?” – „Větší, než má prezident Číny.” Překvapivě nízký plat státníka Americká stanice CNN se podívala na výdělky dvanácti nejvýznamnějších politiků planety. Plat čínského prezidenta … číst více

3 tajemství trhu práce, která všichni chtějí vědět

Něco vám pošeptáme: situace pro hledání práce dlouho nebyla tak příznivá. Nevymýšlíme si. Tohle jsou tři argumenty založené na jasných číslech. 1. Je rekordně nabídek Firmy hledají mnohem víc lidí než v předchozích letech. Na Jobs.cz teď uvidíte v průměru 32.000 nabídek za měsíc. To je proti „krizovému“ roku 2010 skoro jednou tolik. Nejvíce nabídek přibylo ve … číst více