Kameraman Petr: stáž na Nově mi změnila život

Za výrobou každého televizního pořadu stojí různorodý tým profesí, včetně kameramanů. Jedním z nich je v TV Nova také Petr Ježek, který neváhal ani minutu, přihlásil se do výběrového řízení na stáž a uspěl. Následně dostal nabídku stálého pracovního místa, které mu přináší celou řadu nevšedních zážitků. Nyní tak má možnost pracovat v dynamickém prostředí a s nejnovějšími technologiemi.

Petr o sobě říká: Jsem aktivní člověk, který se rád učí novým věcem. Pracuji na pozici, kde se moje pracovní náplň i pracovní tým mění každý den. Dostanu se tak do kontaktu se spoustou profesionálů, od kterých se můžu hodně naučit. Zároveň jde o práci, ve které neexistuje stereotyp, a která mi přináší hodně nevšedních zážitků.

Proč jste si vybral právě TV Nova?

Chtěl jsem natáčet různá témata na různých místech v České republice i v zahraničí. Chtěl jsem na vlastní kůži zažít některé významné události, které jsem do té doby sledoval jen na obrazovce. Chtěl jsem se dostat k nejmodernějším technologiím. Tyto možnosti mi Nova nabídla, a když si k tomu přičteme fakt, že je nejsledovanější televizí v republice, nebylo nad čím váhat.

Zpravodajství_Publicistika_001

↑ Práce kameramana je hodně pestrá, dostane se na spoustu zajímavých míst.

Co si jako první vybavíte, když si vzpomenete na přijímací pohovor na stáž v TV Nova?

Obrovskou nervozitu. Už když mi volali, že mám na tento pohovor přijít, klepal se mi hlas a po zavěšení jsem si musel na chvilku sednout. Hodně jsem do Novy chtěl a byl to zároveň můj snad vůbec první pohovor na stáž či práci. Když jsem na něj přišel, všichni na mě byli milí a evidentně chápali moji nervozitu. Všechno mi vysvětlili a já jsem odcházel výrazně více v pohodě, než když jsem přicházel.

» Příležitosti, které TV Nova nabízí absolventům

Jaký byl váš první den na stáži?

Pamatuju si, že mi byl představen můj vedoucí, který mi následně ukázal všechna důležitá pracoviště a všechny důležité lidi, se kterými jsem se měl dostat do styku. Viděl jsem například zpravodajské studio a režii, vyzkoušel jsem si techniku používanou na reportážních výjezdech a spoustu dalšího. Byl jsem hodně potěšený tím, s jakou ochotou se mi všichni věnovali.

TV technologie_podpora_002↑ Takhle to vypadá v zákulisí televizního vysílání.

Co vám práce v TV Nova přinesla?

To všechno, co mi Nova přinesla, se sem asi ani nevejde. V první řadě mi umožnila profesně růst a naučit se mnoho nových věcí. Také jsem zde našel nové přátele a poznal spoustu nových lidí nejen uvnitř firmy, ale i při samotném natáčení. A co je pro mě velmi důležité – zažil jsem při natáčení spoustu zajímavých a krásných věcí, na které rád vzpomínám.

Co byste vzkázal lidem, kteří o stáži v TV Nova uvažují?

Neváhejte ani minutu. Přesně to jsem na vašem místě udělal před lety a od té doby jsem toho ani na sekundu nelitoval. Nova mi změnila život a věřím, že v tom bude pokračovat i nadále.

» Příležitosti, které TV Nova nabízí absolventům

Další články k tématu

Práce počká: prodlužte si poslední prázdniny

Chystáte se hned po škole zapadnout do prvního zaměstnání a začít šplhat po kariérním žebříku? Zbrzděte – práce počká. Udělejte si čas sami na sebe a odjeďte se rozhlédnout po světě. Jde to, i když máte hluboko do kapsy. ↑ Našetřete na letenku a na cestování si vydělejte na místě. Třeba sbíráním ovoce na Novém … číst více

Absolventka Katka: díky Jobs.cz získala stáž v Komerční bance

 „Poprvé v životě jsem něco vyhrála,“ říká absolventka Kateřina Horká, která loni vyhrála čtyřtýdenní stáž v IT oddělení Komerční banky. Jobs.cz se zajímal: co se tam Katka naučila? » 2 minuty čtení « ↑ Kateřina Horká vystudovala informatiku na VŠE. Loni díky Jobs.cz stážovala v Komerční bance. Nejlepší videodotazník Kateřina Horká vyhrála soutěž o nejlepší videodotazník, kterou … číst více

Ze stážisty sportovním moderátorem na TV Nova

Martina Čermáka určitě znáte z obrazovek televize Nova. Je důkazem, že jít za svým snem hned po škole se vyplácí. Půl roku po dokončení gymnázia v Českém Krumlově, psal se listopad 2012, se Martin rozhodl jít na pohovor do TV Nova. A jako čerstvý absolvent uspěl ve výběrovém řízení na pozici Sportovní moderátor a reportér. … číst více

Podnikání mi dalo svobodu a vzalo klidné spaní

Zuzana Vičanová před časem ztratila práci. Když se oklepala, začala podnikat. Najala špičkové kuchaře a založila ve Zlíně Kulinářské centrum CHEF – školu vaření. Začátky rozhodně nebyly růžové. „Dost nás potrápil soud se zápisem do obchodního rejstříku a pak úřady, které na nás nemají škatulku,“ říká Zuzana Vičanová. Loni se svým nápadem uspěla v soutěži pro … číst více