Na Jobs.cz vytváříme příjemnější prostředí, kde najdete pomoc v každém okamžiku vaší kariéry

Portál Jobs.cz je tu už víc než 25 let a za tu dobu přes něj našlo práci nespočet lidí a firem své zaměstnance. I když na jeho vylepšení pracujeme každý den, většina změn se děje spíš „v podpalubí“ a nejsou na první dobrou vidět. Tentokrát jsme však modernizovali také design našich stránek, takže se vám na nich bude lépe hledat: nejen nové zaměstnání, ale i jak a kdy se kariérně posunout.

Design lehký jako vánek

Hned na úvodní stránce pochopíte, že nová verze je vzdušnější. Bude vás rozptylovat méně nápisů a záložek. Nezmizely, jen se schovaly do pravého horního rohu. To podstatné ale zůstává – vyhledávač. Takže můžete jít bez dlouhého přemítání na věc.

A pak přijde Matěj

Jakmile zadáte, co byste rádi (využít můžete množství filtrů – home office, zkrácený úvazek…), přijde na řadu Matěj. Ne, není to kolega, který ve dne v noci sedí u obřího počítače. Je to umělá inteligence, jenž probírá nabídky a dodává je každému vyhledávajícímu na míru. Navzdory jménu, které jsme mu dali, nemá lidskou podobu. Matěj je algoritmus. Ale po čertech chytrý, pracující pro vás.

Benefity na první dobrou

Nejste zrovna ranní ptáče, a tak by se vám opravdu hodil flexibilní začátek a konec pracovní doby. Taky se občas večer zdržíte víc než na jedno… Takže potřebujete sickdays. Díky novému boxu u zobrazovaného inzerátu najdete všechny benefity pěkně po kupě. Inzerát je v odlehčeném designu také přehlednější.

TIP: K benefitům ještě drobný postřeh: Jestliže mezi ně zaměstnavatel zařadil něco jako „možnost přicházet s vlastními nápady a realizovat je“, zbystřete. Daná instituce nebo firma zřejmě nebude zrovna progresivní podnik a hrozí, že zde budete potkávat kolegy s klotovými rukávy (pro generace X, Y a Z: návleky na ruce bránící potřísnění oděvu inkoustem, hojně využívané zhruba před sto lety).

Nechte se nalákat na firmy

Rádi byste do televize? Nebo jste vždycky chtěli jako zaměstnanci přednostně dostávat nové modely mobilních telefonů? Klikněte na oblíbeného operátora nebo televizní stanici rovnou. Pod vyhledávačem najdete výčet firem v novém, poutavějším kabátě. Snadněji vám tak padne do oka logo žádané společnosti.

Když jste na rozcestí

Štve vás šéf, nevíte, jak naložit s kancelářskými drby nebo prostě potřebujete chvilku (ne)prokrastinovat. V tom případě spadněte myší ještě kousek níž do rubriky rad a inspirací. Je nám jasné, že na článku o drbech jste skončili náhodou, ve skutečnosti jste chtěli vědět, jak napsat CV nebo zazářit na pohovoru. Všechny tyhle informace uvidíte přehledněji utříděné stejně jako kalkulačky pro výpočet čisté mzdy nebo porovnávač platů. A s hezčími ikonami.

Potřebovali byste přidat ve vzdělávání?

Všechno jde strašně rychle dopředu. Naštěstí už nemusíte kvůli čerpání nových informací sedět tři hodiny v autě a pak dva dny v učebně. Podívejte se na on-line kurzy, kterých se na stránce Jobs.cz zobrazuje víc, a můžete se začít učit od angličtiny po asertivní komunikaci za pár minut.

Vyzkoušejte vylepšený Jobs.cz, portál, který má pro vás moře nabídek práce i rad a tipů na vaší kariérní cestě.

 

 

 

 

Další články k tématu

Jan Laibl: Skutečným šéfem obchodníka je jeho diář

„Každý z nás denně prodává. Své myšlenky, vize, názory. I ten, kdo tvrdí, že by v životě neprodával, v daném okamžiku prodává – své argumenty pro to, že by neprodával,“ říká Jan Laibl, lektor obchodního myšlení. Obchodní myšlení se hodí i při hledání nové práce. I na pohovoru se totiž musíte správně „prodat.“ ↑ Jan Laibl: Obchod je … číst více

V inzerátu hledají supermana: nevadí, i tak odpovězte

Na juniorní pozici hledáme člověka s pětiletou praxí, který mluví čtyřmi jazyky a ovládá programy, které se na trhu objeví za dva roky. To je samozřejmě nadsázka, ale také máte z některých inzerátů pocit, že firmy hledají spíš supermany než skutečné lidi? Ukážeme vám, že je zbytečné se tím nechat odradit. Stejně by mě nevzali Lidé prolétnou … číst více

(Video) Jak opravdu vzniká dobrý pocit z práce?

Dan Ariely je profesor psychologie, který vymýšlí úžasné experimenty odhalující, jak lidé skutečně přemýšlejí. V jednom z nich třeba zjistil, že ignorovat výsledky něčí práce působí na jeho motivaci stejně devastujícím způsobem, jako bychom mu výtvor rozšlapali před očima. V téhle nabité videopřednášce Ariely rozebírá, na základě čeho skutečně vzniká náš dobrý pocit z práce. … číst více

Proč nevidíte plat u všech nabídek? Povíme vám, jak to je

Zdá se vám, že se některé inzeráty objevují pořád dokola? A proč mají některé firmy problém zveřejnit nabízenou mzdu? Čtěte dál a dozvíte se to. Proč mzdu píše jen část firem? Inzerát vám prozradil, kde budete pracovat, co budete dělat, ale jednu velmi podstatnou informaci zamlčel. Nabízený plat. Vyjednávat o mzdě na pohovoru je pak … číst více