Volných míst přibývá. Jak toho využít?

Dobrá zpráva: ekonomika konečně sílí. Na Jobs.cz teď najdete o desetinu více volných míst než ve stejnou dobu před rokem. Nové příležitosti čekají hlavně v obchodu, IT a strojírenství. „Letošní jarní měsíce patřily z pohledu online trhu práce k nejlepším za posledních 5 let,“ potvrzuje Tomáš Ervín Dombrovský, analytik portálu Jobs.cz.

Pro absolventy

Nabídek pro absolventy přibývá vůbec nejrychleji – v porovnání s loňskem o pětinu. Více je také brigád – proti loňskému jaru jich Jobs.cz nabízí o 18 procent více.

Jak toho využít: Hlídejte naši sekci Absolventi VŠ, ať vám neunikne žádná zajímavá nabídka. Sháníte brigádu na léto? Neváhejte doslova ani minutu a začněte odepisovat na lákavé inzeráty v sekci Brigády na Jobs.cz.

Pro ty, co hledají práci

Nejvíce příležitostí teď firmy nabízejí v prodeji a obchodu, IT a strojírenství. Více volných míst hlásí také administrativa. Na lepší šance se můžete těšit i ve financích a bankovnictví, i když tam není nárůst pozic tak rapidní, jako u jiných oborů.

Jak toho využít: Založte si Agenta Jobs.cz, který bude inzeráty prohledávat podle vašich požadavků a nejlepší nabídky vám přepošle do e-mailu. Taky je na čase pořádně vyšperkovat životopis. Jak na to, vás naučí třeba v tomhle kurzu nebo v  tomhle článku.

Pro ty, co chtějí změnu

Současná práce vás nebaví, šéf vám leze na nervy, ale se změnou kvůli vrtkavé náladě trhu práce otálíte? Teď už nemusíte. Naopak – je nejlepší čas poohlédnout se po novém působišti. „Předpokládáme, že příznivý vývoj na pracovním trhu bude pokračovat i v následujících měsících,“ říká Tomáš Dombrovský.

Jak toho využít: Vytvořte si profesní profil (online CV) a nezapomeňte jej zviditelnit personalistům z databáze Jobs.cz. Ti profily uchazečů pravidelně procházejí a oslovují je se zajímavými nabídkami na přímo.

Jobs.cz

Další články k tématu

Malí Češi chtějí být učiteli, velcí rentiéry

Každý čtvrtý Čech se věnuje povolání, po kterém toužil už jako dítě. Zjistila to personální agentura Advantage Consulting, která zkoumala, jak se v průběhu života mění kariérní sny dospělých. Do průzkumu se zapojilo 1463 lidí. Místo tabule bezpracný příjem A výsledky? Nejvíce Čechů v dětství toužilo po kariéře učitele nebo učitelky. Romantickou představu o psaní křídou a … číst více

10 fatálních chyb, kterými zabíjíte své CV

Kdy naposledy jste aktualizovali svůj životopis? Přestaňte práci se svým životopisem brát jako rutinu a podívejte se na své CV vždy novýma očima. Vyvarujete se tak zdánlivě stokrát opakovaným chybám, které na první zdání dnes už nikdo nedělá. Personalisté vám potvrdí, že se s nimi setkávájí dnes a denně, a to i u pozic, kde … číst více

Šéf zjistil, že hledáte jinde. Co na to říct?

Šéfovi se doneslo, že se poohlížíte po jiné práci. Pozval si vás na kobereček, kde můžete očekávat šťouravé otázky. Přinášíme tipy, jak nepříjemný rozhovor ustát. 1. Přiznejte to narovinu Pokud se vás nadřízený přímo zeptá, jestli hledáte jinou práci, nesnažte se vykrucovat. Tím situaci jen zhoršíte. Naopak − buďte otevření a řekněte pravdu. Nespáchali jste zločin, … číst více

8 firem, které i o prázdninách nabírají na plné obrátky

Byť se může zdát, že začala okurková sezóna a prázdniny, personalisté nespí! Tyto firmy nyní hledají stovky šikovných lidí na velmi zajímavé pozice. Vyberete si? » 3 minuty čtení « ↑ Firmy i v létě hledají nové tváře. Podívejte se na nabídky, které jsme pro vás vybrali. 1. Škoda Auto Stálice a tahoun českého průmyslu, mladoboleslavská … číst více