Pozice, kde vám dají home office nebo pružnou dobu

Když před vámi stojí náročný úkol, kam jej půjdete vypracovat? Podle průzkumu portálu FlexJobs dá více než polovina Američanů přednost práci z domova. Do kanceláře by zamířil pouze jeden z pěti. Jako vysvětlení zmiňovali, že v práci by je zdržovaly firemní procesy a rušili kolegové.

36 % lidí chce flexibilitu

Také čeští zaměstnanci by uvítali, pokud by jim firmy nabídly více volnosti. Pružný začátek a konec pracovní doby nebo home office jsou pro řadu lidí i důvodem, proč by byli ochotní práci změnit. Řečeno konkrétním číslem: větší flexibilita zajímá a láká 36 % českých zaměstnanců.

1. Pružná pracovní doba

Na Jobs.cz si můžete najít práci s pružnou pracovní dobou. Svůj den tak můžete lépe uzpůsobit i soukromým potřebám – například tomu, že potřebujete vyzvedout dítě ze školky nebo si něco zařídit.

Ochutnávka: 5 aktuálních pozic s flexibilní pracovní dobou

MBtech Bohemia vyvíjí například motory a převodovky. Do týmu hledá kolegu, který bude získávat nové zákazníky v Rakousku, Německu a ČR.

adidas ČR teď hledá byznysového technika. Měl by mít alespoň dva roky zkušeností z oboru a ekonomické vzdělání.

Jablonecká Preciosa láká do svého týmu člověka ze zkušenostmi z oboru šperkař – zlatník. Bude se podílet na designu zakázkových koncepcí produktů Preciosa Crystal Components a Cubic Zirconia.

Plzeňský Prazdroj přijme zkušeného grafika, který bude navrhovat třeba nový design obalů. Praktická znalost programů Adobe Photoshop, Illustrator či InDesign je podmínkou.

AVAST Software hledá nového systémového inženýra s dobrou znalostí Linuxu a skriptovacího jazyka Shell.

» Všechny nabídky práce s pružnou pracovní dobou

2. Home office

Firmy, které nabízejí pružnou pracovní dobu, velmi často umožňují i občasnou práci z domova – home office. Pro lidi je to velmi zajímavý benefit. Bohužel v ČR stále není v nabídce tak často jako v zahraničí.

Ochutnávka: 5 aktuálních pozic s možností home office

Unicorn hledá specialistu technické podpory s výbornou znalostí němčiny. Lákavé je, že na této pozici je možné na home office strávit až tři dny v týdnu.

IPEX vytváří komunikační řešení pro firmy. Hledají asistentku, která bude řešit požadavky zákazníků a vyřizovat je po administrativní stránce.

Meopta vyrábí optické systémy a dodává je zákazníkům z celého světa. Potřebují teď nového kolegu, který bude zpracovávat požadavky od zákazníků, připravovat podklady pro obchodní jednání a podobně.

Allianz pojišťovna shání člověka na pozici likvidátora, jehož specializací bude oblast agro (škody na plodinách, hospodářských zvířatech) a majetkové pojištění (stroje, budovy, movité věci).

Notino, eshop s parfémy a kosmetikou, hledá odborníka na vytváření cen. Ten bude úzce spolupracovat s nákupčími a markeťáky. Matematické vzdělání prý není potřeba, ale dobrou znalost excelu to bude chtít určitě.

» Všechny pozice s nabídkou home office

3. Částečné úvazky

Na částečný úvazek nyní pracuje jen 7 % Čechů. Ne snad, že by o takovou práci nestáli, ale firmy zkrácené úvazky nenabízejí tak často. V zemích EU pracuje na poloviční úvazek v průměru každý pátý zaměstanec.

Ochutnávka: 5 aktuálních pozic na částečný úvazek:

Firma Etnetera tvoří klientské portály, intranety, personalizace a B2B řešení. Do týmu hledají „javistu“, který je fanouškem multimédií.

Bavilo by vás věnovat se analýze nárazových zkoušek vozu? Takového technika teď hledá firma AUREL CZ, která spolupracuje s různými firmami v automobilovém průmyslu.

Obchod s obuví Deichmann nabízí úvazek na 15 hodin týdně. To bude vyhovovat studentům, ale třeba i rodičům s malými dětmi. Deichmann hledá prodavače v různých regionech ČR.

Firma Y Soft v týmu přivítá nového juniorního účetního. Stačit mu budou základy účetnictví. Tím hlavním je ochota se učit, zejména od seniornějších kolegů.

Společnost in-tech Automotive Engineering vyvíjí a testuje automobilovou elektroniku. Hledají testera s pokročilou znalostí alespoň jednoho programovacího jazyka (výhodou je Python).

» Všechny pozice na částečný úvazek

Jana Kutarňová

Další články k tématu

Naprosto šílené otázky, které mohou zaznít na pohovoru

Popište slepému žlutou barvu. Co byste dělal, kdybyste jako jediný přežil pád letadla? Příběhy o šílených otázkách na pohovorech jste jistě slyšeli, četli a možná také zažili. Co konkrétně se jimi personalisté snaží zjistit? ↑ Kolik je semaforů v New Yorku? Jak to máte asi tak vědět? Proč se na takové věci vůbec ptají? Některé … číst více

8 schopností, kvůli kterým vás budou chtít všude

Rádi byste si zkusili jinou práci, ale při čtení inzerátů se vždy zaseknete. Přesněji řečeno: zarazí vás obavy, že nemáte potřebnou praxi, a tak vás stejně nevezmou.. Jenže firmy si nové kolegy nevybírají jen podle toho, co umí – hodně záleží i na tom, jací jsou. Tohle je 8 schopností, které uplatníte skoro všude, bez ohledu … číst více

21 otázek, které na pohovoru položte VY

Jaká otázka dělá uchazečům na pohovorech největší potíže? Často ta, která padá až na závěr. Zní: „Je něco, na co se teď chcete zeptat vy nás?“ Spoustu lidí tento dotaz zbytečně rozhodí. Nepočítali s tím, že se role mohou obrátit a nemají v hlavě připravenou žádnou dobrou otázku. Takže zrudnou a začnou koktat: „No, víte, vlastně … číst více

Co riskujete, když bez omluvy nepřijdete na pohovor

Firma vás pozvala na pohovor, ale mezitím jste kývli na jinou nabídku nebo se vám termín přestal hodit. Jasně, to se stává. Spousta lidí to bohužel řeší tak, že se nijak neomluví a na pohovor prostě nepřijdou. Možná si říkají: „No a co, stejně v té firmě nebudu pracovat.“ Nebo: „Určitě si pozvali víc lidí, moje … číst více