Líbí se mi, že jsem paní svého času, říká obchodnice z E.ON

I po padesátce můžete najít práci, kde budete spokojení a kde ocení vaše schopnosti. Věra Michlíková nedávno začala spolupracovat jako obchodní zástupkyně s energetickou společností E.ON. „Výhodou je, že jsem paní svého času. Sama si plánuji, kdy mám schůzky s klienty a kdy volno,“ říká. Klientům radí, jak ušetřit za plyn a elektřinu. „Pro mně je to velmi zajímavá práce, protože jsem ráda mezi lidmi. Počítám, že si tím budu přivydělávat i v důchodu.“

iStock_000069605809_Large

Jak dlouho zástupkyni v E.ON děláte a co vás k tomu přivedlo?

S E.ON spolupracuji krátce, začínala jsem v polovině prosince loňského roku. Přivedl mě k tomu známý, který s firmou již spolupracuje a který je v kanceláři s finančními poradci. Spolupracuji jen jakoby na částečný úvazek, dělám k tomu ještě kosmetiku a protože jsem pracovala i jako finanční poradkyně, občas ještě něco dodělávám.

Poradci v E.ON mají vlastní živnostenský list a dobu, kterou věnují práci, si plánují sami. Jak vypadá třeba váš typický týden?

Je pravda, že můj pracovní týden je velice pestrý a musím důkladně plánovat. Každý den pracuji s pracovním diářem, ve kterém mám zapsané předem navolané schůzky od našeho call centra. Domluvené klienty si pak ještě sama obvolám a vyrážím na schůzky. Výhodou je, že si můžu sama naplánovat, kdy chci mít schůzky a kdy volno pro sebe.

Co vás na této práci obchodníka nejvíce baví?

Pro mě je to velmi zajímavá práce, protože jsem ráda mezi lidmi a můžu si den organizovat podle sebe. Opravdu jsem paní svého času.

Lidé nad 50 let věku shánějí uplatnění poměrně těžko. Jakou předchozí praxi by podle vás měli mít, aby na této pozici uspěli?

Můžu říct, že mi tato spolupráce velice vyhovuje a protože se sama blížím k důchodovému věku, mám v plánu si tím vylepšovat rozpočet i v penzi.

Pro mě byla velkou školou předchozí praxe finanční poradkyně, tyto zkušenosti jsou mi velikým přínosem i na nynější pozici. Neřekla bych ale, že by bylo nějak náročné se v energetice zaučit. Pokud vás oblast a téma baví, tak se skoro každý zvládne naučit produkty a další benefity. A výsledky jsou už na jeho osobnosti, dobře zvládnutých komunikačních a obchodních schopnostech.

Nemůže být vyšší věk spíš výhoda? Myslím si, že na klienty důvěryhodněji působí starší člověk, který si už něco prožil, než mladý člověk krátce po škole?

Nemyslím si, že věk nad 50 let je výhodou nebo nevýhodou. Je to v nás. Upřímnost a slušnost je to, na co sázím a vyplácí se mi to.

Jakými školeními noví obchodní zástupci procházejí?

Velice přínosná jsou různá školení, například o produktech nebo na témata Jak mluvit s klientem, Jak si domluvit schůzku apod. Těmito školeními procházíme v průběhu spolupráce a jsou vždy připravovaná s důrazem na naše aktuální potřeby z terénu.

» Příležitosti v E.ON: podívejte se, koho teď hledají

(PR článek)

Další články k tématu

Video: Co si personalistky myslí o klišé v CV?

„Požadujeme: flexibilitu, ochotu učit se novým věcem, kreativitu, odolnost vůči stresu.“  Kdo by neznal podobné obraty z pracovních inzerátů? A myslíte si, že právě to chtějí personalisté číst v životopisech a motivačních dopisech? Právě, že nikoliv. Chce to vlastní invenci Firmy očekávají, že si vymyslíte odpovědi vlastní. Nápaditější, konkrétní a hlavně takové, které vás skutečně vystihnou. Pokud … číst více

5 nej kariérních článků, které stojí za přečtení

Jaké kariérní tipy má cenu číst? Inspirujte se tím, co čtou ostatní. Vybrali jsme pro vás články, které vás na Jobs.cz nedávno výrazně zaujaly. Nahlédněte do kanceláří předních českých technologických firem a hned potom zjistěte, čím odsuzujete své CV k vyhození do koše. Když vám firma po měsíci odpoví, nezabijte své šance už první větou, … číst více

3 články pro osvěžení hlavy pro ty, kdo hledají práci

Hledáte nyní intenzivně novou práci? Vybrali jsme pro vás tyto 3 články, které vám osvěží hlavu a možná vás inspirují k zamyšlení: co chci vlastně v životě dělat, s kým a proč? 1. Dalibor Dědek: Dobrý šéf zůstává amatérem Zakladatel Jablotronu se v byznysu pohybuje přes 20 let, ale co se týká vedení lidí, razí „amatérský přístup“. „Když řídíte … číst více

Jazykové certifikáty, díky kterým získáte lepší práci

Angličtina je dnes pro studium i práci základ, proto je skvělé, když zvládáte další cizí jazyk. Velmi žádaná je němčina, francouzština, čím dál častěji pak ruština a další jazyky. Pokud tedy kromě angličtiny vládnete i jinou cizí řečí, byla by škoda si tuto znalost neposvětit certifikátem, co myslíte? Poradíme, jaký zvolit. » 2 minuty čtení « … číst více