10 oborů, ve kterých rostou nástupní platy

Cítíte, že byste si zasloužili lepší výplatu, ale šéf o tom nechce ani slyšet? Možná je na čase zkusit to jinde. Vytipovali jsme 10 oborů, ve kterých si nyní na pohovoru vyjednáte více než třeba před třemi lety. Konkrétní částka samozřejmě vždy závisí na regionu a  firmě.

1. Strojírenství

» Aktuální nabídky ve strojírenství

Tuzemští strojírenští giganti se těší z výrazného růstu zahraničních zakázek. To se odráží i v poptávce po nových posilách. Chybí hlavně zkušení konstruktéři, procesní inženýři, technologové, obsluha CNC strojů a další. V tvrdém konkurenčním prostředí se souboj o speciality vede i v přeplácení na některých pozicích.

Jak třeba zní nabídky firem: Konstruktér s praxí dostane 45 až 70.000 Kč.

2. IT

» Aktuální nabídky v IT

O programátory, IT analytiky, systémové inženýry nebo Java developery se firmy doslova perou. Platy jsou na některých pozicích skutečně královské. Pojem „nezaměstnaný kodér“ tak téměř neexistuje. Není třeba ani přílišná praxe: firmy rády skočí i po čerstvých absolventech.

Jak třeba zní nabídky firem: Java programátor s praxí dostane 45 – 80.000 Kč.

3. Farmacie

» Aktuální nabídky ve farmacii

Tomuto oboru se dlouhodobě velmi daří. Platí, že výdělky jsou ve farmaceutickém průmyslu jedny z nejvyšších.

Jak třeba zní nabídky firem: Farmaceutický reprezentant s praxí dostane 50 až 70.000 Kč.

4. Automobilový průmysl

» Aktuální nabídky v automobilovém průmyslu

Trend růstu zakázek je v tomto odvětví patrný i letos, což sebou nese zajímavé pracovní nabídky, od výroby po manažerské pozice.

Jak třeba zní nabídky firem: Manažer kvality s praxí dostane 45  – 65.000 Kč.

5. E-commerce

» Aktuální nabídky v e-commerce

V e-commerce (obchodování v internetovém prostředí) se v Česku angažuje mnoho nových investičních skupin, které mezi sebou soupeří o ty nejlepší lidi se znalostmi IT, marketingu, e-mailingu atd. Z toho těží uchazeči, kteří se nemusejí bát říci si o velmi příznivé podmínky nástupních platů.

Jak třeba zní nabídky firem: Senior PHP/Nette programátor dostane 60 – 90.000 Kč.

6. Výroba a průmysl

» Aktuální nabídky ve výrobě a průmyslu

Nákupní apetit Čechů je velmi silný a po oživení ekonomiky je to v obchodech znát. Výrobci nejrůznějšího zboží zažívají zlaté časy. Podniky mají kromě dělníků zájem o inženýry, mechaniky, technology, kvalitáře či manažery, kterým dokáží nabídnout výrazně lepší podmínky než v minulých letech.

Jak třeba zní nabídky firem: Výrobní inženýr s praxí dostane 40 – 65.000 Kč.

7. Stavebnictví

» Aktuální nabídky ve stavebnictví

Velké i menší stavební firmy si letos opravdu nemohou stěžovat na nedostatek zakázek. Hledají proto spoustu kmenových i sezónních pracovníků a jsou schopny jim nabídnout nadstandardní platové podmínky.

Jak třeba zní nabídky firem: Stavbyvedoucí  s praxí dostane 30 – 45.000 Kč.

8. Logistika

» Aktuální nabídky v logistice

Česká republika je logistickou tepnou v centru Evropy. Roste kamionová doprava, což klade důraz na řízení logistických řetězců ve firmách. Firmy hledají odborníky, kteří zvládnou ukočírovat distribuční a logistický tok zboží.

Jak třeba zní nabídky firem: Specialista logistiky s praxí dostane 30 – 45.000 Kč.

9. Centra sdílených služeb

» Aktuální nabídky v centrech sdílených služeb

Centra sdílených služeb nabízejí volná místa zejména uchazečům se znalostmi jazyků. I v tomto oboru jdou nástupní platy nahoru. Firmy kladou požadavky na ekonomické vzdělání a znalost i dvou a více jazyků.

Jak třeba zní nabídky firem: Finanční a reportigový asistent dostane 25.000 Kč.

10. Prodej a obchod

» Aktuální nabídky v prodeji a obchodu

Obchodníci jsou firmami žádaní dlouhodobě. I v tomto oboru je patrný nárůst platů pro nováčky.

Jak třeba zní nabídky firem: Key Account Manager s praxí dostane 30 – 60.000 Kč.

Jobs.cz

Další články k tématu

5 mýtů o práci pojišťovacích poradců

O práci zástupců pojišťoven koluje spousta zaručených „pravd“. Zeptali jsme se Petra Pavlíka a Libora Rolníka, kteří pracují pro jednu z největších pojišťoven na českém trhu – Allianz. Co je skutečnost a co jen povídačky? 1. Tato práce je založená na manipulování s lidmi S manipulací a zamlčováním důležitých věcí byste daleko nedošli. Klienti se nenechají opít rohlíkem. Nespokojený … číst více

Jak si vytvoříte finanční rezervu, když jste na volné noze

Začínáte podnikat na volné noze? Vytvořte si dopředu dostatečnou finanční rezervu. Mohou vás potkat situace, se kterými jste nepočítali, byť jste váš začátek podnikání v předstihu promýšleli. » 2 minuty čtení « ↑ Než se podnikání rozběhně, může to trvat. Počítejte s tím! Finanční plánování by mělo být denním chlebem všech, nejen začínajících podnikatelů. Ale … číst více

9 vět, které vám zabouchnou dveře před povýšením

Zdá se vám, že byste si zasloužili povýšení? Netlačte na pilu a dvakrát si rozmyslete, než před šéfem vyslovíte jednu z následujících vět. Mohou být totiž smrtelné nejen z hlediska povýšení, ale možná i vašeho celkového působení ve firmě. » 2 minuty čtení « ↑ Šéfe, chci povýšit. Jaké fráze vám ale spíš zavřou dveře? 1. Jsem tu … číst více

Rok 2016: Rostly platy i šance získat lepší práci

Tak tenhle rok stál za to. Firmy na Jobs.cz vystavily rekordně nabídek a ochotněji nabízely lepší platy. Prostě a jednoduše – kdo letos změnil práci, většinou si o dost polepšil. Do konce roku 2016 ještě pár dní zbývá – využijte toho, že je doba pro hledání práce tak příznivá a odpovězte na pár inzerátů ještě … číst více