Hledáte částečný úvazek? Zkuste to v Deichmannu

„Hlavní je komunikativnost, vztah k módě a fyzická zdatnost, žádné zvláštní vzdělání není třeba“ říká Nina Holoušová, šéfka oddělení rozvoje lidských zdrojů v DEICHMANN-OBUV. Přes Jobs.cz teď obsazují hodně pozic: hlavně prodejních, ale hledají i člověka do marketingu nebo takzvanou cestující vedoucí. „To je dobrá příležitost, pokud vás baví cestování a chcete nasbírat manažerské zkušenosti,“ říká Nina.

↑ Nina Holoušová: „Pracuje u nás i hodně studentů a maminek.”

Jaké pozice teď máte otevřené?

Všechny možné, většinou jsou to prodejní pozice. Nejvíce teď hledáme prodavačky/prodavače a zástupce/kyně vedoucí pro všechny naše provozovny v ČR.

Nabízíte příležitosti i pro ty, kteří nechtějí prodávat?

Například do Brna sháníme marketéra na poloviční úvazek. Otevřenou máme i pozici jménem cestující vedoucí prodeje. Tato vedoucí nemá na starosti svůj stálý tým, ale cestuje po různých prodejnách tam, kde vedoucí zrovna chybí. Je to dobrá práce pro lidi, kteří rádi cestují a zároveň chtějí nasbírat manažerské zkušenosti. To, že máte třeba každý měsíc na starosti jiný tým lidí, je totiž velká škola.

Jaká práce čeká lidi na prodejnách? Jak vypadá typický pracovní den?

Typický pracovní den našich prodavačů vypadá tak, že se věnují vlastně veškeré práci na prodejně. Takže přijímají, oceňují a zařazují zboží, dělají dekorační práce, jsou na pokladně. A samozřejmě komunikují se zákazníky, například jim radí, co se k čemu hodí.

» Podívejte se na nabídku práce v Deichmannu

Co musí uchazeči umět dopředu, aby práci u vás získali?

Žádné zvláštní dovednosti nejsou potřeba. Hlavní je komunikativnost, vztah k módě a fyzická zdatnost. Ráda bych zdůraznila, že u nás je velká možnost kariérního postupu. Když k nám někdo nastoupí na pozici prodavačky, může se postupně vypracovat až třeba na oblastní vedoucí. Spoustu pozic obsazujeme interně.

Jak dlouho trvá, než nové lidi zaškolíte?

Zaškolení trvá jeden až tři měsíce, podle pozice. U prodavaček je to asi měsíc. Zaškolí ji přímo kolegové na prodejně, postupně jí ukáží všechny činnosti. Personál se u nás střídá na směny, takže ne vždy pracujete s tím stejným člověkem. Prodejna má také úplně jinou dynamiku ve všední den, o víkendu, ráno, odpoledne a večer.

Nabízíte hodně částečných úvazků. Dá se říct, že u vás pracuje hodně studentů a maminek na mateřské? Nebo komu dalšímu zkrácená pracovní doba vyhovuje?

Máme tu hodně maminek i studentů. Vedoucí se jim většinou snaží při plánování směn vyjít vstříc. Pracuje u nás i hodně žen, které dělají třeba nehty, kosmetiku, poradenství či design na živnostenský list. Nevydělají si tím ale tolik, proto hledaly práci na částečný úvazek, aby měly stabilní a jistý příjem.

Chytnou se u vás i absolventi?

V přípravě máme trainee pozici pro mladé lidi. Chodí nám totiž opravdu hodně životopisů od absolventů středních i vysokých škol, kteří nemohou sehnat práci ve svém oboru. Pravděpodobně příští rok pro ně vytvoříme pozici na plný úvazek: trainee cestující asistent. Bude to příprava na pozici cestující vedoucí, kolegové tak budou možnost se učit, sbírat zkušenosti a časem se vypracovat na jiný post.

Zaujalo mě, že jako benefit nabízíte 1,5 platu ročně navíc. Jaké další výhody mohou zaměstnanci čerpat?

Kromě toho, že ročně dostáváme 13,5 platu, máme také 5 týdnů dovolené a podíl na zisku v podobě provize z obratu. Deichmann je v Česku největším prodejcem obuvi dle obratu, zisku i prodaných párů. Příjemným benefitem je, že dostáváme boty. Dvakrát ročně pracovní obuv zdarma, dvakrát ročně poukázka na další boty a jeden pár na Vánoce. Naši zaměstnanci tedy mívají přeplněné botníky.

Když k vám někdo zamíří na pohovor, co byste mu doporučila, jak se může připravit?

Doporučila bych naprostou otevřenost, aby nevznikla zbytečná zklamání. Velmi často u pohovorů sedím a vidím, že se uchazeči bojí zeptat. Neví, co od práce čekat. Jsem ráda, když se uchazeči zeptají a můžeme si vyjasnit představy. Je to lepší, než pak zbytečně ukončovat pracovní poměr jen kvůli tomu, že se něco dostatečně neprobralo.

» Podívejte se na nabídku práce v Deichmannu

 (PR článek)

Další články k tématu

4 obory, ve kterých můžete podnikat i doma po večerech

Stále častěji slýcháte, že si kamarád udělal živnostenský list a začal podnikat? Přivýdělek k platu v zaměstnání se může hodit. Máme tipy na čtyři obory, ve kterých se dá dobře podnikat i doma v obýváku. Jsou to služby, které si teď firmy hodně žádají a jsou ochotné za ně platit. A co získáte vy? Kromě peněz i … číst více

Práce, kde dostanete volnou pracovní dobu

Přibývá firem, které si uvědomují, že lidé chtějí mít čas i na osobní život, nejen na práci. Pružná pracovní doba a možnost pracovat částečně z domova se tak v inzerátech objevuje stále častěji. Jaké pozice to třeba jsou? 1. HR assistant pro Servodata » Podívat se na pozici Co je to za firmu: IT společnost … číst více

Rok 2016: Rostly platy i šance získat lepší práci

Tak tenhle rok stál za to. Firmy na Jobs.cz vystavily rekordně nabídek a ochotněji nabízely lepší platy. Prostě a jednoduše – kdo letos změnil práci, většinou si o dost polepšil. Do konce roku 2016 ještě pár dní zbývá – využijte toho, že je doba pro hledání práce tak příznivá a odpovězte na pár inzerátů ještě … číst více

Jaká fotka se hodí do životopisu?

Vždy když mě někdo osloví s tím, abych udělala přednášku na téma životopis, připadá mi, že toto téma je provařené a že všichni už musí vědět, jak na to. Bohužel ze čtyřleté praxe vyplývá, že tomu tak není. Většina studentů a absolventů i vysokých škol je schopná zaslat životopis, který člověku spíše ublíží, než aby mu … číst více