Do práce na kole: vytvořte tým a ujeďte co nejvíc

Stačí mít kolo a pár kolegů, kteří jsou pro „každou špatnost“. V květnu startuje další ročník projektu Do práce na kole. Cyklotýmy se ale mohou registrovat už od 12. března a soutěžit o různé ceny.

» 1 minuta čtení «

shutterstock_31565926

↑ V květnu se jezdí do práce na kole!

V obleku i lodičkách

Letošní ročník nese motto: Do práce na kole ve vší parádě. Městský cyklista, který právě míří na pracovní schůzku, se do barevného upnutého dresu nejspíš soukat nebude. Na kolo ale může vyrazit v jakémkoliv oblečení, třeba v saku a kravatě nebo šatech a lodičkách.

„Oslovili jsme mnohé české designéry, kteří se ve své tvorbě věnují i cyklooblečení a cyklodoplňkům. Ti věnovali do soutěže některé ze svých parádních kousků,“ říká Iva Nevečeřalová ze sdružení Auto*Mat, které projekt Do práce na kole pořádá.

Registrace do konce dubna

Letošní, už pátý ročník, podpoří 25 českých měst: Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň, Liberec, Hradec Králové, Zlín, Pardubice, České Budějovice a další.

Vytvořte tým

Zajistit si účast je jednoduché: stačí v práci vytvořit 2 – 5členný tým a registrovat se do konce dubna. Prvních 200 přihlášených dostane tričko a sportovní sluchátka. Týmy, které registraci stihnou do konce března, zaplatí o 20 % méně na startovném.

Milion kilometrů

V roce 2014 vyrazilo do práce na kole 5.768 cyklistů z 912 firem. Letos sdružení Auto*Mat očekává ještě vyšší zájem. Loni cyklotýmy najely milion kilometrů a kdyby se to sečetlo, 31krát objeli zeměkouli. Soutěžit mohou také  firmy – o titul Cyklozaměstnavatel roku. Loni si cenu odnesla jihlavská společnost Bosch Diesel, která zaměstnancům poskytuje firemní kola nebo sprchy, stojany a sušáky.

Jobs.cz

Další články k tématu

Polovina lidí považuje porady za ztrátu času

Pracovní porada je pro 54 procent českých zaměstnanců synonymem ztráty času. Alespoň to vyplynulo z internetového šetření mezi 843 návštěvníky portálu Jobs.cz. Vztah patnácti procent Čechů k poradám je ještě mnohem horší: nesnášejí je a když se naskytne vhodná příležitost, vyhnou se jim. Výsledkem jsou jen další porady “Častou chybou je špatná organizace setkání. Mnohdy není jasné, … číst více

6 tipů, jak v práci najít štěstí hned teď

Nečekejte, až vás šéf uznale poplácá po rameni nebo se vám povede něco „velkého”. Úspěch a radost můžete v práci prožívat každý den. Stačí, když si je uvědomíte a pojmenujete. Vychutnávat si pocit štěstí a naplnění pak bude mnohem snazší. » 3 minuty čtení « 1. Zapomeňte na: až jednou… Až budu vydělávat víc… Až … číst více

Pochlubte se hezkými kancly. Fotky sbírá Zasedačka roku

Bílé stoly, šedý koberec a jedna kytka na kilometr čtvereční open spacu. Že byste se v takové kanceláři zbláznili? Hodně firem si už naštěstí uvědomuje, že aby lidé dobře pracovali, potřebují se v kancelářích cítit dobře. » 2 minuty čtení « ↑ Skluzavka na poradu s kolegy (firma Techo). Pochlubte se, jak to u vás vypadá Pracujete ve … číst více

62 % nováčků nikdo nezaškolil, zjistil průzkum Jobs.cz

Firmy dnes dělají všechno možné, aby přilákaly nové lidi. Zajímalo nás, co se děje po nástupu, konkrétně jak probíhá zaškolování. Výsledky nám docela vyrazily dech. 62 % lidí řeklo, že se jim nikdo pořádně nevěnoval. Zaučili mě, až když jsem chtěl odejít „Zaškolení neproběhlo vůbec. Vše jsem si musel zjišťovat sám. Byl jsem tedy odkázán … číst více