Kurzy, na které můžete vyrazit i večer po práci

Možná nemáte šanci si vzít v létě dovolenou. Možná ani nechcete. Zároveň se ale toužíte někam „posunout“, získat nové podněty, dovednosti či vědomosti. Jak to skloubit? Vyřešit to mohou kurzy, které budete stíhat i po práci. Nechte se inspirovat a přečtěte si naše tipy.

» 2 minuty čtení «

1. Fotografujte

Že vytvořit krásné fotky můžete i jindy než za denního světla, dokládají třeba večerní kurzy fotografie. Mnohé začínají v září či v říjnu, a tak je právě nyní ten správný pro přihlášení. Večerní kurzy fotografie pro začátečníky i pokročilé najdete například v nabídce pražského FotoInstitutu.cz (po absolvování úrovně 3 kurzu je zde dokonce možné složit i akreditovanou rekvalifikační zkoušku) nebo Centra FotoŠkoda. V Praze, Brně či Ostravě je nabízí také společnost Nicom a třeba na severu Čech lze v tomto ohledu využít třeba služeb Liberecké školy fotografie.

2. Jděte na to tvůrčím stylem

Pokud jste spíše kreativní typ a chcete po práci „dobít baterky“, zkuste se poohlédnout po nabídce výtvarných, designérských či řemeslných kurzů. Malba, keramika, grafika, základy sochařství, vazba květin a další činnosti – to vše je dnes po večerech k mání. Tvůrčí kurzy v Praze nabízí například UMPRUM, AVU, Výtvarné centrum Pavliš, Výtvarný ateliér Lenky Husárikové či Umělecké studio Ateliér 45, v Brně třeba artschool.cz. A pokud máte po práci ještě dostatek vzpruhy k intenzivnímu myšlení, možná by vás mohl zaujmout některý z desítek kurzů tvůrčího psaní, které jsou v posledních letech rovněž velice populární.

3. Poznejte historii trochu jinak

Pohybujete-li se v oblasti, kde je potřeba znát trochu té historie a nebo vás dějiny prostě jen baví, mohou pro vás být zajímavé třeba průvodcovské kurzy. Nejčastěji probíhají formou procházky, a tak vlastně spojíte příjemné s užitečným. Odpolední a večerní kurzy tohoto zaměření pořádá třeba škola cestovního ruchu TYRKYS nebo Pražská informační služba. Chcete-li však získat průvodcovský certifikát, je nutné absolvovat kurzy širšího rozsahu.

4. (Re)kvalifikujte se

Možná už máte práci, ale uvažujete o změně. Proč tedy nevyužít některého z řady nabízených rekvalifikačních, nebo přímo kvalifikační kurzů? Pravdou je, že těch, které se konají ve večerních hodinách, je podstatně méně než kurzů intenzivních (denních), ale vězte, že i takové se najdou!

5. Naučte se vařit

Není nic příjemnějšího, než přijít domů po náročném pracovním dni a uvařit si něco dobrého k večeři. Opravdu dobrého. Povýšit běžnou večeři na gurmánský zážitek vám může pomoci některý z desítek nabízených večerních kurzů vaření. Inspirovat se můžete třeba ve Studiu Kulinář (České Budějovice), CEREXIM (Praha), Divoká vařečka (Brno), Cocina Rivero (Praha), Ola Kala vzdělávacím institutu (Praha) i jinde. A co víc: nejenže se něčemu přiučíte, ale v ceně kurzu bývá i občerstvení (včetně vlastnoručně uvařené večeře) a často i sklenka dobrého vína!

Lucie Černá

Další články k tématu

Czechitas: Schopné holky fušují klukům do IT

Holky v IT aby jeden hledal lupou. Dita Přikrylová, která pracuje v IT poradenství, o tom ví své. Rozjela proto Czechitas, kde spolu s dalšími nadšenými „ajťačkami” zasvěcuje holky do tajů kódování, programování, navrhování webů nebo grafiky. K IT tak díky jejím workshopů zatím přičichly stovky holek, už brzy se ale začnou počítat na tisíce. … číst více

10 kurzů, které můžete dát (nebo si přát) pod stromeček

Vadí vám konzumní styl Vánoc? Přejte si nebo nadělujte nemateriální dárky: vybrali jsme pro vás 10 zajímavých kurzů, které můžete s klidem zabalit do dárkové krabičky a převázat mašlí. A nebo si je můžete přát pro sebe. » 3 minuty čtení « ↑ Šťastné a veselé. Potěšte letos své blízké opravdu originálním dárkem. 1. Jak zařídit … číst více

Programujte! 5 rad, jak si vybrat dobrý kurz

Chcete se naučit programovat, nebo jen prohloubit dosavadní znalosti programovacích jazyků? Porozhlédněte se v nabídce kurzů. Máme pár tipů, jak si vybrat ten nejlepší pro vás. » 2 minuty čtení « 1. Zkušený lektor nade vše Libozvučný název kurzu, známost školy? Ne, ne. Tím hlavním je osobnost školitele a jeho zkušenosti. Zejména v IT oboru probíhá šuškanda … číst více

Tipy na kurzy, které z vás udělají lepšího manažera

Člověk nepřijde na všechno sám, dokonce ani když je šéf. Tohle je 5 kurzů, které vám pomohou být ještě lepším manažerem. Vyberete si? Zaplatit vám je může i firma, zeptejte se na svém HR oddělení. » 2 minuty čtení « ↑ Vybrali jsme 5 kurzů, které z vás udělají lepšího šéfa. Nabídka je ale mnohem širší. … číst více