Novinka: Označujeme firmy, které lidem odpovídají na CV

V inzerátu píší: nástup co nejdříve. Jenže když jim pošlete životopis, neozvou se. Kdyby poslali alespoň krátkou zprávu, že vybrali někoho jiného! „Chybí mi odezva přímo z oslovené společnosti. Poděkovat za můj zájem i v případě, že už je místo obsazené, považuji za slušnost. A tu společnost to ani nic nestojí, stačí jedna věta,“ napsal nám svou zkušenost jeden z vás, který hledá práci přes Jobs.cz.

Do 2 týdnů dostanete odpověď

Bohužel víme, že se stává, že firma nereaguje. A štve nás to úplně stejně jako vás. Proto jsme se rozhodli zkusit s tím něco udělat. U vybraných inzerátů na Jobs.cz si můžete všimnout nového příznaku: Do 2 týdnů dostanete odpověď.

Získávají ho od nás firmy, o kterých víme, že s uchazeči komunikují. Přesněji řečeno – „odznáček“ dostanou zaměstnavatelé, kteří do dvou týdnů odpovídají na alespoň 80 % došlých životopisů:

badgejobs

Jak to zjišťujeme?

Bylo by skvělé vědět o všech firmách, které na Jobs.cz mají nabídky, jak na tom s odpovídáním jsou. Bohužel to zatím umíme jen částečně.

To, zda firma lidem odpovídá, či nikoliv, dokážeme zjistit jen od zaměstnavatelů, kteří využívají náš systém na zpracování životopisů. Přímo z něj mohou personalisté poslat i zprávu uchazečům. Díky tomu vidíme, jak dlouho lidé na odpověď vlastně čekali.

Co si z toho vzít

Ne všichni zaměstnavatelé, kteří na Jobs.cz vystavují nabídky, však tento systém využívají. Těm příznak Do 2 týdnů dostanete odpověď bohužel udělit nemůžeme. Ne snad, že by automaticky patřili k těm, kteří dělají mrtvého brouka! Jde čistě o to, že zatím nemáme jak zjistit, jak si v odpovídání vedou.

» Nenapíše, nezavolá… Když marně čekáte na reakci firmy

Jobs.cz

Další články k tématu

V inzerátu hledají supermana: nevadí, i tak odpovězte

Na juniorní pozici hledáme člověka s pětiletou praxí, který mluví čtyřmi jazyky a ovládá programy, které se na trhu objeví za dva roky. To je samozřejmě nadsázka, ale také máte z některých inzerátů pocit, že firmy hledají spíš supermany než skutečné lidi? Ukážeme vám, že je zbytečné se tím nechat odradit. Stejně by mě nevzali Lidé prolétnou … číst více

3 dobře míněné věci, kterými si pokazíte pohovor

„Cesta do pekla je dlážděna nejlepšími úmysly,“ zní známé rčení. Platí to i pro pracovní pohovor. Myslíte si, že jste skvěle připraveni, ale první dojem si můžete pokazit. Třeba těmito věcmi, které byly původně myšleny dobře. 1. Přehnaná řeč těla Všude se přece píše, jak je důležitý oční kontakt, úsměv, rovná záda, pevný stisk ruky… … číst více

(Video) Jak opravdu vzniká dobrý pocit z práce?

Dan Ariely je profesor psychologie, který vymýšlí úžasné experimenty odhalující, jak lidé skutečně přemýšlejí. V jednom z nich třeba zjistil, že ignorovat výsledky něčí práce působí na jeho motivaci stejně devastujícím způsobem, jako bychom mu výtvor rozšlapali před očima. V téhle nabité videopřednášce Ariely rozebírá, na základě čeho skutečně vzniká náš dobrý pocit z práce. … číst více

Nabízíme dynamický kolektiv. A desetiletou praxi máte? Diskriminace z důvodu věku může vypadat všelijak

5 minut čtení Existuje práce, na kterou je někdo příliš mladý nebo příliš starý? Ano, takové případy skutečně jsou, ale je jich velmi málo. Neochota zaměstnat uchazeče určitého věku je proto často diskriminací. Jak může vypadat a ve kterých případech je požadavek na věk oprávněný? Rozebereme to v dalším díle našeho seriálu o férovém náboru. … číst více