Kdy nejlépe hledat brigádu na léto? Teď!

Portál Jobs.cz právě nabízí asi 1500 míst pro brigádníky. Vyberete si? Nejvíce příležitostí lze najít ve službách, administrativě, prodeji a obchodě. Za hodinu práce se platí nejčastěji 75 až 100 korun.

Květen to jistí

Letní brigády a sezónní práce nezajímají pouze studenty, ale i ty, kteří delší dobu marně shánějí místo na plný úvazek. Pokud si chcete o prázdninách přivydělat, snažte si brigádu sehnat během května. V červnu a červenci už totiž poptávka firem značně zeslábne.

Během května se na Jobs.cz objeví asi 8 tisíc míst pro brigádníky. Do půlky prázdnin se na portále protočí asi 25 tisíc brigád.

» Zobrazit všechny aktuální brigády na Jobs.cz

V jakých oborech je nejvíce brigád?

Nejvíce přivýdělků firmy nabízejí ve službách, obchodě a prodeji nebo marketingu (rozdávání letáků, různé propagační akce na festivalech a podobně). Prázdninové pomocníky hledají také podnikatelé v cestovním ruchu a pohostinství. Dostatek brigádnických míst nabízejí i kancelářské firmy, které hledají administrativní „záskoky“ za dovolené.

» TIP: Hledejte brigádu v mobilu. Stáhněte si naší aplikaci Brigády do kapsy

shutterstock_123895186

Peníze, nebo (budoucí) život?

Podle průzkumů dá skoro 90 procent firem šanci absolventům, kteří dokázali ještě během studií nasbírat pracovní zkušenosti v oboru. Pokud tedy studujete vysokou školu, představuje letní brigáda především dobrou šanci, jak se „zaháčkovat“ v zajímavé firmě a vylepšit si CV. Letní přivýdělek tedy nemusí řešit jen momentální nedostatek peněz; může plnit i vyšší cíle.

Aktuální brigády pro studenty, kteří hledají praxi do CV:

» Správce klientských služeb pro ČEZ

» Asistent/ka HR

» Java developer

» Výpomoc v marketingu

» Technik laboratoře

» Rusky mluvící asistentka

» Webový grafik

» Account Manager

Kolik si brigádníci vydělají?

Odměna za hodinu práce činí obvykle 75 až 100 korun za hodinu. V některých případech ale firmy platí i 150 až 200 korun za hodinu – týká se to zejména specializovanějších pozic, na které je zapotřebí například dobrá znalost cizích jazyků.

Jobs.cz

Další články k tématu

Baví vás technika? Electro World hledá nové kolegy

„Velmi rychle jsem zjistil, že to nejdůležitější pro tuhle práci je komunikace. Znalosti o produktech přijdou časem,“ říká Pavel Nykodým ze společnosti Electro World, který tu před čtyřmi lety začínal na prodejně a dnes dělá školitele. Firma aktuálně shání nové prodejce, pokladní i skladníky. Na tom, jestli mají maturitu, se nebazíruje. Důležité je, jak se … číst více

Najděte si práci v personalistice. Firmy vás potřebují

Než shánět v nejisté době práci, vyplatí se stát odborníkem na shánění práce druhým. Vyplývá to z aktuálních čísel portálu Jobs.cz. 4 tisíce pozic pro personalisty V personalistice a lidských zdrojích je poptávka firem po nových zaměstnancích poměrně slušná. Loni bylo na Jobs.cz vystaveno skoro čtyři tisíce pozic souvisejících s personalistikou, HR managementem a poradenstvím. To je v porovnání s rokem … číst více

Malí Češi chtějí být učiteli, velcí rentiéry

Každý čtvrtý Čech se věnuje povolání, po kterém toužil už jako dítě. Zjistila to personální agentura Advantage Consulting, která zkoumala, jak se v průběhu života mění kariérní sny dospělých. Do průzkumu se zapojilo 1463 lidí. Místo tabule bezpracný příjem A výsledky? Nejvíce Čechů v dětství toužilo po kariéře učitele nebo učitelky. Romantickou představu o psaní křídou a … číst více

Trainee program z vás udělá profíka ještě před státnicemi

Trainee program je ideální startovací dráha, když vám zbývá rok nebo dva do konce školy. Petr Pokorný, který studuje ekonomii na UK v Praze, se takhle dostal do firmy Logio. Stínuje konzultanty na schůzkách u klientů a pomáhá vymýšlet komplexní logistická řešení. „Je to hodně pestrá práce a dost jsem se tu naučil. Navíc mi … číst více