Kavárna, vlak, domov. Pracujte v pátek 7. 11. odkudkoli!

Jen třetina firem v Česku netrvá na tom, aby lidé seděli od rána do večera v kancelářích a umožňuje jim pracovat třeba z domova. Microsoft, Jobs.cz a Sodexo Benefity chtějí, aby takových moderně smýšlejících firem přibylo: na pátek 7. listopadu proto vyhlašují Den práce odkudkoli.

» 2 minuty čtení «

shutterstock_121770754

↑ Linka Praha-Ostrava. Ve vlakovém kupé se dá „odbavit” spousta práce.

Firmy, nebojte se

Jedná se už o druhý ročník, projekt vymyslel Microsoft. Chce ukázat, že s využitím dnešních technologií je možné pracovat opravdu skoro odkudkoli.

„Naše zkušenost ukazuje, že možnost pracovat odkudkoli, nejen z kanceláře, dovoluje plně zapojit i zaměstnance, kteří bydlí stovky kilometrů od sídla firmy nebo ze zdravotních či rodinných důvodů nemohou denně dojíždět,“ říká Dagmar Ševčíková, personální ředitelka českého Microsoftu.

„Home office“ si běžně berou i lidé pracující v Jobs.cz.

#TakPracujuJa

Patříte k těm, kteří pracují doma v papučích nebo ráno sbalíte počítač, mobil a vyrazíte do kavárny, coworkingového centra, vlaku nebo kamkoliv jinam? Pak sdílejte svou fotku na sociálních sítích s hashtagem #TakPracujuJa. Za každý z prvních 500 příspěvků daruje Microsoft 200 korun na podporu projektů, které pomáhají zaměstnávat znevýhodněné lidi.

jobs_workeverywhere

↑ Pošlete na sociální sítě fotku, jak pracujete jinde než v kanceláři.

Pružnost táhne

Pružná pracovní doba a firemní kultura založená na důvěře, nikoliv kontrole: to jsou dvě obrovská lákadla, podle kterých si mladí talentovaní lidé vybírají zaměstnavatele. „V případě pozic s flexibilní úpravou podmínek firmy často obdrží několikanásobně více odpovědí,“ upřesňuje Tomáš Ervín Dombrovský, analytik portálu Jobs.cz.

Kam vyrazit?

Domov nebo kancelář tedy nejsou jedinými místy, odkud můžete pracovat. Zkusit můžete třeba nějaké coworkingové centrum – obvykle nabízejí zkušební den zdarma. Několik z nich jsme v Praze i Brně navštívili, přečtěte si, co nabízejí:

» Navštívili jsme 7 coworkingů v Brně. Co jsme zjistili?

» Testovali jsme pro vás 3 pražská coworkingová centra

» Zaměstnání je unavovalo, tak založili Pracovnu

» Podnikatelka založila Baby Office: Děti si hrají, rodiče pracují

Jobs.cz

Další články k tématu

Dvanáct let vařila v USA, teď vede kavárnu s handicapovanými

Pavla Stine 12 let vařila v restauracích ve Spojených státech. Pak usoudila, že chce zpět do Česka. Vést kurzy vaření a pracovat s reklamními texty ji ale moc neuspokojovalo. Když ji oslovili z občanského sdružení Náruč v Řevnicích, aby jim pomohla rozjet sociální podnik v podobě kavárny a výrobny domácích těstovin, dlouho neváhala. Rok jinak v řevnické neziskovce Pavla Stine se … číst více

10 vět, které pijí krev každému programátorovi

Programátorství je řehole. Plat sice ujde, ale kdyby byl za každou z následujících věcí příplatek, Gates by se mohl jít zahrabat… 1.  Prosím tě, máš chvilku? Zavřené dveře. Cedulky “nerušit”. Sluchátka na uších. Nepomůže nic! Jakmile jsi v “zóně”, máš asi tak dvě minuty, než se tvoje myšlenková konstrukce zřítí jako domeček z karet zásluhou … číst více

Je to ta pravá? 5 znaků, že jste si vybrali dobrou práci

Máte štěstí, že chodíte do práce rádi a děláte to, co vás naplňuje? Nebo se naopak trochu trápíte? Těchto 5 bodů patří mezi znaky toho, že jste si vybrali správně. 1. Vážíte si šéfa i kolegů Jestli pracujete s lidmi, kterým věříte a kterých si lidsky i profesně vážíte, máte obrovské štěstí. Netrápí vás totiž dilema, … číst více

Ze zákulisí: Jak si banky vybírají nové kolegy?

Banky teď přes Jobs.cz hledají více než 2000 nových kolegů. Třeba bankovní poradci a specialisté patří mezi nejžádanější profese vůbec. S čím můžete počítat, pokud se rozhodnete pro kariéru v bankovnictví a odešlete svůj životopis? Nahlédněte s námi do zákulisí toho, jak si banky vybírají nové lidi. Koho banky hledají? Kromě zmíněných poradců a specialistů banky nyní shánějí … číst více