Call centrum se dá dělat i jako práce z domova

Dělat operátora call centra z domova? To jde? „Tuto možnost jsme začali nabízet před pár měsíci a osvědčila se. Naši operátoři na vybraných projektech mohou pracovat z domova třeba i každý den, na celý úvazek, nebo jen občas, prostě jak se jim to hodí,” naznačuje nový trend Karolina Spránitz Kondrat, HR manažerka společnosti Comdata. Jak to ale vypadá v praxi?

To, že flexibilní úvazky a práce odkudkoli začínají být novým standardem, ukazuje i fakt, že se začíná prosazovat v oborech, kde bychom si je ještě nedávno dokázali představit jen těžko. Call centrum? Pravděpodobně všichni vidíme hlučnou open space kancelář přeplněnou lidmi za monitorem se sluchátky na uších, jak mluví jeden přes druhého. To se ale postupně začíná měnit.

Práce z domova pro maminky s dětmi

„Můj pětiletý syn byl často nemocný, takže jsem s ním musela zůstávat doma, když nemohl do školky,” popisuje začátky Radka. „Vedoucí mi sama nabídla možnost vzít si v takových případech home office.”

↑ Radka u svého domácího pracovního místa. „Asi se brzy přesunu ke stolu, přeci jenom gauč je pohodlný, ale pro záda to na delší práci není ideální.”

Jak jde skloubit taková práce s péčí o dítě? „Je to náročnější na přípravu, třeba snídani musím mít nachystanou, ještě než se syn vzbudí. Vysvětlila jsem mu, že pracuju vedle v pokoji, že za mnou může přijít, ale když mu ukážu, že má být potichu, musí chvíli počkat, až domluvím. A jde to dobře,” pochvaluje si Radka, která pracuje v liberecké pobočce na částečný úvazek jako operátorka linky O2.

Společnost Comdata nabírá po celé ČR. » Podívejte se na pozice

Když nemůžete dojíždět

Jiný příběh ukazuje Oto z Ostravy: „Přestěhoval jsem se a musel bych hodinu a půl dojíždět nebo změnit práci. Jsem rád, že mi ve firmě vyšli vstříc. Teď jezdím do kanceláře jen jednou či dvakrát do měsíce zjistit novinky.”

Práce z domova samozřejmě není pro každého. Vyžaduje větší disciplínu a zodpovědnost. Nic vás nenutí ráno převléknout se z pyžama – a i do práce doma se dá zaspat. Jste také daleko od kolegů, není koho se zeptat na radu, ani s kým si promluvit u oběda. „Když potřebuju radu, řeším to telefonátem, jen to prostě není hned. Ohromnou výhodou je naopak to, že máte klid a ticho na telefonát, nemusíte se překřikovat s kolegou z vedlejší kóje,” chválí si Oto, který už třetí měsíc dělá z domova operátora na lince Vodafone.

↑ „Jako první jsem si pořídil dobré křeslo. A tohle tričko je můj pracovní oděv, každé ráno se do něj převléknu, mám to místo cesty do práce,” vysvětluje Oto.

Klidnější pracovní prostředí může být důležité například pro introverty nebo starší lidi, i těm je firma Comdata otevřená. „Pro práci doma lidem samozřejmě zapůjčíme veškeré potřebné technické vybavení, nutné je mít jen rychlé internetové připojení a klidné prostředí, ve kterém můžete pracovat a věnovat se klientovi. Snažíme se prostě lidem vyjít vstříc,” shrnuje HR manažerka firmy Comdata.

» Čtěte dále: Comdata – věk u nás nehraje roli

Podle jejích slov nyní z domova pracuje kolem 40 operátorů Comdata po celé ČR a flexibilní podmínky práce chtějí lidem otevírat i dál: „Home office je v call centrech stále ještě nestandardní. Víme ale, že čeští zaměstnanci hodně dbají na vyváženost mezi prací a osobním životem. Chtějí flexibilitu, a proto jdeme touto cestou a budeme projekt i nadále rozšiřovat. Jsme lídrem v oblasti externích call center a chceme propagovat nové trendy v pracovním prostředí a v možnostech, které můžeme nabídnout našim zaměstnancům.”

A mimochodem: všichni lidé, kteří se podíleli na tomto článku, pracovali z domova!

» Prohlédněte si aktuálně nabízené pozice v Comdata

(PR článek)

Další články k tématu

Když chtěl uchazeč ohromit, ale personalistu spíš vyděsil

Snažit se ze sebe vydat maximum a ukázat se v tom nejlepším světle – to je při hledání práce správná taktika. Na pohovoru totiž více než jinde platí, že pokud se nepochválíme sami, nikdo jiný to za nás neudělá. Jenže někdy to může působit jako tlačení na pilu. Nebo další historka z cyklu „Baron Prášil … číst více

Comdata: věk u nás nehraje roli

Šedesátník Alexander Jakerle pracuje v Comdata jako telefonní operátor. A některé ze svých mladších kolegů strčí svými výsledky i energií do kapsy. „Zas tak těžké to není. Člověk musí hlavně chtít a být živý. To ale nezáleží na věku, někteří lidé mi připadají mrtví i ve třiceti.” Co radí svým vrstevníkům, kteří po padesátce hledají … číst více

Loví vás headhunter. Co od něj můžete čekat?

Pracovních míst je dnes více než uchazečů, a tak se může lehce stát, že vás osloví headhunter. Zkusí vás pozvat na schůzku, aby představil konkrétní nabídku. Co od setkání s headhunterem čekat? A proč se vyplatí s ním slušně komunikovat, i když práci nehledáte? Zatím není ruka v rukávě Pokud vám napsal headhunter, znamená to, že jste se … číst více

Proč ve vás personalista nevidí to, co v sobě vidíte vy

Je to záhada. Odpověděli jste na několik pozic a máte pocit, že byste všechny mohli klidně dělat. Jenže vás nevybrali. Dali prý přednost někomu, kdo lépe odpovídal požadavkům. Jak to? Vždyť jste splňovali všechno! Problém je, že personalista vám skrze životopis nevidí do hlavy. Tak mu to zkuste umožnit a prodejte se líp. Buďte osobnější … číst více