Nebojte, pořád je co dělat. Máme pár dobrých zpráv i v době koronaviru

V posledních dnech aby člověk pozitivních zpráv pohledal. Koronavirus spoustu z nás donutil pracovat na dálku a musíme se alespoň dočasně přizpůsobit novému režimu. Neklesejte ale na mysli, máme pro vás pár dobrých zpráv!

Dohody po telefonu a mailu najednou začínají být komplikovanější, všechno trvá o něco déle, ať už je to koordinace s klienty či kolegy. Potkalo to i nás všechny z Jobs.cz, i tenhle newsletter ostatně píšeme z bezpečí domova. Rad, jak se s nastalou situací vyrovnat, je teď jako hub po dešti, za nás tedy dáváme jen jednu, která se nám osvědčila:

Neopouštějte své dobré návyky

Home office se sice poslední dobou stává běžným standardem, být doma celé týdny už je ale novinka. Jak ho zvládnout? Klíč je v tom, nebrat ho jako čas odpočinku. Naopak se co nejvíce snažte přiblížit běžnému pracovnímu režimu. Vstávejte ve stejný čas jako normálně, rozvrhněte si úkoly na celý den, a až si uděláte oběd, klidně si u něj s kolegy zavolejte a proberte, jak se mají nebo na čem zrovna dělají. Jednoduše řečeno, držte se svých dobrých pracovních návyků.

↑ Když si udržíme pozitivní naladění, zvládneme to. 

» Jak se poprat s home office? Pusťťe si zdarma videokurz Zdenky Studené na Seduo.cz. Získáte tipy, jak na vedení lidí při vzdálené spolupráci i práci z domova.

Práce je a bude, nebojte

Škodovka i Volkswagen zavírá fabriky, nikdo neví, jaké budou dopady na ekonomiku… Je pochopitelné, že se v tuhle chvíli můžeme o práci bát, obzvlášť pokud jste třeba na volné noze. Máme pro vás ale jednu dobrou a důležitou zprávu, pořád v nabídce máme více než 20 tisíc aktuálních nabídek. A stále existují firmy, které nabírají a nové pozice přidávají. Pokud vám nějaký příjem vypadl, dočasné řešení může představovat i brigáda. Těch taky máme dost.

Buďte HRistům blíž

Jestli jste doteď odkládali sepsání CV, je ideální čas tento rest dohnat. Firmy hledají a budou hledat zaměstnance, správně vyplněný životopis v naší databázi vám tedy může dát náskok před ostatními. Recruiteři si navíc dobře uvědomují, že někteří lidé v těchto týdnech mohou přicházet o práci či klienty, budou tedy chtít situaci v náboru využít.

Pomoc potřebným

My v Jobs jsme tady od toho, abychom pomáhali, a to nejen v hledání práce. Spoustu lidí aktuálně potřebuje pomoci s nákupy, úklidem, šitím roušek, obecně jsou dobrovolníci teď třeba víc než kdy dřív. Proto jsme spustili web Dobro.cz, kde propojujeme organizace s jednotlivci, kteří potřebují služby bez nároku na finanční odměnu. V těchto chvílích musíme držet při sobě, takže pokud můžete, koukněte tam, možná i vy můžete něčím přispět.

+ bonus: Neztrácejte pozitivní myšlení

Jasně, situace je najednou o něco těžší, ale když si udržíme pozitivní naladění, zvládneme to. Snažte se vidět i výhody nového režimu. Při práci z domova vám třeba nikdo nebude kecat do toho, co máte u práce poslouchat za hudbu, můžete pít svoji výběrovou kávu, ne tu z firemního kávovaru, dresscode je teď taky jen na vás. My v Jobs jsme tu s vámi a budeme vám parťáky i v těžkých dobách!

Jobs.cz

Další články k tématu

Firmy pořád nabírají. Tihle zaměstnavatelé vás potřebují

Neustálý přísun zpráv o krizových opatřeních v nás může občas vyvolávat nejistotu o naši kariérní budoucnost. Dnes tu ale máme dobrou a snad i uklidňující zprávu. Stále u nás existují firmy, které rostou a potřebují další zaměstnance. Aktuální situace sice dopadá špatně na obchody, restaurace nebo turismus, internetové obchody a poskytovatelé služeb pro domácnost však … číst více

Jak na online pohovor? Máme tipy od HRistů

Firmy stále nabírají a pokud toho chcete využít, čeká vás poměrně nová věc – online pohovory. Tato možnost se bude v náboru objevovat stále častěji. Abychom vám s nimi pomohli, připravili jsme spolu s personalisty manuál, jak v nich uspět. A jako bonus tu máme pár firem, které potřebují možná právě vás! 1. Nalaďte se … číst více

Ale já nemám praxi! Vaše cíle jsou důležitější než zkušenosti

Někdy život jede příjemně předvídatelně podle nalajnovaných plánů, jindy se musíme rychle přizpůsobit neočekávaným změnám. Třeba najít si práci v trochu jiném oboru, když v tom současném příležitostí ubylo. Nejspíš vás napadne: Vezmou mě vůbec někde, když nemám praxi? Nevyhazujte se předem a zkuste to. Sepsali jsme tipy, jak udělat z nedostatku přednost a jak … číst více

Trend: hledání práce pomocí mobilu

Mobilní telefony dnes slouží uživatelům i pro hledání informací, zábavy nebo třeba práce. Aby pro vás byla posledně zmiňovaná činnost co nejpříjemnější, připravili jsme novou mobilní podobu našich služeb – m.jobs.cz. Pátrat po novém místě tak můžete i během cesty autobusem, při venčení psa nebo při čekání v řadě u pokladen.   Jen během letních prázdnin … číst více