Kdy nejlépe hledat brigádu na léto? Teď!

Portál Jobs.cz právě nabízí asi 1500 míst pro brigádníky. Vyberete si? Nejvíce příležitostí lze najít ve službách, administrativě, prodeji a obchodě. Za hodinu práce se platí nejčastěji 75 až 100 korun.

shutterstock_123895186

Květen to jistí

Letní brigády a sezónní práce nezajímají pouze studenty, ale i ty, kteří delší dobu marně shánějí místo na plný úvazek. Pokud si chcete o prázdninách přivydělat, snažte si brigádu sehnat během května. V červnu a červenci už totiž poptávka firem značně zeslábne.

Během května se na Jobs.cz objeví asi 8 tisíc míst pro brigádníky. Do půlky prázdnin se na portále protočí asi 25 tisíc brigád.

» Zobrazit všechny aktuální brigády na Jobs.cz

V jakých oborech je nejvíce brigád?

Nejvíce přivýdělků firmy nabízejí ve službách, obchodě a prodeji nebo marketingu (rozdávání letáků, různé propagační akce na festivalech a podobně). Prázdninové pomocníky hledají také podnikatelé v cestovním ruchu a pohostinství. Dostatek brigádnických míst nabízejí i kancelářské firmy, které hledají administrativní „záskoky“ za dovolené.

» TIP: Hledejte brigádu v mobilu. Stáhněte si naší aplikaci Brigády do kapsy

Peníze, nebo (budoucí) život?

Podle průzkumů dá skoro 90 procent firem šanci absolventům, kteří dokázali ještě během studií nasbírat pracovní zkušenosti v oboru. Pokud tedy studujete vysokou školu, představuje letní brigáda především dobrou šanci, jak se „zaháčkovat“ v zajímavé firmě a vylepšit si CV. Letní přivýdělek tedy nemusí řešit jen momentální nedostatek peněz; může plnit i vyšší cíle.

Aktuální brigády pro studenty, kteří hledají praxi do CV:

» Správce klientských služeb pro ČEZ

» Asistent/ka HR

» Java developer

» Výpomoc v marketingu

» Technik laboratoře

» Rusky mluvící asistentka

» Webový grafik

» Account Manager

Kolik si brigádníci vydělají?

Odměna za hodinu práce činí obvykle 75 až 100 korun za hodinu. V některých případech ale firmy platí i 150 až 200 korun za hodinu – týká se to zejména specializovanějších pozic, na které je zapotřebí například dobrá znalost cizích jazyků.

Jana Kutarňová
jana.kutarnova@jobs.cz

Další články k tématu

Baví vás technika? Electro World hledá nové kolegy

„Velmi rychle jsem zjistil, že to nejdůležitější pro tuhle práci je komunikace. Znalosti o produktech přijdou časem,“ říká Pavel Nykodým ze společnosti Electro World, který tu před čtyřmi lety začínal na prodejně a dnes dělá školitele. Firma aktuálně shání nové prodejce, pokladní i skladníky. Na tom, jestli mají maturitu, se nebazíruje. Důležité je, jak se … číst více

Jobs.cz teď umí najít práci přímo tam, kde bydlíte

Najděte si s Jobs.cz nové zaměstnání tam, kde skutečně žijete. Protože víme, že spoustě lidí nevyhovovalo zobrazování nabídek souhrnně za celé kraje, změnili jsme to. Nově do vyhledávacího políčka napište konkrétní město a zaškrtněte vzdálenost, kterou jste ochotni dojíždět. Okruh vyhledávání si můžete rozšířit až o 50 kilometrů. Na pomezí tří krajů Lucie bydlí v Kutné … číst více

Práce počká: prodlužte si poslední prázdniny

Chystáte se hned po škole zapadnout do prvního zaměstnání a začít šplhat po kariérním žebříku? Zbrzděte – práce počká. Udělejte si čas sami na sebe a odjeďte se rozhlédnout po světě. Jde to, i když máte hluboko do kapsy. ↑ Našetřete na letenku a na cestování si vydělejte na místě. Třeba sbíráním ovoce na Novém … číst více

Nejhezčí kanceláře mají Google, IN-SPIRO a Air Bank

Které firmy nabízejí nejhezčí pracovní prostředí? Porota soutěže CBRE Zasedačka roku vybrala Google, IN-SPIRO a Air Bank. Posuďte sami, jestli to porotci trefili. O vítězství ve třech kategoriích (Zasedačka roku, Inovativní kancelářský koncept, Nejatraktivnější pracovní prostředí) se ucházelo 72 firem. » 2 minuty čtení « Zasedačka roku: Google Co řekli porotci: „Společnost Google patří obzvláště mezi … číst více