Novinka: Označujeme firmy, které lidem odpovídají na CV

V inzerátu píší: nástup co nejdříve. Jenže když jim pošlete životopis, neozvou se. Kdyby poslali alespoň krátkou zprávu, že vybrali někoho jiného! „Chybí mi odezva přímo z oslovené společnosti. Poděkovat za můj zájem i v případě, že už je místo obsazené, považuji za slušnost. A tu společnost to ani nic nestojí, stačí jedna věta,“ napsal nám svou zkušenost jeden z vás, který hledá práci přes Jobs.cz.

Do 2 týdnů dostanete odpověď

Bohužel víme, že se stává, že firma nereaguje. A štve nás to úplně stejně jako vás. Proto jsme se rozhodli zkusit s tím něco udělat. U vybraných inzerátů na Jobs.cz si můžete všimnout nového příznaku: Do 2 týdnů dostanete odpověď.

Získávají ho od nás firmy, o kterých víme, že s uchazeči komunikují. Přesněji řečeno – „odznáček“ dostanou zaměstnavatelé, kteří do dvou týdnů odpovídají na alespoň 80 % došlých životopisů:

badgejobs

Jak to zjišťujeme?

Bylo by skvělé vědět o všech firmách, které na Jobs.cz mají nabídky, jak na tom s odpovídáním jsou. Bohužel to zatím umíme jen částečně.

To, zda firma lidem odpovídá, či nikoliv, dokážeme zjistit jen od zaměstnavatelů, kteří využívají náš systém na zpracování životopisů. Přímo z něj mohou personalisté poslat i zprávu uchazečům. Díky tomu vidíme, jak dlouho lidé na odpověď vlastně čekali.

Co si z toho vzít

Ne všichni zaměstnavatelé, kteří na Jobs.cz vystavují nabídky, však tento systém využívají. Těm příznak Do 2 týdnů dostanete odpověď bohužel udělit nemůžeme. Ne snad, že by automaticky patřili k těm, kteří dělají mrtvého brouka! Jde čistě o to, že zatím nemáme jak zjistit, jak si v odpovídání vedou.

» Nenapíše, nezavolá… Když marně čekáte na reakci firmy

Jobs.cz

Další články k tématu

V inzerátu hledají supermana: nevadí, i tak odpovězte

Na juniorní pozici hledáme člověka s pětiletou praxí, který mluví čtyřmi jazyky a ovládá programy, které se na trhu objeví za dva roky. To je samozřejmě nadsázka, ale také máte z některých inzerátů pocit, že firmy hledají spíš supermany než skutečné lidi? Ukážeme vám, že je zbytečné se tím nechat odradit. Stejně by mě nevzali Lidé prolétnou … číst více

3 tipy, jak si v roce 2017 rychle oprášit životopis

Může se to stát dnes, zítra nebo třeba za měsíc. Padne vám do oka zajímavá nabídka a budete na ni chtít odpovědět co nejdřív. Jenže při pohledu do životopisu zjistíte, že jste jej naposledy aktualizovali někdy před třemi lety… Když vám jde o to dostat se na pohovor, není čas ztrácet čas. Máme 3 tipy, … číst více

Kde se vidíte za 5 let a další otázky, které uchazeči nesnáší

Vážně máte na pohovoru vyrukovat s tím, co plánujete dělat v roce 2022? Na některé otázky personalistů se vážně neodpovídá snadno. Jsou to dotazy typu: jaké jsou vaše silné a slabé stránky, co by o vás řekl váš bývalý šéf a podobně. Lidé většinou netuší, co na to mají říct, aby to neznělo jen jako … číst více

Jak si víc věřit při hledání práce

Rozešlete životopisy, ale od personalistů nedorazí vůbec žádná odpověď. Z pohovoru odcházíte naplnění dobrým pocitem, o to víc vás srazí následné odmítnutí… Udržet si při hledání práce optimismus je někdy pěkná dřina. Jenže víte co? Nejste v tom sami, podobné zkušenosti mají i další uchazeči. A co můžete udělat proto, abyste si při hledání více věřili? 1. … číst více