Video: Chyby, kterými uškodíte svému CV

Na co si dát při psaní životopisu pozor? Například na nevhodnou fotku, gramatické chyby a e-mailovou adresu jako ze střední školy.

Fotka z večírku nebo výletu

Dostala vaše fotka z maturitního plesu na Facebooku nejvíce lajků? Nechte ji dál kralovat na sociálních sítích, ale k CV ji opravdu nepřikládejte. Fotky z oslav nebo výletů přitom personalisté vídají v životopisech stále poměrně často.

Jak na to? Do životopisu patří váš portrét v oblečení, v jakém byste přišli na pohovor nebo do práce. Při focení se dívejte přímo do objektivu, připojte úsměv a dejte si pozor na pozadí za vámi. Čím neutrálnější zvolíte, tím lépe.

VIDEO: Na co si dát pozor při psaní CV

Překlepy a chyby

Jistě, chybu může udělat (a přehlédnout) každý. V životopise by se vám to ale stát opravdu nemělo. Zvlášť, pokud se hlásíte na pozici, která vyžaduje vysokoškolské vzdělání.

Jak na to? CV si po sobě pečlivě přečtěte, prožeňte jej kontrolou pravopisu a pokud si stále nejste jistí, požádejte nějaké nezaujaté oči o pár minut času.

E-mail jako ze střední

První věc, kterou personalista z vašeho životopisu uvidí, bude nejspíš fotka (pokud ji přiložíte, není to povinné). A druhou budou vaše kontaktní údaje (ty už povinné jsou). Jak myslíte, že zapůsobí e-mailová adresa „srdicko1991“, „sexylucka“ nebo „martinka.novakova“?

Jak na to: Založte si e-mail ve tvaru jmeno.prijmeni. Žádné přezdívky, zdrobněliny nebo kreativní přesmyčky. Těmi dáváte najevo jen to, že vám chybí soudnost.

Jobs.cz

Další články k tématu

Video: Co si personalistky myslí o klišé v CV?

„Požadujeme: flexibilitu, ochotu učit se novým věcem, kreativitu, odolnost vůči stresu.“  Kdo by neznal podobné obraty z pracovních inzerátů? A myslíte si, že právě to chtějí personalisté číst v životopisech a motivačních dopisech? Právě, že nikoliv. Chce to vlastní invenci Firmy očekávají, že si vymyslíte odpovědi vlastní. Nápaditější, konkrétní a hlavně takové, které vás skutečně vystihnou. Pokud … číst více

Jak získáte práci v reklamě a marketingu

Reklamní agentury vytvářejí někdy více, někdy méně kreativní reklamy. Za těmi ale nestojí jen kreativci. Kdyby nebylo accountů, DTP operátorů a produkčních, sebelepší nápady by zůstaly na papíře. Sníte o kariéře ve světě reklamy a marketingu? Jak na to poradí Markéta Albrechtová, spolumajitelka personální agentury A-list, která firmám vyhledává ty nejlepší lidi na tvůrčí pozice. … číst více

10 fatálních chyb, kterými zabíjíte své CV

Kdy naposledy jste aktualizovali svůj životopis? Přestaňte práci se svým životopisem brát jako rutinu a podívejte se na své CV vždy novýma očima. Vyvarujete se tak zdánlivě stokrát opakovaným chybám, které na první zdání dnes už nikdo nedělá. Personalisté vám potvrdí, že se s nimi setkávájí dnes a denně, a to i u pozic, kde … číst více

5 nej kariérních článků, které stojí za přečtení

Jaké kariérní tipy má cenu číst? Inspirujte se tím, co čtou ostatní. Vybrali jsme pro vás články, které vás na Jobs.cz nedávno výrazně zaujaly. Nahlédněte do kanceláří předních českých technologických firem a hned potom zjistěte, čím odsuzujete své CV k vyhození do koše. Když vám firma po měsíci odpoví, nezabijte své šance už první větou, … číst více