Pozice, kde vám dají home office nebo pružnou dobu

Když před vámi stojí náročný úkol, kam jej půjdete vypracovat? Podle průzkumu portálu FlexJobs dá více než polovina Američanů přednost práci z domova. Do kanceláře by zamířil pouze jeden z pěti. Jako vysvětlení zmiňovali, že v práci by je zdržovaly firemní procesy a rušili kolegové.

36 % lidí chce flexibilitu

Také čeští zaměstnanci by uvítali, pokud by jim firmy nabídly více volnosti. Pružný začátek a konec pracovní doby nebo home office jsou pro řadu lidí i důvodem, proč by byli ochotní práci změnit. Řečeno konkrétním číslem: větší flexibilita zajímá a láká 36 % českých zaměstnanců.

1. Pružná pracovní doba

Na Jobs.cz si můžete najít práci s pružnou pracovní dobou. Svůj den tak můžete lépe uzpůsobit i soukromým potřebám – například tomu, že potřebujete vyzvedout dítě ze školky nebo si něco zařídit.

Ochutnávka: 5 aktuálních pozic s flexibilní pracovní dobou

MBtech Bohemia vyvíjí například motory a převodovky. Do týmu hledá kolegu, který bude získávat nové zákazníky v Rakousku, Německu a ČR.

adidas ČR teď hledá byznysového technika. Měl by mít alespoň dva roky zkušeností z oboru a ekonomické vzdělání.

Jablonecká Preciosa láká do svého týmu člověka ze zkušenostmi z oboru šperkař – zlatník. Bude se podílet na designu zakázkových koncepcí produktů Preciosa Crystal Components a Cubic Zirconia.

Plzeňský Prazdroj přijme zkušeného grafika, který bude navrhovat třeba nový design obalů. Praktická znalost programů Adobe Photoshop, Illustrator či InDesign je podmínkou.

AVAST Software hledá nového systémového inženýra s dobrou znalostí Linuxu a skriptovacího jazyka Shell.

» Všechny nabídky práce s pružnou pracovní dobou

2. Home office

Firmy, které nabízejí pružnou pracovní dobu, velmi často umožňují i občasnou práci z domova – home office. Pro lidi je to velmi zajímavý benefit. Bohužel v ČR stále není v nabídce tak často jako v zahraničí.

Ochutnávka: 5 aktuálních pozic s možností home office

Unicorn hledá specialistu technické podpory s výbornou znalostí němčiny. Lákavé je, že na této pozici je možné na home office strávit až tři dny v týdnu.

IPEX vytváří komunikační řešení pro firmy. Hledají asistentku, která bude řešit požadavky zákazníků a vyřizovat je po administrativní stránce.

Meopta vyrábí optické systémy a dodává je zákazníkům z celého světa. Potřebují teď nového kolegu, který bude zpracovávat požadavky od zákazníků, připravovat podklady pro obchodní jednání a podobně.

Allianz pojišťovna shání člověka na pozici likvidátora, jehož specializací bude oblast agro (škody na plodinách, hospodářských zvířatech) a majetkové pojištění (stroje, budovy, movité věci).

Notino, eshop s parfémy a kosmetikou, hledá odborníka na vytváření cen. Ten bude úzce spolupracovat s nákupčími a markeťáky. Matematické vzdělání prý není potřeba, ale dobrou znalost excelu to bude chtít určitě.

» Všechny pozice s nabídkou home office

3. Částečné úvazky

Na částečný úvazek nyní pracuje jen 7 % Čechů. Ne snad, že by o takovou práci nestáli, ale firmy zkrácené úvazky nenabízejí tak často. V zemích EU pracuje na poloviční úvazek v průměru každý pátý zaměstanec.

Ochutnávka: 5 aktuálních pozic na částečný úvazek:

Firma Etnetera tvoří klientské portály, intranety, personalizace a B2B řešení. Do týmu hledají „javistu“, který je fanouškem multimédií.

Bavilo by vás věnovat se analýze nárazových zkoušek vozu? Takového technika teď hledá firma AUREL CZ, která spolupracuje s různými firmami v automobilovém průmyslu.

Obchod s obuví Deichmann nabízí úvazek na 15 hodin týdně. To bude vyhovovat studentům, ale třeba i rodičům s malými dětmi. Deichmann hledá prodavače v různých regionech ČR.

Firma Y Soft v týmu přivítá nového juniorního účetního. Stačit mu budou základy účetnictví. Tím hlavním je ochota se učit, zejména od seniornějších kolegů.

Společnost in-tech Automotive Engineering vyvíjí a testuje automobilovou elektroniku. Hledají testera s pokročilou znalostí alespoň jednoho programovacího jazyka (výhodou je Python).

» Všechny pozice na částečný úvazek

Jobs.cz

Další články k tématu

8 schopností, kvůli kterým vás budou chtít všude

Rádi byste si zkusili jinou práci, ale při čtení inzerátů se vždy zaseknete. Přesněji řečeno: zarazí vás obavy, že nemáte potřebnou praxi. Jenže firmy si nové kolegy nevybírají jen podle toho, co umí – hodně záleží i na tom, jací jsou. Tohle je osm schopností, které uplatníte skoro všude, bez ohledu na obor nebo profesi. Máte … číst více

4 kroky, které vás dovedou k práci v Electroworldu

Jen z inzerátu se určité věci nedozvíte. Třeba to, co přesně vás čeká první dny a týdny v nové práci nebo v čem spočívá úvodní zaškolení. Společnost Electroworld, která má v ČR 18 obchodů se spotřební elektronikou, se rozhodla trochu odkrýt své zákulisí. Školitelé Kateřina Fousková a Pavel Nykodým popisují čtyři kroky, kterými si nováčci postupně projdou. Oba to … číst více

Reportáž: Jak se hledá práce bývalým vězňům

Šedivá lednová obloha tomu místu na optimismu moc nepřidává, spíš naopak. Jakoby na vytvoření tísnivé atmosféry bohatě nestačily mříže, ostnaté dráty, bezpečnostní rámy a uniformovaní strážní, kteří dohlížejí na stovky mužů oděných do bleděmodrých mundúrů. Nacházíme se v jedné severočeské věznici. Za katrem, ve vězeňské kulturní místnosti, už na nás čeká 27 odsouzených. Přijeli jsme se … číst více

Stáží ve firmě prošlo pět tisíc lidí, spousta získala práci

Nedaří se vám delší dobu najít zaměstnání? Zkuste se přihlásit do projektu Stáže ve firmách, který už skoro dva roky pořádá Fond dalšího vzdělávání. Některou z nabízených stáží zatím absolvovalo 4900 lidí. A dvě pětiny z nich se nakonec mohly radovat ze získání stálého místa. 40 procent získalo místo „Dvaceti procentům stážistů bylo po skončení praxe ve … číst více