5 webových služeb, bez kterých se neobejdete

Lámete si hlavu, jak uřídit své zakázky tak, abyste měli přehled a přitom nestrávili více času administrativou než samotnou prací? Vytipovali jsme pro vás 5 užitečných on-line pomocníků, kteří vám otravnou práci zpříjemní. Všechny jsou ve svých základních verzích zdarma a mají aplikace pro chytré telefony. Můžete je tak používat opravdu kdekoliv a vzájemně synchronizovat údaje z různých přístrojů.

» 3 minuty čtení «

1. Na nápady a poznámky: Evernote

Zrovna vás napadlo, v čem podnikat. Vyfotili jste si zajímavý objekt. Vytvořili jste si v hlavě nákupní seznam nebo se s kolegou dohodli, že mu přinesete zajímavou knížku. Evernote vám poslouží na poznámky nebo i celé romány, dokumenty, fotografie nebo záznamy z diktafonu. Snadno k nim nastavíte upomínky nebo je nasdílíte se spolupracovníky a klienty. Na rozdíl od jiných „poznámkových bloků” je výhodou Evernote jeho multifunkčnost a jednoduché a příjemné používání v chytrém telefonu.

2. Na měření času: Toggl

using-toggl

Pracujete na zakázkách několika klientů, plníte úkoly jeden za druhým a na konci dne nevíte, kolik času jste na jakém projektu strávili. Měřit čas můžete třeba s nástrojem Toggl. Spustíte stopky, pracujete, zastavíte stopky. Strávený čas přidělíte klientovi, projektu či úkolu a vrháte se na další. Čas můžete přidat i uměle, třeba když jste jej zapomněli měřit nebo pracovali chvilku off-line. Když se Togglu zdá, že pracujete nějak dlouho, umí se připomenout a zeptat se, zda jste nezapomněli stopky vypnout. Pokud vás na jednom projektu pracuje více, můžete tento měřič času sdílet a podle stráveného času pak třeba spolupracovníky finančně ohodnotit.

3. Na sdílení souborů s klienty: Dropbox

Potřebujete klientovi poslat soubor o velikosti 20 MB? Na nadměrné přílohy můžete s klidem zapomenout, stačí zákazníkovi poslat odkaz na daný soubor ( třeba fotografií) a on si ho rovnou stáhne. Přitom se nemusí nikde přihlašovat nebo registrovat. Takto funguje  Dropbox: on-line úložiště pro všechny vaše dokumenty, obrázky, fotografie či videa.  K dispozici jsou vám zdarma 2 GB prostoru. Českou alternativou je třeba Uschovna.cz.

4. Na řízení projektů: Basecamp

basecamp1

Lámete si hlavu, jak na dálku řídit zakázky a spolupracovníky? Vezměte si na pomoc BasecampV týmu si můžete rozdělit projekty, vytvářet u nich dílčí seznamy s úkoly, přidělit jim termíny a lidi, kteří je mají splnit. Můžete nahrávat soubory a svou činnost vzájemně komentovat.

5. Na faktury: Fakturoid

Fakturoid vám umožní rychle a on-line vystavit fakturu, přidat k ní vaše logo, zobrazit náhled nebo ji vytisknout. Klientovi pak stačí poslat odkaz, aby si mohl on-line fakturu exportovat do PDF nebo vytisknout. Můžete si také nastavit zasílání doprovodné korespondence, třeba poděkování za proplacení služeb nebo upomínku, když klient s platbou otálí. Ve Fakturoidu můžete také sledovat platební morálku zákazníků nebo tvořit šablony opakujících se plateb. Službu můžete díky aplikaci pro Android a iOS využívat i v chytrém telefonu.

Lenka Mydlová, Lukáš Dobrovolný

Další články k tématu

5 věcí, které musíte vědět, než půjdete na volnou nohu

„Pííp-píííp-píííp!“ zvoní neurvale budík v 6:30 ráno. Ach jo, už zase do práce? Co mě tam čeká? Jen další šedý týden v odstínech rutiny, nesmyslných porad, odkládání úkolů kvůli četbě knížky o prokrastinaci a šéf, který na poradách veledůležitě prezentuje moji práci? Mám já tohle zapotřebí? Pokud je vaší odpovědí rezolutní ne, na nic nečekejte a práskněte … číst více

Podnikáte na sebe? 7 tipů, jak si určit vlastní cenu

Na českém trhu se v posledních dvou letech vyrojilo tolik freelancerů, jako je hub po dešti. Vzniká tak velmi konkurenční prostředí svobodných profesionálů, kteří se utkávají s nabídkami u zákazníků. Co rozhoduje o úspěchu ve výběrovém řízení? Mimo jiné cena. Ale podle čeho ji stanovit? Poradíme. ↑ Sama na sebe, ale za kolik? Určit si vlastní plat, … číst více

Navštívili jsme 7 coworkingů v Brně. Co jsme zjistili?

Coworking je myšlenka, která zachraňuje spoustu těch, kdo pracují z domu. Jenže doma jim pobíhají psi, sousedé a děti a nejde se tam soustředit. Coworking slouží všem, kteří na dálku řídí firmu, jsou na volné noze nebo pracují pro společnost z jiného města a potřebují klid a motivující prostředí pro práci. A taky je to skvělý vynález pro … číst více

Šila pro radost na rodičovské, nyní se tím úspěšně živí

Libuše Čehylová je bývalá manažerka ve výstavnictví. Po narození dcer přemýšlela, jak bude zvládat kolotoč děti-práce-domácnost. Na rodičovské dovolené začala šít barevné doplňky – nejdřív jen tak pro radost. Dnes je z toho úspěšná značka Libuschka. „Podnikání mi dalo hlavně svobodu. S nadsázkou říkám, že tak flexibilní zaměstnavatel, u kterého bych mohla pracovat, neexistuje,“ říká Libuše, … číst více